Jabuk
Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.01.2012
Prispevkov: 104
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.09.2012 23:52:56
Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dilema:

Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS?

Cincam med omenjenim HTPC-jem in NAS-om, na katerega bi odlagal multimedijske datoteke in jih predvajal s predvajalnikom, ki ga ima TV.

Če si omislim NAS, dobim napravo, ki ima možnost vgradnje večih diskov in s tem možnost izdelave RAID polja, s čimer dosežem zanesljivost hranjenja podatkov, vendar ostanem na okrnjenem multimedijskem predvajalniku, ki ga premore LG TV.

Če si omislim HTPC, dobim popolnoma prilagodljiv sistem, ki mu lahko dodajam kodeke po mili volji, vendar se moram odpovedati RAID-u.

Obe napravi imata torej svoje minuse in pluse, še najboljša rešitev bi morda bila kombinacija NAS+HTPC, ampak za kaj takega nekako nimam želje.

Kako bi se vi odločili, če bi se morali odločati?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1816
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.09.2012 07:09:18
Re: Odločitev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bodo gor samo nepomembne datoteke (filmi, glasba), in bo naprava namenjena izključno predvajanju multimedije?

-> GOTO HTPC


Bodo gor tudi kakšni backupi, osebne stvari (fotografije, filmi...)?

-> GOTO NAS


Zame je bil NAS eden ključnih predpogojev, preden sem kupil računalnik s SSD diskom. 256GB je zmerno, 512GB podraži zadevo za skoraj 1000 EUR.

Sedaj imam na prenosniku izključno programe in dokumente, vse ostalo preko mreže na NAS-u.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.01.2012
Prispevkov: 104
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.09.2012 17:59:05
Re: Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne, naprava ne bi bila namenjena izključno predvajanju multimedije, ampak hranjenju podatkov, še največ od tega bo fotografij in raznoraznih nepogrešljivih datotek, za katere bi rad, da so sicer na varnem, ampak stalno dosegljive. Ne da se mi za vsako figo zafrkavat s CDji in DVDji, USB ključi, zunanjimi diski in podobno navlako.

Idealno bi bilo, če bi NAS imel poleg vseh svojih kvalitet na voljo še Xtreamerjeve cvetke, ampak ker tega ni, se pač moram odločiti med enim, ali drugim.

Moti me, ker v primeru NAS-a še naprej ne bom mogel predvajati .MKV datotek, ker jih LG TV ne bere, ali pa jih bere le delno (nekaterih sploh ne predvaja, pri nekaterih, ki jih predvaja, pa ne dela zvok). Če bi kakšen od bodočih firmwareov za LG TV obljubljal podporo še za DTS avdio zapis, bi po kratkem postopku v domačo mrežo priklopil NAS in nehal gnjaviti okolico, tako pa se težje sprijaznim z dejstvom, da imam Full HD LED TV, na katerem ne morem gledati .MKV-jev Angry

Saj, noro je delati tako zgago, ko je v igri odločitev med hrambo podatkov in občasnim ogledom .MKV-ja, toda poskušam iz situacije, ki se je naredila, izvleči najbolje.

Saj, po vsej verjetnosti se bom odločil za NAS, vprašanje je le še, za katerega.

Si kaj delal primerjave, @Jenrej, kateri NAS je po tvojem najboljša izbira? Rahlo mi je postal všeč tale, vendar nekako nimam srca, da bi kar ignoriral tega in tega.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.11.2010
Prispevkov: 331
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.09.2012 19:48:29
Re: Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmmm, jaz imam dober teden postavljen NAS, in dela super... Za predvajanje multimedije na 42" TV pa imam enostavno postavljen DLNA strežnik, ki bere te podatke iz NASa in voila, imaš vse kar želiš... Res odlicna slika na TVju pri 1080p filmu Smile

Tako da ti priporočam, da kupiš NAS in potem na računalniku postaviš DLNA server, seveda če ti TV to omogoča...

Če potrebuješ kakšno pomoč pri nastavitvah pa le reci Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.01.2012
Prispevkov: 104
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.09.2012 19:52:38
Re: Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
DLNA server pa res ne poznam. Bi mi hotel napisati kaj več o tem, prosim? Kateri DLNA server pa uporabljaš? Obstaja kaj kvalitetnega za Win okolje?

Kaj bi mi TV sploh moral podpirati/omogočati?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.11.2010
Prispevkov: 331
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.09.2012 21:21:45
Re: Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se pravi, TV mora imet mrežno kartico oziroma priključek za UTP kabel...

Potem ko TV povežeš v svojo domačo mrežo pa na PCju postaviš DLNA server...

Jaz naprimer imam na PCju z Windows 7 postavljen "PS3 media server". Aja imam ga inštaliranega kot servis, tako da ko hočem kaj gledati samo prižgem PC in TV predvaja vse kar želiš Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.09.2012 00:43:58
Re: Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz bi si v tvojem primeru zgradil en manjsi HTPC in je to to. Hramba podatkov in medijski center v enem, RAID se ni treba odpovedat, kdo to pravi ?

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.01.2012
Prispevkov: 104
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 03.09.2012 04:47:41
Re: Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@SmartBoy, hvala za pojasnilo, ampak žal se bom moral odpovedati DLNA serverju - moj TV nima Ethernet vhoda. Škoda...

@token, ma, ni mi, da bi še eno večjo škatlo odlagal v stanovanju, že tako imam mnogo preveč tovrstne krame doma... NAS je ena taka škatla manjših dimenzij, za katero sploh ne veš, da jo imaš.

Nihče ni rekel, da se je treba odpovedati RAID-u drugje, kot v Xtreamerju, saj ima slednji samo toliko prostora, da gre vanj en 2.5" HDD in nič več.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.11.2010
Prispevkov: 331
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 03.09.2012 10:07:25
Re: Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kateri TV pa imaš? Namreč nekateri Tvji imajo možnost priklopa dodatne kartice...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 17.08.2008
Prispevkov: 1447
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 06.09.2012 21:00:56
Re: Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ena dobra opcija je HP Proliant microserver. Pa se pocen je 200<

_________________
"Good artist copy great artist steal" - Steve Jobs
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.01.2012
Prispevkov: 104
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 06.09.2012 21:13:19
Re: Xtreamer Ultra 2 HTPC ali NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@SmartBoy, LG 42LV4500 in ni DLNA-ready, pa tudi nima nobene možnosti, da bi s kakšno dodatno kartico, ali vmesnikom pričaral Ethernet port, ali WiFi. Skratka, če se bom hotel iti DLNA, potem bom moral menjati TV.

@token, hvala za predlog, ampak glede na vse do sedaj prebrano mi je še najbolj všeč Synology DS212+. Nora stvar s še bolj norim vmesnikom, tako da skoraj ne morem zgrešiti, če ga vzamem.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani