Jabuk
ubuntu
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.01.2013 13:25:47
ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hej folk,

preden me skritizirate, zakaj ubuntu sploh furat na macu…dejstvo je, da zaradi narave dela in zaradi učenja dela na linuxu želim oz moram znat delat tut na prostem programju. ena opcija je, da mi bodo v službi zrihtal en komp, kjer bom lah sama čarala gor in se učila…sam lets face it…največ se naučiš če redno in vsak dan sam uporabljaš program…zanima me, a ma kdo ubuntu na svojem mbp?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 18.02.2008
Prispevkov: 2137
Kraj: Nova Gorica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.01.2013 13:47:31
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj bi te kritizirali? Saj veliko uporabnikov uporablja Windowse poleg OS X na Mac-ih...kot si sama povedala odvisno je od narave dela. Drugace pa car Mac-ov po mojem mnenju je ravno OS X in ne sama strojna oprema itd...

Kaj vec o Ubuntu na MAC-ih pa ti bo znal povedat kdo, ki si lasti MAC-a....

Lp Primoz

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.01.2013 13:54:13
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem ga leto ali dve od tega inštaliral v vmware fusion, da sem sprobal če dela v virtualcu. Inštalacija je šla skoz, zalaufal se je, kaj več pa se nisem ukvarjal z njim.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.01.2013 13:59:25
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Primoz78 je napisal/a:
Zakaj bi te kritizirali? Saj veliko uporabnikov uporablja Windowse poleg OS X na Mac-ih...kot si sama povedala odvisno je od narave dela. Drugace pa car Mac-ov po mojem mnenju je ravno OS X in ne sama strojna oprema itd...

Kaj vec o Ubuntu na MAC-ih pa ti bo znal povedat kdo, ki si lasti MAC-a....

Lp Primoz


Res je Primož. Sem srečna in zadovoljna uporabnica maca že 40mesecev, a moja narava dela je pač vezana na FOSS (free open source programs).

Meni je OSX na kožo pisan, ga ne menjam, če bi lahko poleg tega furala še ubuntu nekje bi bilo pa super…

lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.01.2013 14:02:27
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Jaz sem ga leto ali dve od tega inštaliral v vmware fusion, da sem sprobal če dela v virtualcu. Inštalacija je šla skoz, zalaufal se je, kaj več pa se nisem ukvarjal z njim.


skratka uporabne vrednosti nisi imel veliko od njega…dejansko nisi delal na njem…?

nekako mi ni v interesu, da si pobrišem disk, naredim kako kolateralno škodo in na koncu ugotovim, da je bila the stupidest mistake so far na macu…

je mogoče bolj smiselno, da raje furam na kakem vaio-tu tole? ker lets face it…mac ni narejen za foss...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.01.2013 14:14:20
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma ne. Jaz sem ga zalaufal kot virtualca. Ne rabiš nič brisat ali celo formatirat.

Vmware fusion ti naredi virtualni/navidezni raačunalnik. V ta navidezni računalnik inštaliraš Linux.

Na disku ostan normalno OSX, ta virtualni računalnik je pa spakiran v en velik image file. Ko rabiš delat na Linuxu, zalaufaš tega virtualca in pač laufa v enem oknu vzporedno z OSX. V bistvu kot eden od programov.

V bistvu večina OSX uporabnikov fura Winse v takem virtualcu, ti boš pa Linux. Pravzaprav imaš več OSov v virtualcu:
http://communities.vmware.com/docs/DOC-10958
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.05.2009
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.01.2013 14:33:54
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ubuntu (in na sploh Linux) je že fina zadeva, sam sem ga uporabljal pred leti, vendar ne na Mac-u. Lahko ga inštaliraš kot dual-boot ali kot VM.

Obstaja dobra dokumentacija, pogooglaj malo. Boš pa rabila na začetku nekaj časa, vendar najdeš krasno podporo. Pri Linux-u je vprašanje samo tvoja volja in interes, koliko se boš poglobila, stabilen je pa tako kot OS X. Ne prenese pa površnosti.

Na tvojem mestu bi vseeno razmislil, če imaš možnost druge mašine, saj ne rabi bit ne vem kaj...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 160
Kraj: Lj
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.01.2013 14:40:41
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
atzo je napisal/a:
Ubuntu (in na sploh Linux) je že fina zadeva, sam sem ga uporabljal pred leti, vendar ne na Mac-u. Lahko ga inštaliraš kot dual-boot ali kot VM.

Na tvojem mestu bi vseeno razmislil, če imaš možnost druge mašine, saj ne rabi bit ne vem kaj...


my thoughts exactly! Like
bom kar na osx ostala…zaenkrat… Cool
preveč f* up-ov sm na to temo prebrala.. Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.05.2009
Prispevkov: 67
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.01.2013 14:43:59
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Applefreak je napisal/a:
skratka uporabne vrednosti nisi imel veliko od njega…dejansko nisi delal na njem…?

nekako mi ni v interesu, da si pobrišem disk, naredim kako kolateralno škodo in na koncu ugotovim, da je bila the stupidest mistake so far na macu…

je mogoče bolj smiselno, da raje furam na kakem vaio-tu tole? ker lets face it…mac ni narejen za foss...


Šele zdaj sem opazil tvoj komentar:
- ja, lahko si pobrišeš disk
- ja, po mojem je najbolje tole furat na kakem "vaio-tu"
- ja, tud za foss je narejen, ampak moraš bit tud ti...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.05.2011
Prispevkov: 68
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.01.2013 15:06:04
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
K ni tut mozn da ga bootas iz cdja pa furas iz tam brez nasnemavanja?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.01.2013 15:42:31
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
na Mac-a daš Virtualbox (ki je tudi free), pa vanj Ubuntu ali katerokoli drugo distribucijo.
jaz sem ga instaliral pred kakšnim dobrim letom, pa takrat še ni bilo softwareskih VB dodatkov in je bila grafika lahko samo na "default" 800*600. mogoče so to porihtali... verjetno se pa da tudi "ročno" nastavit. drugače je Ubuntu deloval b.p.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.01.2013 18:43:53
Re: ubuntu
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ubuntu sem dal na dva stara PC-a, oba sta kot prenovljena - odzivna, hitra... super! Za hec sem dal na Maca pod Parallelsi še Ubuntu - vse dela bp - tiskalniki, wifi, monitorji (dual) - brez pripomb.

Ne vem, kako je z virtual boxom - sem ga preskusil, pa mi ni bil všeč. Parallelse dobiš v kakšnem akcijskem bundlu zelo poceni.

Hitrost - geekbench score je na virtualni mašini (windowsXP) nižji: OSX doseže približno 11500, WinXP pod parallelsi pa okrog 8000 (sem jim dodelil 8GB rama in vsa štiri jedra). Aja, mašina je 27ka i7 s 16 GB rama.

Sem pa za hec na starem 24 C2D iMacu z 8 GB rama pognal - pod parallelsi - naenkrat winXP, Ubuntu in Fedoro. Še vedno je vse delovalo normalno, prehod med enim in drugim virtualiziranim OSom pa je bil čisto znosen... Za developerja odlično okolje.

Če si doma v -ix OSih, potem ti bo tudi virtual box o.k. (ker verjamem, da ni nič slabši od parallelsov, zgolj uporabniški vmesnik mi je blesav).
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani