Jabuk
iPhone 5 iz eBaya
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.01.2012
Prispevkov: 482
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 20.10.2012 12:29:01
iPhone 5 iz eBaya
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanima me, če je že kdo naročil iphone 5 iz ebaya?.. Sam ga namreč mislim naročiti iz Nemčije in me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2008
Prispevkov: 389
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 20.10.2012 14:27:48
Re: iPhone 5 iz eBaya
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem pred dvema letoma kupil 4ko in je bilo vse brez problema. Pač pozoren si, da je tovarniško odklenjen, da ima prodajalec dober feedback, to pa je to. Jaz mislim, da ne rabiš skrbet.

_________________
Macbook Pro 13" (early 2010)
iPhone 4 16GB
iPod Shuffle
iPod Nano
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.01.2012
Prispevkov: 482
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 20.10.2012 14:42:06
Re: iPhone 5 iz eBaya
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa cena? Si ga dobil na bidanju ali si ga kupil v polni ceni? Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.09.2010
Prispevkov: 83
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 20.10.2012 17:25:47
Re: iPhone 5 iz eBaya
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem kupil že vsaj 5 iPhone-ov preko eBay-a (vse iz UK)...
Potrebno je paziti, da ne dobiš "mačka v žaklju", torej bodi pozoren na positive feedback percentage in ali se prodajalec s tem ukvarja (t. j. prodajo telefonov, kar pomeni, da je Business seller, takemu je bolj za zaupat načeloma)

Najbolj pomembno je, da natančno prebereš, kaj kupuješ (od naslova do konca opisa in pogojev poslovanja posameznega prodajalca)...
Da ne piše recimo "Apple iPhone 4S Box", pa je cena 150 GBP/EUR/..., ker vsega boga doživiš...

Preveriti je potrebno, ali prodajalec dopušča, da izdelek vrneš, to je namreč tudi pomembno, drugače ne boš mogel vrniti izdelka v primeru, da z njim ne bi bil zadovoljen (sploh, če kupiš npr. samo škatlo po zasoljeni ceni, želel pa si kupiti telefon)...

Telefon naj bo tovarniško odklenjen (torej Factory unlocked) in ne samo unlocked, namreč odklenjen je lahko softwaresko, kar po vsej verjetnosti ni v interesu večine kupcev...

Nenazadnje je treba paziti na vrsto pošiljke, ali je s podpisom (ang. signed-for, ponavadi je sicer zaradi dokazljivosti) in ali je pošiljka zavarovana! Imel sem primer, ko je bil telefon iz škatle odtujen, ostali pa so vsi dodatki (le kakšno naklučje)... na srečo sem zavrnil pošiljko in dobil refundacijo od prodajalca...

Če so vsi zgornji kriteriji izpolnjeni, bi moralo iti vse tako, kot mora. Velikokrat se zaradi relativno visokih poštnin ne splača kupovat preko eBay-a, čeprav se najde kakšna dobra ponudba.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.01.2012
Prispevkov: 482
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 20.10.2012 21:03:51
Re: iPhone 5 iz eBaya
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AleXx je napisal/a:
Jaz sem kupil že vsaj 5 iPhone-ov preko eBay-a (vse iz UK)...
Potrebno je paziti, da ne dobiš "mačka v žaklju", torej bodi pozoren na positive feedback percentage in ali se prodajalec s tem ukvarja (t. j. prodajo telefonov, kar pomeni, da je Business seller, takemu je bolj za zaupat načeloma)

Najbolj pomembno je, da natančno prebereš, kaj kupuješ (od naslova do konca opisa in pogojev poslovanja posameznega prodajalca)...
Da ne piše recimo "Apple iPhone 4S Box", pa je cena 150 GBP/EUR/..., ker vsega boga doživiš...

Preveriti je potrebno, ali prodajalec dopušča, da izdelek vrneš, to je namreč tudi pomembno, drugače ne boš mogel vrniti izdelka v primeru, da z njim ne bi bil zadovoljen (sploh, če kupiš npr. samo škatlo po zasoljeni ceni, želel pa si kupiti telefon)...

Telefon naj bo tovarniško odklenjen (torej Factory unlocked) in ne samo unlocked, namreč odklenjen je lahko softwaresko, kar po vsej verjetnosti ni v interesu večine kupcev...

Nenazadnje je treba paziti na vrsto pošiljke, ali je s podpisom (ang. signed-for, ponavadi je sicer zaradi dokazljivosti) in ali je pošiljka zavarovana! Imel sem primer, ko je bil telefon iz škatle odtujen, ostali pa so vsi dodatki (le kakšno naklučje)... na srečo sem zavrnil pošiljko in dobil refundacijo od prodajalca...

Če so vsi zgornji kriteriji izpolnjeni, bi moralo iti vse tako, kot mora. Velikokrat se zaradi relativno visokih poštnin ne splača kupovat preko eBay-a, čeprav se najde kakšna dobra ponudba.



Hvala za odgovor ! Smile)
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani