Jabuk
Smiselnost razdelitve HD
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.02.2009
Prispevkov: 25
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.10.2012 18:38:13
Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni,
nameravam narediti clean install Mountain-Liona, in ko bom že pri tem opravilu, sem pomislil, da bi bilo mogoče smiselno particionirati disk.
Za Windowse namreč velja, da je dobro imeti sistem na eni manjši particiji (ponavadi 64GB), datoteke pa na drugi particiji, če se veliko uporablja P2P programe pa, zaradi problema fragmentacije, še zanje eno namensko particijo.
Meni je npr. Transmission na Leopardu 10.5.8 nekaj časa delal težave s "permissions", tako, da sem jih moral večkrat popraviti z namestitvenim DVD-jem ...
Skratka, kaj menite, ali bi bilo takšno particioniranje diska smiselno tudi za Mac-a?

lp Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.10.2012 18:42:54
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz osebno imam naprimer takole en ssd disk 120g gor je levček in programi po mam pa še en disk not 1TB na tem imam staff P2P in vse ostalo od maca in na tem istem diku sem si naredil boot camp 100g za windowse če prov mi ni všeč ker windowsi niso tako hitri kot na ssd ju razmišljam o nakupu večjega ssd diska jaz na tvojem mestu ne bi nič kompliciral naredi tako kot imam jaz če imaš možnost.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.09.2012
Prispevkov: 212
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.10.2012 20:24:30
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fragmentacija pri modernih sistemih ni več nek problem, vse se porihta avtomatsko

je pa fino da imaš sistem in programe na posebej particiji ja..toliko da ni treba reševat ostalih podatkov ob morebitnem sesutju
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.10.2012 20:35:07
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
Jaz osebno imam naprimer takole en ssd disk 120g gor je levček in programi po mam pa še en disk not 1TB na tem imam staff P2P in vse ostalo od maca in na tem istem diku sem si naredil boot camp 100g za windowse če prov mi ni všeč ker windowsi niso tako hitri kot na ssd ju razmišljam o nakupu večjega ssd diska jaz na tvojem mestu ne bi nič kompliciral naredi tako kot imam jaz če imaš možnost.



a s tem replyem si hotel dat vedet drugim da imas SSD in se mal se pohvalt al kua ?


crnazverinica je napisal/a:
fragmentacija pri modernih sistemih ni več nek problem, vse se porihta avtomatsko

je pa fino da imaš sistem in programe na posebej particiji ja..toliko da ni treba reševat ostalih podatkov ob morebitnem sesutju



je problem, ker ze 700mb dvixa sistem ne de-fragmentira, temvec datoteke do 20mb ce me spomin ne vara

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.09.2012
Prispevkov: 212
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.10.2012 20:58:58
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za os x ne morem rečt konkretno ker ga ne uporabljam, vendar recimo pri win 7 ter 8 se fragmentacija porihta med idlom, tako da je disk dejansko minimalno fragmentiran (nevem če doseže kdaj 5% verjetno ne), stanje pri meni je prva particija 1%, druga 0%. Zelo verjetno ima os x to na podoben način rešeno.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.10.2012 21:09:49
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Token
Moram priznat razkrinkal si me Wink

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 07.07.2011
Prispevkov: 551
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.10.2012 23:53:05
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja ker ssd danes si je zelo težko privoščit Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3755
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.10.2012 23:57:59
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dumber je napisal/a:
Ja ker ssd danes si je zelo težko privoščit Smile


Ja razlož budali hahhah jaz sem ga dobil že not vgrajenega kaj naj zdej potrgam vn da bo token zadovoljen jaooooo kere fore od ismetab hore.

_________________
Lp,Dejc

Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 06.06.2011
Prispevkov: 1560
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.10.2012 00:03:10
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DeJc0 je napisal/a:
kaj naj zdej potrgam vn da bo token zadovoljen


Ne potrgat, lepo z izvijačem odstrani in mu osebno dostavi. Pa ne pozabi ga vprašat, če sploh ve kako zmontirat, ker mu lahko ti , ko že imaš prakso Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.10.2012 05:56:07
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mowgli je napisal/a:
Pozdravljeni,
nameravam narediti clean install Mountain-Liona, in ko bom že pri tem opravilu, sem pomislil, da bi bilo mogoče smiselno particionirati disk.
Za Windowse namreč velja, da je dobro imeti sistem na eni manjši particiji (ponavadi 64GB), datoteke pa na drugi particiji, če se veliko uporablja P2P programe pa, zaradi problema fragmentacije, še zanje eno namensko particijo.
Meni je npr. Transmission na Leopardu 10.5.8 nekaj časa delal težave s "permissions", tako, da sem jih moral večkrat popraviti z namestitvenim DVD-jem ...
Skratka, kaj menite, ali bi bilo takšno particioniranje diska smiselno tudi za Mac-a?

lp Smile

Da, pa če pride ko kakih težav imaš manj dela. Ko še nisem imel dva diska, sem imel 2 particiji, eno za OS+apps, drugo za vse ostalo, downloads, iphoto library, itunes media,...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 22.10.2012 06:46:02
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
crnazverinica je napisal/a:
Za os x ne morem rečt konkretno ker ga ne uporabljam, vendar recimo pri win 7 ter 8 se fragmentacija porihta med idlom, tako da je disk dejansko minimalno fragmentiran (nevem če doseže kdaj 5% verjetno ne), stanje pri meni je prva particija 1%, druga 0%. Zelo verjetno ima os x to na podoben način rešeno.

Od kdaj pa to? Meni na Windows 7, če ne defergmentiram ročno, pride tudi do 15% ...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.02.2009
Prispevkov: 25
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 22.10.2012 19:33:35
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se oproščam, ker sem po pomoti zapisal, da mi je Transmission delal težave z dovoljenji ... ustvarjal mi je napake na disku, katere sem moral popravljati z namestitvenim DVD ...

Sorry Embarassed
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.02.2009
Prispevkov: 25
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 22.10.2012 19:35:26
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Da, pa če pride ko kakih težav imaš manj dela. Ko še nisem imel dva diska, sem imel 2 particiji, eno za OS+apps, drugo za vse ostalo, downloads, iphoto library, itunes media,...


Ko si imel dve particiji, si glavne mape (Documents, Images ... ) v Home direktoriju premaknil iz sistemske na drugo particijo ali si si tam ustvaril pač nove mape?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 08.03.2009
Prispevkov: 1409
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 22.10.2012 21:37:25
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ustavril nove mape na drugi particiji in potem v appsih nastavil na druge mape-disk
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.02.2009
Prispevkov: 25
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 23.10.2012 16:14:15
Re: Smiselnost razdelitve HD
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
warcanoid je napisal/a:
Ustavril nove mape na drugi particiji in potem v appsih nastavil na druge mape-disk


Hvala Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani