Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Malce pomoči prosim
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.02.2008
Prispevkov: 55
Kraj: Laibach
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 19.02.2008 21:27:33
Malce pomoči prosim
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok, berem tale forum že cel dan, pa si nekako nisem očitno zaenkrat zmožen ustvarit neke realne slike kaj in kako naprej z Iphonom, ki sem ga danes dobil v roke.. Mogoče tudi malce prekmalu za vse skupaj..

Torej, par osnov:
Itunes zdaj da ali ne? Ali pač da, samo ne sme se appliat nobenih updateov? Prodajalec mi je namreč rekel celo naj ne priklapljam na Itunes sploh.. Very Happy Optimist.. Pa vseeno raje vprašam.
Tole mi tudi ustvari nekaj problemov okoli Ipoda zraven, navedbe kolegov, da se vse da tudi z winampom, sem danes ovrgel, saj winamp ne trza na ipoda, niti na iphone..

Po serijski spodaj, je zgleda 40 teden izdelave.. Torej verzija? Se splača updateat?

Poleg tega vprašanje glede polnjenja.. Po 2urah na docku ni videt nobenga napredka na bateriji, samo nekam vroč je postal telefon.. Very Happy

V glavnem en kup zastrašujočih izjav so mi danes natrosli z vseh strani, da se telefon zaklene ob določenih napakah, ki jih lahko storim. Kot zaenkrat izgleda, boste tukaj najbolje vedeli kako naprej..

Se opravičujem, če imate morda, kot na polno drugih forumih "poln kufer" začetniških vprašanj. In v tem primeru grem naprej prebirat tale sklop tem in upat, da se mi posveti kaj se splača.. Smile

Ful vam hvala za potrpljenje.. Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.12.2007
Prispevkov: 154
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 19.02.2008 21:48:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na iTunes se lahko normalno priklopiš samo ne kliknt na update če neveš katero verzijo maš (mislem da je 40T 1.1.1.). Na winamp tut dela sam rabeš najnovejšo verzijo 5.5 al kok je že. To da se občasno full segreje je normalno sam po 2 urah bi mogla bit očitna sprememba na bateriji .
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 19.02.2008 21:50:38
Re: Malce pomoči prosim
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Silencer je napisal/a:
Ok, berem tale forum že cel dan, pa si nekako nisem očitno zaenkrat zmožen ustvarit neke realne slike kaj in kako naprej z Iphonom, ki sem ga danes dobil v roke.. Mogoče tudi malce prekmalu za vse skupaj..

Torej, par osnov:
Itunes zdaj da ali ne? Ali pač da, samo ne sme se appliat nobenih updateov? Prodajalec mi je namreč rekel celo naj ne priklapljam na Itunes sploh.. Very Happy Optimist.. Pa vseeno raje vprašam.


To so bučke...

Brez iTunes je iPhone le polovično uporaben Smile ... iTunes je namreč vez med računalnikom in iPhonom in preko njega se vse nalaga na iPhone (glasba, video,...) .... Ta prodajalec si zasluzi, da ga omenis... oz. vsaj trgovino Smile ... da bodo drugi vedeli, kam ne hodit ... Rolling Eyes

Citiram:
Tole mi tudi ustvari nekaj problemov okoli Ipoda zraven, navedbe kolegov, da se vse da tudi z winampom, sem danes ovrgel, saj winamp ne trza na ipoda, niti na iphone..

Prvič slišim za to, da naj bi tudi WinAMP deloval... za predvajanje glasbe ja... za prenos na iPhone pa še nisem slišal...

Citiram:
Po serijski spodaj, je zgleda 40 teden izdelave.. Torej verzija? Se splača updateat?


Zdaj se lahko update-a vse verzije (1.0.2, 1.1.1 in 1.1.2) ker se da vse zrihtat...

En vodic, kako to naredit sem napisal tukaj >> KLIK

Citiram:
Poleg tega vprašanje glede polnjenja.. Po 2urah na docku ni videt nobenga napredka na bateriji, samo nekam vroč je postal telefon.. Very Happy

Tega vprašanja ne razumem...

Citiram:
V glavnem en kup zastrašujočih izjav so mi danes natrosli z vseh strani, da se telefon zaklene ob določenih napakah, ki jih lahko storim. Kot zaenkrat izgleda, boste tukaj najbolje vedeli kako naprej..

Se opravičujem, če imate morda, kot na polno drugih forumih "poln kufer" začetniških vprašanj. In v tem primeru grem naprej prebirat tale sklop tem in upat, da se mi posveti kaj se splača.. Smile

Ful vam hvala za potrpljenje.. Wink


Upam, da bo kaj več jasnega...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.02.2008
Prispevkov: 55
Kraj: Laibach
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 19.02.2008 22:12:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kk..

Torej, Itunes mam lahko latest, samo ne posodabljat Iphonea preko njega.. I get it..

Jest - ja, tisto "vprašanje", ki ga nisi razumel, ga nisi razumel, ker sem ga zaključil preden sem ga spisal.. Very Happy Rush pač ker je nova igračka v hiši. V glavnem, čudno se mi je zdelo, da ni napredka na bateriji.. pa sem hotel vprašat, če je normalno, da se hudič tako greje? Na kar je bilo pa tudi že prej odgovorjeno..

V glavnem lepa hvala zaenkrat!

P.S.: Aja, "štacuna" pa je tako in tako samo ena v Slo, kjer ga dobiš.. Ali pač ne?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 19.02.2008 22:18:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Silencer je napisal/a:
Kk..

Torej, Itunes mam lahko latest, samo ne posodabljat Iphonea preko njega.. I get it..

Jest - ja, tisto "vprašanje", ki ga nisi razumel, ga nisi razumel, ker sem ga zaključil preden sem ga spisal.. Very Happy Rush pač ker je nova igračka v hiši. V glavnem, čudno se mi je zdelo, da ni napredka na bateriji.. pa sem hotel vprašat, če je normalno, da se hudič tako greje? Na kar je bilo pa tudi že prej odgovorjeno..

V glavnem lepa hvala zaenkrat!

P.S.: Aja, "štacuna" pa je tako in tako samo ena v Slo, kjer ga dobiš.. Ali pač ne?


iTunes imas lahko zadnjo verzijo... in tudi nadgradis ga lahko na zadnjo verzijo... vodic imas na tistem linku, ki sem ga prej dal...

Aha... torej Tusmobil Smile ... tam so pa sploh struckoti Cool

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.02.2008
Prispevkov: 55
Kraj: Laibach
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 19.02.2008 22:21:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:


Aha... torej Tusmobil Smile ... tam so pa sploh struckoti Cool


No.. Tole bo malce OT in pa tudi upam, da ni nihče od vas prodajalec. Ampak po mojih izkušnjah je večina prodajalcev (tudi iz PC sveta kjer sem bolj doma)..... ""stručkotov"" Wink

V glavnem, hvala za info. Če se je kje zatakne pa se še "slišimo"..

Amm.. Ja, samo tole. V vodiču si napisal, da če delamo to z MACos.. če pa ne? Pa ..... Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 20.02.2008 08:02:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ti lepo upgrejdi preko itunes na zadnjo 1.1.3 verzijo software-a in potem preko MAC-a z programom iJailbreak narediš vse v 3minutah. Samo moraš imeti bootloader 3.9 ali pa 4.6. To je to.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.02.2008
Prispevkov: 55
Kraj: Laibach
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 20.02.2008 09:33:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scratintosh je napisal/a:
Ti lepo upgrejdi preko itunes na zadnjo 1.1.3 verzijo software-a in potem preko MAC-a z programom iJailbreak narediš vse v 3minutah. Samo moraš imeti bootloader 3.9 ali pa 4.6. To je to.


O...k..

Če pa nimam Mac-a.. Obstajajo vsi ti programi tudi za Win?

Ziphone, ki ga je Jest uporabil v tistem tutorialu, je tukaj: http://www.ziphone.org/ prvi link za download očitno tudi za Win.. Torej bo šlo s tem?

Če prav razumem, ne rabim poleg Ziphona nič drugega..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 20.02.2008 09:37:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kokr jst vem, ni potrebe po drugih programih.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 20.02.2008 09:46:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Silencer je napisal/a:
scratintosh je napisal/a:
Ti lepo upgrejdi preko itunes na zadnjo 1.1.3 verzijo software-a in potem preko MAC-a z programom iJailbreak narediš vse v 3minutah. Samo moraš imeti bootloader 3.9 ali pa 4.6. To je to.


O...k..

Če pa nimam Mac-a.. Obstajajo vsi ti programi tudi za Win?

Ziphone, ki ga je Jest uporabil v tistem tutorialu, je tukaj: http://www.ziphone.org/ prvi link za download očitno tudi za Win.. Torej bo šlo s tem?

Če prav razumem, ne rabim poleg Ziphona nič drugega..


Tako je...

oz. rabis WinSCP (in mogoce se Putty) ce zelis potem urediti se dodatne zadeve, ki so opisane v tistem vodisu po nadgradnji...


Nazadnje urejal/a Jest Sre 20. Feb 2008 13:38; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.02.2008
Prispevkov: 55
Kraj: Laibach
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 20.02.2008 11:20:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odlično.

Tale šiht moram dokončat, potem doma "apdejtamo" Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.02.2008
Prispevkov: 55
Kraj: Laibach
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 20.02.2008 19:57:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
u...

Tole je bilo pa.... Simple ko pasulj.. Very Happy

Torej tisti popravki, se pravi, drugi del tutoriala.. Je pametno?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27193
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 20.02.2008 20:28:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Silencer je napisal/a:
u...

Tole je bilo pa.... Simple ko pasulj.. Very Happy

Torej tisti popravki, se pravi, drugi del tutoriala.. Je pametno?


Tisto je po želji... Če te ne moti... potem lahko pustiš tako kot je :p ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.12.2007
Prispevkov: 747
Kraj: Ljubljana - Golo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.02.2008 08:05:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jst bi naredu na tvojem mestu.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.02.2008
Prispevkov: 55
Kraj: Laibach
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.02.2008 10:35:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No se bom tudi to spravil..

zdaj pa vprašanje. Se komu tudi dogaja, da telefon ne pokliče v prvo? Torej jaz na primer poskušam poklicat nekoga iz imenika in prvi odziv telefona je, da mi vrne nek hiter ton še preden sploh dial izvede.. Potem v drugo, pa je lahko takoj za tem poskusom, pokliče normalno..

Question

Je to lahko SW problem ali problem operaterja? Ta je zaenkrat še Simobil. .
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10364
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 22.02.2008 12:06:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po uporabi ZiPhone je to popolnoma normalno, da ti včasih ne ppoveže takoj, ko hočš poklicat .. Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 22.02.2008 12:36:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če noče poklicat je drugi zaseden, kliče tebe, nedosegljiv ipd. Pač glede na GSM omrežje.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.02.2008
Prispevkov: 55
Kraj: Laibach
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 22.02.2008 14:20:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Puck0 je napisal/a:
Po uporabi ZiPhone je to popolnoma normalno, da ti včasih ne ppoveže takoj, ko hočš poklicat .. Wink


V bistvu je to počel že pred ZiPhone-om... Sicer pa čisto možno, da je operater z istim programom odklenil zadevo..

MitjaP - Ne to pa tudi sigurno ni, ker sem šel iz firbca poskušat na telefon od drage.. Pa je sem imel oba pred sabo in je Iphone nekaj motovilil, medtem ko je bila na drugem linija prosta..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 22.02.2008 14:28:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Lej, če čisto logično pogledaš:
istočasno nisi mogel poizkusiti. Tako da teoretično je lahko kdo drug klical njega isti čas, kot ti Smile

Poleg tega, če si z dveh telefonov klical hkrati, valda ni drugi dobil povezave - zvoni vedno smao za enega Razz
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.02.2008
Prispevkov: 55
Kraj: Laibach
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 22.02.2008 14:45:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Lej, če čisto logično pogledaš:
istočasno nisi mogel poizkusiti. Tako da teoretično je lahko kdo drug klical njega isti čas, kot ti Smile

Poleg tega, če si z dveh telefonov klical hkrati, valda ni drugi dobil povezave - zvoni vedno smao za enega Razz


Say what? Very Happy

Ne razumeš. Klical sem iz Iphona NA puncin telefon, ki sem ga imel pred sabo in zato vem, da je imel ta prosto linijo..

Če to naredim zdajle, bo po vsej verjetnosti spet enako. Največkrat se zgodi, če kličem iz zgodovine klicev ven. Torej če direktno vpišem telefonsko ali pa če pokličem iz imenika ponavadi vse štima..

Bom rekel takole, če bi bilo to sem ter tja kdaj, se nebi niti obremenjeval. Tako pa je praktično nemogoče, da bi že tri dni, vsi ljudje, ki jih kličem imeli zasedene telefone, oziroma celo bolj logično, da bi ta čas, ko jih kličem ravno zaključevali pogovor. Pa tudi v tem primeru, bi me na drugi liniji lahko dvignili, oziroma če smo že pri tem, zvok, da je nekdo zaseden ni tak, kot ta, ki ga opisujem. Ta zvok je bolj podoben tistemu, ko klic ne uspe, oziroma, da gre za kakšno napako v omrežju.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani