Jabuk
Problem iz zagonom sistema
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.03.2007
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 13.02.2008 10:00:45
Problem iz zagonom sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,

Imam en problem, pri nadgradnji sistema Osx 10.5 se mi je le ta obesil, tako da sem moral ročno izklopiti Mac book-a. Sedaj je pa je nastal problem, pri vklopu me da v Setup Assistant tam lepo izpolnem vsa dana polja na kraju pa stisnem Done kot piše, ampak sistem se ponovno vrne na začetek setup Assistant vedno znova in znova. Sedaj me pa zanima ali obstaja kakšna pot da zaobidem ta setup assistent ter nato poberm dol podatke in na novo naložim sistem, oziroma kako se da rešit iz te zanke da normalno boota?

Hvala Vam
lp Aleks
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 13.02.2008 10:03:46
Re: Problem iz zagonom sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aleks je napisal/a:
Pozdravljeni,

Imam en problem, pri nadgradnji sistema Osx 10.5 se mi je le ta obesil, tako da sem moral ročno izklopiti Mac book-a. Sedaj je pa je nastal problem, pri vklopu me da v Setup Assistant tam lepo izpolnem vsa dana polja na kraju pa stisnem Done kot piše, ampak sistem se ponovno vrne na začetek setup Assistant vedno znova in znova. Sedaj me pa zanima ali obstaja kakšna pot da zaobidem ta setup assistent ter nato poberm dol podatke in na novo naložim sistem, oziroma kako se da rešit iz te zanke da normalno boota?

Hvala Vam
lp Aleks


Vstavi CD notri (leopard ali tiger) rebootaj in ko slišiš dong drži tipko C. Ko se ti naloži installer, klikni zgoraj na Utilities in potem Disk Utility. Tam zaženi repair permissions in ponovno bootaj normalno.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.03.2007
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 13.02.2008 10:36:59
Re: Problem iz zagonom sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
laku je napisal/a:
Aleks je napisal/a:
Pozdravljeni,

Imam en problem, pri nadgradnji sistema Osx 10.5 se mi je le ta obesil, tako da sem moral ročno izklopiti Mac book-a. Sedaj je pa je nastal problem, pri vklopu me da v Setup Assistant tam lepo izpolnem vsa dana polja na kraju pa stisnem Done kot piše, ampak sistem se ponovno vrne na začetek setup Assistant vedno znova in znova. Sedaj me pa zanima ali obstaja kakšna pot da zaobidem ta setup assistent ter nato poberm dol podatke in na novo naložim sistem, oziroma kako se da rešit iz te zanke da normalno boota?

Hvala Vam
lp Aleks


Vstavi CD notri (leopard ali tiger) rebootaj in ko slišiš dong drži tipko C. Ko se ti naloži installer, klikni zgoraj na Utilities in potem Disk Utility. Tam zaženi repair permissions in ponovno bootaj normalno.



Prvo hvala za odgovor,
Naredil sem vse kot je napisano vendar spet padem v Setup Assistant, od tu naprej pa negre kljub temu da vse izpolnem....

lp Aleks
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 13.02.2008 10:43:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rebootaj in drži tipko shift (safe mode) ob dongu. Počakaj kar nekaj časa (bodi potrpežljiv, če bo trajalo zelo dolgo), da pride računalnik v sistem in potem rebootaj.
To bi moral odpraviti problem.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 13.02.2008 11:05:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple Support članki na to temo

http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=306998

http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=307005
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.03.2007
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 13.02.2008 11:18:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Smile verjetno bo ze smesno ampak naredu kot si mi svetoval, malo traja potem me vprasa za password (prej me ni ) odtipkam pass, malo potraja nato pa spet začne iz Setupa Assistant razlika je samo da je sedaj ozadje drugo, zgodba pa enaka....?

Hvala lp
Aleks
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 13.02.2008 11:56:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple support je napisal/a:

If the Setup Assistant appears unexpectedly each time Mac OS X 10.5 Leopard starts up, and continues to appear even after completing all pages in the assistant, use these steps

1. Start up with a Safe Boot.

2. When the login window appears, do not attempt to log in. Instead, click the Restart button located at the bottom of the login window and let the computer restart normally. (If the Restart button is not displayed, click the Back button, then click the Restart button.)

Jabi

Jabi

Pridružen/a: 04.03.2007
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 13.02.2008 12:37:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Smile Rešil problem z vajino pomočjo. Najlepša hvala.

Lp Aleks
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.09.2010
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.06.2015 15:05:26
Re: Problem iz zagonom sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Včeraj je ob zagonu MBP iz sleep mode-a začel slednji tako štekati, da sem naredil Force Shutdown in ga vnovič prižgal. Vse je v redu do login screena, ampak ko vpišem geslo in se prijavim, se ob nalaganju pojavi črn ekran, pri čemer se računalnik popolno ugasne. Preko tega ne morem, četudi sem dal check/verify disk v Safe Mode-u, pri čemer slednji ne zazna nobenih napak. Ker sem v tujini in nimam dostopa do Wi-Fi omrežja, ne morem na novo instalirati diska (brez izgube podatkov, torej brez erase-a). Problem je v tem, da imam na disku kar nekaj pomembnih podatkov, ki jih res ne bi rad izgubil. Glede na to da je v garanciji, naj ga raje nesem na servis? Hvala za pomoč.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.04.2014
Prispevkov: 1415
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.06.2015 15:54:33
Re: Problem iz zagonom sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Smrdi po problemih z grafično.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani