Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
iMac ropota
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.04.2009
Prispevkov: 338
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.09.2009 13:05:16
iMac ropota
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...star je en mesec in zdaj slišim en tak ropot kadar je prižgan. Kot da bi nekaj klekalo notri. Sem ga že restartal ampak je isto.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.09.2009 13:12:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nesi na servis, verjetno je kaksna smet v ventilatorjih. Lahko ga tudi sunkovito sem in tja obracas po zraku in upas, da smet pade ven.

Ce ni v garanciji in si vsaj malo McGyver, odpri in poglej kaj je narobe. Navodila poisci na ifixit (google is your firend).
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 21.09.2009 13:13:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Edit: Vidim, da je star 1 mesec. Nesi na servis!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.04.2009
Prispevkov: 338
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.09.2009 13:16:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem za to teme odpiral, mene zanima a je to normalno al kako? Ne bom zdej za vsako malenkost na servis vlačil zadeve...

Naj bi iMac delal čisto potihem? Če ugasnem monitor, potem ta ropot utihne.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.07.2006
Prispevkov: 159
Kraj: ©entrupert (8232)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.09.2009 13:43:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk je napisal/a:
Nisem za to teme odpiral, mene zanima a je to normalno al kako? Ne bom zdej za vsako malenkost na servis vlačil zadeve...

Naj bi iMac delal čisto potihem? Če ugasnem monitor, potem ta ropot utihne.


Ne, ni normalno. Ali je malenkost ali ne, pa je težko vedeti, dokler se ne odpre škatle.
Upoštevaj nasvet in ga pelji na servis.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.04.2009
Prispevkov: 338
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.09.2009 15:42:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sliši se tako kot da bi maček predel. Ko ugasnem monitor, pa se tudi ta ropot upočasni in naposled ugasne. Saj ni tako ful glasno, ampak malo moti ker prej je bil čisto tih. Če primerjam s PC-jem, je PC glasnejši.

Ma ne vozi se mi ga na servis, ker ga nujno rabim + vožnje ni malo. A pa so hitri na servisu?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.09.2009 16:55:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Servis računi da ti bodo delal oz ugotavljal vsaj ene 3dni če ne kak teden..men je crknu BT na iMacu pred pol leta in je bil cca 7 delovnih dni pri njih ( EPL ) Sad ....

Drugače pa iMac mora laufat neslišno...moj po enem letu non-stop delovanja dela tako, da ga resnično ne slišim Smile

LP,
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.09.2009 17:11:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni se to zdi normalno, da se ga sliši. Govorimo, če je v prostoru čista tišina se ga sliši.

In ja ko ugasneš ekran (miško potegneš v kot ekrana; če imaš to funkcijo vklopljeno), se zvok malo utiša. Vendar govorimo o minimolni razliki, recimo 1dB.

Vsekakor to ni ropot, če pa to smatraš kot ropot, potem pa ne govoriva o istem zvoku in nesi računalnik na servis.

LP.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.04.2009
Prispevkov: 338
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 21.09.2009 17:16:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dajte probat ker ne znam dobro opisat zvoka. Je kot helikopter, čisto potihem dela. Če imaš čisto tišino se mora slišat brez problema. Naj mi nekdo sporoči će ima res čisto tišino, ker potem gre takoj na servis.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 21.09.2009 18:30:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj se obremenjuješ. Zgleda, da nekaj ni v redu zato pelji na servis in boš imel prej rešeno kot, če boš tu čakal na odgovor. iMac se razen pri obremenitvah ne sme slišati. Je pa seveda možno, da ti kaki proces nabija procesor in se potem posledično sliši. Probaj zagnati Activity Monitor. Tam kjer piše My Processes Klikni in izberi All processes in potem malo nižje na CPU, da bo uredilo po vrstnem redu od najbolj obremenjenega do najmanj pa boš videl.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.04.2009
Prispevkov: 338
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 21.09.2009 18:47:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj bom peljal, samo moram preko 100 km v eno smer, pa še brez bom en teden Sad

Pomojem so procesi normalni, eden skače na 6.0 ampak to pa je tudi to.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 21.09.2009 20:35:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk je napisal/a:
Dajte probat ker ne znam dobro opisat zvoka. Je kot helikopter, čisto potihem dela. Če imaš čisto tišino se mora slišat brez problema. Naj mi nekdo sporoči će ima res čisto tišino, ker potem gre takoj na servis.


Ja jz sm ti že gor napisu, da mam popolnoma tiho mašino - v trenutku ko to pišem je v sobi popolna tišina in se iMaca NIČ ne sliši pa mam odprtih kar nekaj programov med drugim mi iPhoto nalaga na FB 197 slik pa je čista tišina.

LP,
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.05.2007
Prispevkov: 104
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 21.09.2009 22:10:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najverjetneje je vzrok za težave slab (poceni) inverter od monitorja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 28.03.2008
Prispevkov: 1501
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 22.09.2009 05:54:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
plazo je napisal/a:
Ja jz sm ti že gor napisu, da mam popolnoma tiho mašino - v trenutku ko to pišem je v sobi popolna tišina in se iMaca NIČ ne sliši pa mam odprtih kar nekaj programov med drugim mi iPhoto nalaga na FB 197 slik pa je čista tišina.


Oprosti, ne vzami tega izraza za slabo, toda verjetno si naglušen. iMac se sliši in tudi vsak drug računalnik, ki ima vgrajen vsaj 1 ventilator. Če se ne sliši potem tvoj iMac verjetno ne dela =) hec.

Kot pa sem že rekel, ne bomo vedeli ali je "ropot" pri tvojem računalniku v mejah normale ali ne, ker bi ga bilo potrebno slišati.

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2008
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 22.09.2009 07:03:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
scotapipa je napisal/a:
plazo je napisal/a:
Ja jz sm ti že gor napisu, da mam popolnoma tiho mašino - v trenutku ko to pišem je v sobi popolna tišina in se iMaca NIČ ne sliši pa mam odprtih kar nekaj programov med drugim mi iPhoto nalaga na FB 197 slik pa je čista tišina.


Oprosti, ne vzami tega izraza za slabo, toda verjetno si naglušen. iMac se sliši in tudi vsak drug računalnik, ki ima vgrajen vsaj 1 ventilator. Če se ne sliši potem tvoj iMac verjetno ne dela =) hec.

Kot pa sem že rekel, ne bomo vedeli ali je "ropot" pri tvojem računalniku v mejah normale ali ne, ker bi ga bilo potrebno slišati.

LP


Ni panike Cool ...mojga se sliš recimo k pečem CD-je takrat ventilator laufa na ful..lahko pa enostavno rešimo zadevo in cicer posnamemo par sekundni video pa se takoj vid kakšen je šum oz ga ni...sicer pa kot že rečeno naj ga pelje na servis pregledat pa to je to Very Happy

LP,
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.07.2008
Prispevkov: 531
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 22.09.2009 08:18:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zo ti inverter ropota, ne ventilator to je le v povezavi z svetilnostjo ekrana daj ekran na max svetilnost in ga neboš slišal več. Nižja ko je svetilnost bolj ti bo ropotal inverter, enim brni drugim kucka, vendar ni neke panike pač je tako kot je.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.03.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 22.09.2009 10:05:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
to kuckanje jest na trenutke slišim na mojem macbook alu - bom pa pozoren če se to res dogaja le v temi, ko se ekran potemni. se pa kuckanje ugasne ko računalnik spi...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.04.2009
Prispevkov: 338
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 22.09.2009 14:30:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bokyto je napisal/a:
Zo ti inverter ropota, ne ventilator to je le v povezavi z svetilnostjo ekrana daj ekran na max svetilnost in ga neboš slišal več. Nižja ko je svetilnost bolj ti bo ropotal inverter, enim brni drugim kucka, vendar ni neke panike pač je tako kot je.


Hm, nič se ne spremeni če menjam svetilnost, edino kar opazim je, da neha škrtat če ugasnem monitor...

Nisem ziher, ampak se mi zdi, da na začetku tega ni bilo. Nočem pa it na servis da mi bodo rekli to je čisto normalno. Sad

Pa en mesec star mac...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 22.09.2009 14:32:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk je napisal/a:
bokyto je napisal/a:
Zo ti inverter ropota, ne ventilator to je le v povezavi z svetilnostjo ekrana daj ekran na max svetilnost in ga neboš slišal več. Nižja ko je svetilnost bolj ti bo ropotal inverter, enim brni drugim kucka, vendar ni neke panike pač je tako kot je.


Hm, nič se ne spremeni če menjam svetilnost, edino kar opazim je, da neha škrtat če ugasnem monitor...

Nisem ziher, ampak se mi zdi, da na začetku tega ni bilo. Nočem pa it na servis da mi bodo rekli to je čisto normalno. Sad

Pa en mesec star mac...

nihče ti ne bo rekel, da je to normalno, čeni normalno Rolling Eyes
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 22.09.2009 19:52:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jabuk je napisal/a:
bokyto je napisal/a:
Zo ti inverter ropota, ne ventilator to je le v povezavi z svetilnostjo ekrana daj ekran na max svetilnost in ga neboš slišal več. Nižja ko je svetilnost bolj ti bo ropotal inverter, enim brni drugim kucka, vendar ni neke panike pač je tako kot je.


Hm, nič se ne spremeni če menjam svetilnost, edino kar opazim je, da neha škrtat če ugasnem monitor...

Nisem ziher, ampak se mi zdi, da na začetku tega ni bilo. Nočem pa it na servis da mi bodo rekli to je čisto normalno. Sad

Pa en mesec star mac...


Rezerviraj že enkrat termin na EPL, MStore, al kjer pač si kupil oz. zaupš in potem nesi isti dan. Navadno si prej postrežen, če se najaviš. Kot pri mehaniku ali zdravniku. Smile
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani