Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Že ima kdo MacBook air ?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.02.2008 21:10:03
Že ima kdo MacBook air ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, če kdo že ima (in uporablja) MacBook Air. Zanimajo me izkušnje iz prve roke.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.02.2008 23:03:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 09:52; skupaj popravljeno 1 krat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 21.11.2007
Prispevkov: 85
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.02.2008 00:41:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No jaz sem se ravno dva dni nazaj igral z njim v Apple storu tukaj v Ameriki in moram rect, da zadeva sploh ni tako napacna. V zivo zgleda precej lepsi kot na sliki, narejen je kvalitetno, je lep, je zelooo lahek in programi v OS X delajo solidno hitro. Ce bi bil veliko na terenu, bi to bilo to, tako pa ne pride v postev, vsaj ne za to ceno. A kdo ve kdaj sploh pridejo v Slovenijo.
In ja, ljudje ga kopujejo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.02.2008 01:00:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Very Happy lahko ga kupite že na bolha.com
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 12.11.2006
Prispevkov: 164
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.02.2008 09:48:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da je to stvar posameznikovih potreb in čeprav na prvi pogled mala razlika v velikosti in teži, nas mnoge ki računalnik veliko prenašamo to prepriča...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.02.2008 09:57:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Med prodajalci Applov velja, da je to dober DRUGI računalnik, vsekakor pa zelo neuporaben PRVI računalnik Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.02.2008 11:33:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Med prodajalci Applov velja, da je to dober DRUGI računalnik, vsekakor pa zelo neuporaben PRVI računalnik Smile


Se povsem strinjam. iMac doma za na pot pa MBA in je super. Samo pac tudi nekaj denraja se na ta nacin znebis. Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.02.2008 11:44:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam mislim da je to računalnik za posebno ciljno skupino ljudi.
- taki ki se pač hočejo pokazat da imajo denar in da nekako lahko izstopajo (izgled samega računalnika in ne nazadnje tudi omenjanje le tega po vseh novicah - ne samo na internetu)
- taki ki zares predvsem potrebujejo prenosljivost in so jim 12 in manj inčni zasloni premajhni - na potrebujejo pa zmogljivost ker je njihovo delo omejeno na mail, internet in office aplikacije

Kdor išče zmogljivost seveda ne bo zadovoljen - posebej je cena moteča - ampak osebno poznam človeka ki je naročil dražji model z vsemi dodatki pa sploh ni vprašal za ceno (je pa kombinacija obeh skupin zgoraj).
LP
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.10.2007
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.02.2008 12:29:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
[quote="yurry"]
MitjaP je napisal/a:
Med prodajalci Applov velja, da je to dober DRUGI računalnik, vsekakor pa zelo neuporaben PRVI računalnik Smile



Ma dej ne klati neumnosti in se ne ponavljaj iz dneva v dan. NIČ NI NEUPORABEN PRVI RAČUNALNIK.

Glede cene pa je tako. Saj je prosti trg pa si naj vsak kupi kar si želi. Pa tud vemo v katerih državah imajo veliko večji standard tako da...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.11.2007
Prispevkov: 152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.02.2008 12:35:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Propaganda je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
Med prodajalci Applov velja, da je to dober DRUGI računalnik, vsekakor pa zelo neuporaben PRVI računalnik Smile



Ma dej ne klati neumnosti in se ne ponavljaj iz dneva v dan. NIČ NI NEUPORABEN PRVI RAČUNALNIK.

Glede cene pa je tako. Saj je prosti trg pa si naj vsak kupi kar si želi. Pa tud vemo v katerih državah imajo veliko večji standard tako da...


Ne ga poslušat, poglejte kakšen ima ime. Laughing
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.02.2008 12:36:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je odvisno za kaj potrebujes "prvi" racunalnik. Ce ga samo za brskanje po netu, emaile pa kaksen film pogledat je MBA povsem dovolj. Ce pa imas kaksen printer, USB disk, pa se kaksen gadget gor priklopljen je pa ze slaba.

Imas pa prav, da bo trzisce odlocilo ce ga res potrebuje. Jaz mislim da ce Apple meri na boom s prodajo MBA, se hudo moti, ce pa meri na manjso niso bo pa uspel. Only time will tell.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.10.2007
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 09.02.2008 12:47:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
yurry je napisal/a:
Res je odvisno za kaj potrebujes "prvi" racunalnik. Ce ga samo za brskanje po netu, emaile pa kaksen film pogledat je MBA povsem dovolj. Ce pa imas kaksen printer, USB disk, pa se kaksen gadget gor priklopljen je pa ze slaba.
.


Ma spet ene neutemeljene neumnosti. No zdaj pa podaj lastne izkušnje, in utemelji zakaj. Za brskaneje po netu pa mejle pošiljat! Mar ni za to odlilčna že kakšna stara G3. Dejte no.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 09.02.2008 13:18:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No ti podam lastne izkusnje:
- prenasanje preko wirelessa - 300kB/s, ko vstekam kabel 1MB/s
- ce imam priklopljenih vec kot 4 stvari v eno USB vticnico (switch) crkne tipkovnica in steka mis
- ce imam zaprt racunalnik in dockan (na monitor in USB switch) mi zelo slabo dela mikrofon in potrebujem slusalke z mikrofonom, a lejga zlomka MBA nima mikrofon konektorja
- vcasih se moram v sluzbi vstekat v kaksno mrezo da preverim stvari ali pa v server rack (spet ethernet)
- kdaj bo 2GB rama prilotanega na maticno postalo premalo? - jaz sem 10 mesecev po predstavitvi kupil MB in sem moral 2 meseca po nakupu dokupiti RAM (to pomeni da bo potrebno cez eno leto nadgrajevati kar pa ni mogoce)
- ko grem k prijateljem vsi za prenose podatkov se vedno uporabljajo opticne medije (ce imamo movie night vsi prinesejo svoje DVDje) - tu je res USB opticni ampak malo izgubi na kompaktnosti mar ne?

In na koncu je seveda cena. V necem pa se vseeno strinjam. Za to kar dobis pri MBA je dovolj iBook, oz. ce gremo na novejse EEE PC. Ce pa MBA res meri na ultra mobilne uporabnike mu pa za moje mnenje manjka zamenljiva baterija. Jaz sem en takih uporabnikov (80% casa uporabljam racunalnik ko nisem doma) in mi vcasih zmanjka baterije (drzi mi cca 3h) in potem cakam na prvo vticnico.

Mojih 5 centov izkusenj...

Sedaj pa izvoli se ti utemeljiti svoje gorece zagovarjanje novega tehnoloskega cuda.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 09.02.2008 14:04:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 09:53; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 09.02.2008 14:21:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
togrizek je napisal/a:
Zakaj MBA ne bi mogel biti moj PRVI računalnik?

1. Premajhen (80 GB) in prepočasen HDD - delam 80% v PS CS3 in Lightroom. Če nanj namestim minimalno vsega kar rabim, mi ostane le še 30 GB prosto, kar ob upoštevanju tega, da mora biti vedno vsaj 10% prostega diska pomeni, da imam na voljo le 22GB efektivnega prostora. To bi zdržalo cca. 6 mesecev, morda.

Zaključek: HDD mora biti vsaj 150 - 200 GB, da je primeren za resno delo.



Tole sem pa pozabil, ja. Sam imam zasedenih vsaj 120GB prostora ves cas, imam pa 160GB disk.

Je pa res, da ne potrebujem tako zmogljivega racunalnika kot Togrizek. Meni povsem zadosca MacBook, edino kaksno igrico vec bi rad odigral (tu pride problem z grafiko), tako da premisljujem o nadgradnji na MBP, vendar pa najnizji model.

Ce bi Apple predstavil nek BYOMKM racunalnik bi MBA veliko lepse pasal v sliko.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 09.02.2008 17:13:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, mene še vedno zanimajo izkušnje iz prve roke Smile Kakšna je dejansko kakovost ohišja in kako se obnaša pri vsakodnevnem delu. V applestoru se ga že da pogledat na hitro, ampak šele s časom pridejo do izraza razne pomankljivosti. Pri MacBooku me je recimo precej motil oster rob ohišja, ki žuli v roke, čeprav tega nisem opazil, ko sem računalnik držal prvič v rokah.

Kako se obnese tipkovnica. Je res enaka kot pri MacBooku ? Koliko drži baterija (primerljivo kot na macbooku ?)... Zanima me tudi kako igra tisti mini zvočnik. Jasno mi je, da je zelo omejen, ampak se da vsaj pogledati kakšen youtube clip na njem ali je tudi za take zvoke prešibek.

Kar se pa tiče specifikacij mi pa MBA povsem ustreza. Do sedaj sem imel MacBooka z 2.0ghz procesorjem in 80gb diskom. 2GB rama je dovolj in bo dovolj za moje potrebe še vsaj eno leto (do sedaj sem z enim prenosnikom zdržal največ 10 mesecev). 80gb disk je bil prav tako dovolj, pravzaprav bi lahko imel računalnik s pol manj diska pa bi še vedno spravil gor vse kar rabim. Za procesor in grafično kartico mi je vseeno.

Kar se tiče priključkov tudi ni problemov. Sicer imam občasno priklopljeno miško na prenosnik ampak že od MB trackpad je dovolj dober da večinoma sploh ne rabim miške, MBA ima še boljši trackpad. Doma prenosnika nisem nikoli priklapljal na kabel, ker imam solidno wireless povezavo, za v službo (nimamo wifi) pa bi pač dokupil tisto usb mrežno. Poleg tega rabim še DVI za externi monitor in to je to.

Cena se mi pa tudi ne zdi prehuda. Itak Maci zelo dobro držijo ceno. V končni fazi vidiš, da zgubiš manj kot pri kakšnem HPju ali Toshibi za isto ceno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 10.02.2008 01:58:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
togrizek je napisal/a:


3. Premalo USB vhodnih enot (je ena sama). USB hubi se namreč ne obnesejo najbolje z Maci, jaz pa na PRVEM računalniku poleg miške potrebujem stalno priključene, ko delam v PS CS3, še Nulooq kontroler in Wacom Graphire4 grafično tablico.

Zaključek: biti morajo 3 USB 2.0 priključki.



5. Integrirana Intelova grafična kartica. Za delo v PS CS3 in Lightroom zelo velik minus. Ob 2GB RAMA še sploh. Če pogledamo samo minimalne tehnične zahteve teh dveh programov, vidimo da se potrebuje "dedicated" grafična kartica.

Zaključek: boljša grafična kartica je nuja (Nvidia ali ATI).

Rolling Eyes


Sicer je res to tvoje mnenje ampak - ne vem zakaj bi LR potreboval boljšo graf. kartico. Delamo vsakodnevno z RAW od 5D in 1DmkII in na iMac-u Alu 24, MacBook-u ter HP WS 4400 zaradi grafične kartice ni opazne razlike. V 2D načinu so zelo blizu.

Pa pe recimo lahko uorabiš BT miš.

Kar se pa glossy zaslonov tiče - Na MacBook-a imam priključenega 23" CD in oba skalibrirana (EyeOne) sta si barvno zelo blizu. No vsekakor ni tudi 23" CD perfekten monitor (boljši je recimo 26" Nec ali kakšen iz njihove referenčne serije).
LP
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 10.02.2008 11:17:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Apple počasi nakazuje z MBA, da se naši podatki počasi selijo iz računalnika na razne omrežne disk, kot je recimo time capsule, in hoče povedat da ni treba vseh stvari imeti na svojem računalniku. In lep dokaz je MBA.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 10.02.2008 12:14:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
klik
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 10.02.2008 15:25:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 09:53; skupaj popravljeno 1 krat
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani