Jabuk
Zunanji disk neprestano glasno "melje"
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.12.2008
Prispevkov: 97
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 01.09.2012 13:03:56
Zunanji disk neprestano glasno "melje"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Imam dva zunanja WD diska (500gig in 1tb). Težava se pojavi ko sta priklopljena na računalnik, ker v njih neprestano nekaj ropota in škrta. Po moje gre za indexacijo ki jo izvaja OSx, ampak verjetno bi se to moralo po nekaj deset minutah končati, kar pa se ne. Tako mi tudi ob poslušanju glasbe iz katerega od diskov zvok vsake toliko časa za nekaj sekund zmrzne, da o filmih sploh ne govorim.

Razumem da se to zgodi ko preobremeniš sistem. Ampak ko na računalniku ne laufa nič druga kot iTunes ali VLC ki črpa podatke iz zunanjega diska pa me to zmrzovanje glasbe in filmov ter škrtanje diska spravi ob živce ker enostavno ne vem kaj disk melje.

Pred kakšnim letom sem na tem forumu spraševal kaj naj storim ker mi spotlight ni našel stvari ki so na zunanjih diskih. Takrat sem v terminalu omogočil indeksacijo za katero pa sumim da je sedaj povzročitelj vsega tega hrupa in zmrzovanja pri prenosu podatkov.

Kako naj torej izklopim ali omejim indeksacijo - če je to vzrok težave? Ali je morda kaj druga krivo za ta problem?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.12.2011
Prispevkov: 470
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 01.09.2012 21:55:45
Re: Zunanji disk neprestano glasno "melje"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://osxdaily.com/2011/12/10/disable-or-enable-spotlight-in-mac-os-x-lion/
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.12.2008
Prispevkov: 97
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 01.09.2012 23:34:29
Re: Zunanji disk neprestano glasno "melje"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja to bo popolnoma onemogočilo indeksiranje in iskanje na internem disku in obeh eksternih... to pa je tudi rahlo nezaželjeno Smile

skoraj da nujno potrebujem spotlight ampak res bi se rad znebil nadležnega škrtanja v disku ker bom ga vsak čas vrgel čez okno... Devil
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.07.2008
Prispevkov: 228
Kraj: Kamnik - Rock City
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.09.2012 07:15:08
Re: Zunanji disk neprestano glasno "melje"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Škrtanje in zmrzovanje ponavadi pomeni odpoved diska. Na youtubu imaš polno filmčkov na to temo kakšen zvok oddaja disk in kaj pomeni zate - pa jih primerjaj. Spusti diska malo čez disk utility, še bolje pa če dobiš kak program ki bi preveril tudi smart status.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.09.2012 12:20:06
Re: Zunanji disk neprestano glasno "melje"
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pormasina je napisal/a:
ja to bo popolnoma onemogočilo indeksiranje in iskanje na internem disku in obeh eksternih... to pa je tudi rahlo nezaželjeno Smile

skoraj da nujno potrebujem spotlight ampak res bi se rad znebil nadležnega škrtanja v disku ker bom ga vsak čas vrgel čez okno... Devil



iTunes, slušalke, volume up. Very Happy
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani