Jabuk
Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 17
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.11.2012 15:15:14
Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
17. 10. sem z željo po izboljšanju wifi signala po hiši na Siolov modem Oxygen priključil nov router Linksys WRT54GL.

Zadeva že od začetka funkcionira na stacionarnem računalniku, prav tako na laptopu (oba sta PC), na Ipadu in Iphonu 4 pa zgolj delno - ne delujejo nekatere spletne strani - npr. 24ur, Facebook, Amazon uk ipd. Prav tako ne delujejo vse aplikacije, ni dostopa do Apple Store-a, v glavnem - zelo moteče.


S tem vprašanjem sem se že obrnil na vas, izkušeni apple uporabniki, vendar je bilo moje vprašanje očitno spregledano. Kako zadevo rešiti?

Z resetom routerja, Ipada, z reset network settings ipd. sem že poizkusil, vendar neuspešno ...

Hvala za pomoč.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7137
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.11.2012 15:48:13
Re: Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Si izbral po restoru iPada set up as new iPad?

_________________
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 17
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.11.2012 15:54:22
Re: Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glede na to, da Ipad na drugih wifi omrežjih deluje - sedaj posedam pred lokali, kjer update-am aplikacije ipd. Smile ... domnevam, da ni problem v Ipadu, ampak v nastavitvah routerja.

Zato tudi pišem na ta forum, ker me zanima, ali se je še kdo srečal s temi rečmi in kako ste jih rešili. Problem je, da kar se tiče routerjev ipd. nimam pojma, kako se rečem streže.

Celotnega restore Ipada nisem delal. Glede na to, da je isti problem tudi na sestrinem Iphonu, gotovo ni problem v napravi, ampak v nastavitvah routerja, ki se nekje "tepejo" z obema apple napravama.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 125
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.11.2012 16:08:34
Re: Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imel enak problem, poskusil vse kot ti (set up as new restori, reset modem,router...testiral tudi androida in nokio na katerih ni delalo). Na koncu sem zamenjal Linksysa, ker mi je preko oxygenovega wifija delalo vse in sem mislil, da je problem Linksys (speedtest kazal samo download, upload ostal na 0).
Naprave sem testiral tudi na drugih povezavah in je vse delalo. Po zamenjavi Linksysa mi na iphonu dela vse, na ipadu pa ne dela pošiljanje imsgov, sync in ostalo deluje normalno. Glede na to, da so kompi delali normalno in je bil problem samo na mobilnih napravah in na trenutno nedelovanje imsgov sklepam, da je problem v tem oxygen modemu.
Pri menjavi Iskratel modema za tega oxygena mi je tehnik rekel, da so te bolj leni, počasni... oz. problematični (na iskratelu nisem imel nobenih problemov z linksysom). Glede na to, da so problemi enaki/podobni predlagam, da pokličeš na siol za zamenjavo modema pa boš videl kako bo.

lp
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.11.2011
Prispevkov: 30
Kraj: Tržič
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.11.2012 23:28:09
Re: Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam siolov modem, bele brave z ante no in linksys wrt54g wifi router in nisem zaznal nobenih problemov pri uporabi iPad 3 tablice in wifi omrezja.

Mogoce opcija, da si nalozis na router ddwrt softwer. Ali pa ga up deltas na zadnjo verzijo.
Premaknjeno: Pet 02. Nov 2012 23:49.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 17
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 03.11.2012 09:03:07
Re: Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moj modem je Oxygen, bele barve z vgrajeno anteno. S spletne strani sem prenesel zadnjo verzijo firmware, sem pa slišal, da naj bi bil za linksys najboljši tomato ipd. Ampak na to se res ne spoznam. Smile

Čudno mi je, da deloma zadeva dela; npr. brez težav brskam po nekaterih spletnih straneh - npr. delo, dnevnik, rtvslo, jabuk ... Ne delajo pa avto.net, facebook, apple store, 24ur ... kot bi bila nekje nekakšna blokada. :/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.11.2012 12:30:52
Re: Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. Naloži tomato, dela preverjeno in izredno stabilno.
2. Preveri nastavitve ruterja; DHCP-pull (DHCP adress range) in DNS
3. skoraj sigurno gre za napačno konfiguracijo ruterja... če se ne znajdeš, naj ti pogleda kak prijatelj, ki se spozna na mrežo...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.10.2011
Prispevkov: 137
Kraj: Domžale
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 03.11.2012 12:35:19
Re: Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
oxygene je totalno zanič, poklič na siol nej ti ga nastavijo na bridge mode in naj bo linksys glavni router (in ne oxygene) - vzpostavlja povezavo, pedena wifi, dhcp.

predn sm ugotovil, da je težava v oxygenu je tut minilo nekaj časa..ni sposoben hendlat več povezav, več dhcp zahtevkov, več mašin naenkrat...zanič uglavnm.

_________________
lp dukedl
iPhone 4 16gb, iOS 6.0, bb 04.12.02, Mobitel (AT&T Factory Unlocked, WildcardActivated)
Nano 3gen 8gb
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 17.10.2012
Prispevkov: 17
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 04.11.2012 01:35:33
Re: Težava - iPad 3 (wifi) in Linksys WRT54GL
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala vsem za pomoc, bom nekaj uredil.. Smile
Lahko pa povem, da sem zadevo na nek nacin pred nekaj trenutki uredil. Na ipadu sem pod settings in safari oznacil Private browsing ON in sedaj delajo vse spletne strani, apple store pa se vedno ne ...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani