Jabuk
Bluetooth ni nameščen
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2006
Prispevkov: 49
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 14.02.2008 17:20:52
Bluetooth ni nameščen
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred kratkim sem dobil sporočilo da moram resetirati MavBooka, ker je očitko prišlo do neke napake.
Sporočilo je izgledalo tako:


Po restartu pa mi zgoraj v vrstici kazalo da bluetooth ni na voljo.


Tudi ko grem pod System Profiler je napisano da ni nameščenega bluetooth modula.


Je možno da je crknil?
Do tistega crash sporočila pa je prišlo zato ker sem za sekundo priklopil prenosni disk, potem pa za izklopil.

Kakšne ideje?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.02.2008 18:52:46
Re: Bluetooth ni nameščen
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskušaj z
- resetom SMC http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=303319
- resetom PRAM in NVRAM http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=2238
- brisanjem cache operacijskega sistema (vsak cache) z OnyX programom, ki ga dobiš na www.versiontracker.com

Če ne bo šlo drugače, bo zagotovo pomagala ponovna namestitev operacijskega. Ko sem imel še CoreDuo MacBooka Pro se mi je enako zgodilo z iSight. Pa je pomagala le nova namestitev operacijskega sistema. Zgodilo pa se je, ker sem uporabil Hibernation (se vključi, ko zamenjuješ baterijo). Od takrat si ga sploh ne upam več uporabiti, pa sem vmes dobil Core2Duo MacBook Pro.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 02.11.2006
Prispevkov: 49
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 15.02.2008 00:17:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala. Je pomagal že reset SMC.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 31.10.2015 17:25:48
Re: Bluetooth ni nameščen
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
veliiiko let kasneje...

nabavil sem imac 2008 in namestil svežo verzijo el capitan, pa imam enak problem, pa sem naredil že vse zgoraj navedeno...
je še kaj ali je umrl BT modul? Je to možno popravit/zamenjat?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 31.10.2015 17:42:39
Re: Bluetooth ni nameščen
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Takrat sem tudi jaz imel probleme z bluetootom v Macbooku... začasno sem jih odpravil tako, da sem nabavil USB bluetooth modul. Enkrat sem si pa vzel čas, da sem računalnik odprl, ter na novo napeljal kabel od bluetooth modula, kar je rešilo problem (pogooglaj reroute bluetooth cable macbook). Problem je bil v slabi izolaciji kabla, ki je z leti popustila... in potem modul zaradi interferenc ni deloval. Če se je kabel napeljal po drugi poti, je pa čudežno začel delovati. Mogoče je pri iMacu podobna težava... ali pa je modul preprosto crknil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 31.10.2015 17:50:39
Re: Bluetooth ni nameščen
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
U, hvala za informacijo! sicer ni macbook, ampak če je bilo tam, je lahko tudi tu...Torej sledi seciranje Very Happy sklepam, da je to kakšen micro koax ali kaj podobnega, kajne? moram najprej poguglat, da bomsploh našel modul...

Zdajle sicer ponovno nameščam kapitana, če bo kaj bolje (kar dovmim), potem pa gasa.
Saj mac je star, ampak je pa mac. Ko sem primerjal fotke na njem in na mojem PC-ju....uffff....razlika...se vidi, da je pač IPS matrika in kvaliteten LCD...

Hvala zaenkrat. Poročam o rezultatu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.01.2011
Prispevkov: 424
Kraj: Mengeš
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 31.10.2015 18:43:06
Re: Bluetooth ni nameščen
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, rešil....
Z obzirom, da ima mac 1TB disk je bil že odprt, saj ima po podatkih serijsko 320GB. No, takrat je kot kaže nek "stručko" pozabil priklopit konektor od BT modula. In prejšnji lastnik (spet kot kaže" BT-ja sploh ni uporabljal in ni opazil. Ali pa... (upam, da ni bil odklopljen zato, ker je =bal...).

Sicer nisem čisto prepričan, ali je to sploh BT modul ali je samo vmesna PCB - konektor ima 4 žice, na PCB pa je priključena antena...

Kakorkoli že, upam, da je to to in Najlepša hvala za nasvet! Zdaj ga vsaj znam razdret, ker bo gotovo kmalu padel SSD. ČE sem prav guglal, pri tem starem modelu še niso komplicirali in bo vsak pasal...

LP; Pavle
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani