Jabuk
Črkovanje in OSX Mountain Lion
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2012
Prispevkov: 34
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.11.2012 15:26:30
Črkovanje in OSX Mountain Lion
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem dokaj nov v osx okolju in imam problem pri nastavitvah jezika. Sicer po forumu je veliko raznih tem kako urediti jezikovne nastavitve, a so vse precej razdrobljene in vsaj zame ne rešijo celotnega problema. Tako da bi bilo idealno če bi se v tej temi zbrali povzetki in dosedanja dognanja Very Happy

Torej katere jezikovne pakete imate naložene vi? Dokumenti, ki jih urejam jaz so večinoma v angleščini, del tudi slovenski. Z angleščino ni problema, mi gre pa na živce da mi podčrtava vso slovensko besedilo. Recimo sedaj ko pišem tale post je podčrtano 80% besedila! (seveda ne razumem zakaj mi podčrta besedo "razumem" - beseda "podčrta" pa je nepodčrtana...)

http://www.jabolko.org/snelkurs/511-namestimo-slovenski-crkovalnik-v-os-x-leopard-snow-leopard-ali-lion - Sem ravno namestil, vsaj v safariju ne opazim razlike. Na google docs opazim da so sedaj podčrtane le še "težje"besede. Ali obstaja kakšen bolj popoln črkovalnik, ker ta mi na žalost z nepoznavanjem precejšne količine besed, ne pomaga kaj dosti.
Kako pa imate vi urejeno črkovanje v Officu 2011 oz v iWork? Je možno da račnalnik sam zazna jezik in preklaplja med anleščino in slovenščino? V Windows okolju se je zadeva precej elegantno rešila. Sem pa prepričan da ste mnogi izmed vas zadevo rešili tudi na svojih macih Very Happy

Mogoče za izhodišče odam še tale link: http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=20139 - kako vam služi tale zadeva?



hvala LP
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.03.2012
Prispevkov: 34
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.11.2012 23:15:58
Re: Črkovanje in OSX Mountain Lion
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No dajmo Mac userji - anyone? Mal manj se slinit v temah kaj bi še kupili, pa rajši tukaj kaj koristnega napište Very Happy!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.12.2013 00:43:31
Re: Črkovanje in OSX Mountain Lion
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm...
Že en cajt se tut sam ubadam s tem podčrtavanjem.

Imam lih novo mašino na OSX Mavericks 10.9.1.
Kje tega hudiča črkovalnika izklopim, da mi ne bo vse podčrtavalo z rdečo?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.12.2013 00:52:35
Re: Črkovanje in OSX Mountain Lion
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, že uredil.

Če bo še koga zanimalo:

Safari->Edit->Spelling and Grammar->Check Spelling While Typing


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani