Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
iPhone 1.1.3 in kvazi GPS
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 12.02.2008 21:19:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pravkar sem opazil, da se izgublja signal, če uporabljaš na telefonu programček LocateMe. Vsakič, ko telefon zbudiš iz lock stanja, nima signala, ali zelo slabega. Če programček ni nameščen, je signal takoj poln! Smile

Zanimivo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 12.02.2008 23:01:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Pravkar sem opazil, da se izgublja signal, če uporabljaš na telefonu programček LocateMe. Vsakič, ko telefon zbudiš iz lock stanja, nima signala, ali zelo slabega. Če programček ni nameščen, je signal takoj poln! Smile

Zanimivo.


Morda, al pa tud ne. iPhone ima namreč znan bug, da se baseband krešne ko preide iz spanja, simptomi so pa podobni, kot si jih napisal. Dostikrat ob takem eventu celo vpraša ponovno za PIN. Vsaj pri mojem sem to reč opazil. Pa ni bil gor Locate Me. Workaround je, da gor namestiš aplikacijo, ki ne pusti iPhone spat. Slabost slednjega je da gre baterija k vragu v enem dnevu. So pa različni uporabniki zasledili različno inteziteto tega problema. Od tega, da so bili za 75% klicev nedosegljivi, do tega, da jim reč krešne na tak način kvečjemu enkrat na 10 dni. Verjetno je tudi kakšna hardverska odvisnost za ta bug.
iPhone se ob takem eventu ne obesi, ker detektira baseband crash in ga ob tem resetira, je pa "telefonski" del (baseband) ob krešu nedosegljiv kako sekundico ali dve - zato črtice izginejo in se ponovno pojavijo.


Ogo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 13.02.2008 06:38:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, moje izkušnje so:
Nikoli se mi še ni prej zgodilo kaj takega, preden sem namestil LocateMe.
Uporabljam ves čas TurboSIM.
Ko sem namestil LocateMe, so te težave bile konstantne - pri vsakem zbujanju telefona.
Ko sem ga odstranil, so te težave zavedno izginile. Sedaj pa go figure.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani