Jabuk
Reflash basebanda na 1.1.3, ki je bil soft upgradean
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.02.2008 12:50:48
Reflash basebanda na 1.1.3, ki je bil soft upgradean
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pojavil se je AnySIM 1.1.3, ki zna odkleniti 4.03_13_g baseband, ki pride z 1.1.3 firmwareom. Vsi tisti, ki pa smo 1.1.2 nadgradilli na 1.1.3 preko installerja, pa imamo še vedno stari baseband. Posledično ne dela lociranje iz Google Maps-ov. Za nadgradnjo firmware-a pa ni potrebno delati upgrare-a preko iTunes, ampak lahko samo reflashate faseband software.

Pozor! To je samo za 1.1.1 OTB (ali starejše) verzije iPhone-a, ki imajo bootloader 3.9 ali starejši.

Postopek zahteva ročno kopiranje datotek in zaganjanje ukazov iz komandne vrstice. Zato če niste vajeni teh opravil raje za pomoč prosite koga, ki je.

Skratka, spodnji postopek je samo za telefone, ki so bili nadgrajeni na 1.1.3 preko uradnega iPhone Dev Team upgrade-a. Kako je s tistimi, ki so uporabili Nate-ov upgrade ne vem, načeloma pa bi verjetno tudi delovalo. Jaz sem poskusil samo na Dev Team upgrade-u.

1. Snamite si http://rapidshare.com/files/89514566/reflash.zip.html. Ga razpakirajte na disk. Na iPhone-u kreirajte dir. reflash in vanj prekopirajte datoteke preko SFTP (WinSCP, FileZilla, oz ekvivalenti na Mac-u). Datotekam nastavite pravice 777 (oz 0777, odvisno od sftp klienta).

2. V installer dodajte dva repozitorija (če ju še nimate) http://www.trejan.com/irepo in http://installer.iClarified.com

3. instalirajte aplikacije Term-vt100, Term-vt100 SUID fix, SUID Lib Fix, Ulctl.

4. Zaženite Ulctl in unloudajte com.apple.CommCenter

5. zaženite Term-vt100 in se logirajte. Geslo je verjetno alpine. Zaženite spodnje ukaze:

cd reflash (reflash je dir, kamor ste prekopirali datoteke iz zip-a)
./ieraser
./bbupdater -f *fls -e *eep

Če je flash uspel preverite z ukazom.

./bbupdater -v

Če je vse OK, rebootajte iphone z ukazom:

reboot

Po rebootu ste še vedno na Jailbrake-anem DevTeam firmware-u, le da sedaj ne prepozna SIM kartice.

6. Preko installerja instalirajte AnySim 1.1.3, ki se nahaja v iClarified repozitoriju. Telefon postavite v airplane mode (pomembno!) , zaženite AnySIM in sledite navodilom.

Sedaj bi telefon moral najti omrežje. Delovala pa bi naj tudi opcija lociranja v Google Maps-ih. Čeprav mene tu na podeželju ne najde Sad
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27197
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.02.2008 13:15:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj s tem pridobis?

To da dela lociranje v Google Maps brez uporabe LocateMe?

Ker meni deluje tudi lociranje..samo prvic po rebootu je treba zalaufat locateme, potem pa dela tudi v aplikaciji Maps...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.11.2007
Prispevkov: 399
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.02.2008 13:38:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To bi naj bila najbolj očitna pridobitev. Pridobiš pa to, da imaš zadnjo verzijo baseband software-a. Verjetno so še kakšni drugi popravki noter, ki navzven niso tako očitni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.06.2006
Prispevkov: 974
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.02.2008 17:06:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Kaj s tem pridobis?

To da dela lociranje v Google Maps brez uporabe LocateMe?

Ker meni deluje tudi lociranje..samo prvic po rebootu je treba zalaufat locateme, potem pa dela tudi v aplikaciji Maps...



men ta locate me ne kaze glih najboljs... baje sm nekje na ceskem Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.02.2008 17:33:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa ce se nimam narejen soft 1.1.3 update? Se da zadevo update-at prek itunes in pol naredit jailbreak in anysim 1.3 Gor dat?
Seveda govorim za iphone a bootloaderjem 3.9 Ali starejsim.

Ze kdo sprobal?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.02.2008 19:07:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kakšen je pa trenutno najhitrejši (najbolj simseln, če hočete) postopek updatanja 1.1.1OTB ki je nadgrajen na 1.1.2. ?

Če si prav predstavljam tako kot je @doto napisal, ampak prej soft updatati na 1.1.3...? Ali je kak drug postopek bolj priporočljiv ?

lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.12.2007
Prispevkov: 128
Kraj: Prebold
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 10.02.2008 11:32:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj mi anySIM1.3 skoz TEŽI, da naj nastavim Auto Lock na Never, čeprav ga imam na Never?
Zaradi tega mi ne zažene programa.

Kakšna rešitev?


Ni navedeno

Prispevek: #8   Objavljeno 11.02.2008 02:12:32
Odgovori s citatom
---
NOTES***: If you are experiencing a problem with AnySIM telling you that your Auto-Lock is not set to never you can try this solution posted by iderzh. Thanks!

It is very simple solution, the root cause is: anySIM 1.3 checks in /var/root/Library/Preferences/com.apple.springboard.plist file "SBAutoLockTime" value. So, if you used Official Dev Team 1.1.3 Upgrade this file was moved to /var/mobile/Library/Preferences/ .

Solution only for iPhone with 1.1.3 (Official Dev Team Release):
1. Set "Auto-Lock" to "Never"
2. Rename /var/root/Library/Preferences/com.apple.springboard.plist to /var/root/Library/Preferences/com.apple.springboard.plist.old
3. Copy /var/mobile/Library/Preferences/com.apple.springboard.plist to /var/root/Library/Preferences/com.apple.springboard.plist
4. Set "Airplane mode" to ON.
5. run anySIM 1.3 (now it should run smoothly)
6. rename /var/root/Library/Preferences/com.apple.springboard.plist.old to /var/root/Library/Preferences/com.apple.springboard.plist
7. turn "Airplane mode" OFF
---
For everybody having problems with anySIM "you must set auto-lock to never" isuue: after copying the apple.springboard.plist to var/root/Library/Preferences folder, makse sure that the PERMISSIONS of the springboard.plist FILE IS SET TO 755 (or at least to 744) so that the anySIM application can read the springboard.plist file. The file HAS to have the SUFFICENT PERMISSIONS for anySIM TO READ the file. thanks for reading
---
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.01.2008
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 11.02.2008 14:30:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dosti lažja je rešitev preko iClarified.

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=636 - dodajanje Source-a

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=640 - upgrade na 4.03.13_G

iClarified ima še dodan anySim 1.3 za 3.9BL iPhone.

Vse skupaj sem opravil v 10-ih minutah, brez težav.

Priporočam da med delovanjem anySim-a date telefon v Airplane Mode.

lp,maL
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.12.2007
Prispevkov: 128
Kraj: Prebold
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.02.2008 23:20:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pravkar posodobil, vse je šlo BP s postopkom od iClarified.

Še vedn mi pa Google map javi: Your location could not be determined", pri iskanju moje pozicije.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.01.2008
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 12.02.2008 00:41:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
men sicr dela, sam nardi radij... OGROMEN =) tut k sm v centru Lj, kjer bi lahk mau bolš nacilu, glede nato da je več anten.

a je treba še kj kj nastavt? al je to to? =)

lp,maL
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 12.02.2008 08:16:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
maL je napisal/a:
men sicr dela, sam nardi radij... OGROMEN =) tut k sm v centru Lj, kjer bi lahk mau bolš nacilu, glede nato da je več anten.

a je treba še kj kj nastavt? al je to to? =)

lp,maL


To je to. Ne sekiraj se.

Jaz sem zadnjič bil v Slov. Bistrici in mi je pokazalo KUVAJT! V Slov. Konjicah pa mi je pokazalo center LJ (100km stran)...

Ni ravno gps Smile

lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 25.01.2008
Prispevkov: 66
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.02.2008 14:23:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No sej, nisem kupu telefona zato, da bom vedu kje sm =) je pa vseeno zanimiva reč.

lp!
maL
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani