Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Kupujem Mac-a...prvič
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.12.2007 11:16:42
Kupujem Mac-a...prvič
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni


Želim končati agonijo s svojim domačim PC-jem in se zato resno odločam za MacBook-a, ki je na voljo pri EPL, d.o.o. za 1.247 EUR. Pred nakupom
pa imam nekaj vprašanj.

1. Nadgradnja na 4 GB RAMA z rami klupljenimi v trgovini in ne pri Applu naj ne bi bila problema, je tako?

2. USB razdelilec...2 USB vhoda sta definitivno premalo, ali USB razdelilici delujejo normalno na MacBookih ali se pojavljajo kakšne težave?

3. Kakšen USB razdelilec, z napajanjem ali brez?

4. Ker se nekaj malega bavim tudi s fotografijo, ne gre brez večjega ekrana. Ali je priklop monitorja SAMSUNG 22" SYNCMASTER 226BW z ločljivostjo 1680 x 1050 lahko problem oz. se lahko pojavijo kake zakasnitve pri prikazovanju in predvsem pravilnem prikazovanju slike?

5. Za priklop monitorja na MacBook pa potrebujem mini DVI na DVI a ne?

6. Imam novo Logitec tipkovnico, jo lahko priklopim na MacBooka?

7. Kaj svetujete, brezzično miš in tipovnico, ali naj bo vse na vrvici?

8. Ali brezična miš in tipkovnica zasedeta svaka svoj USB vhod ali se povežeta kako drugače z MacBookom?


Če mi odgovorite na tale vprašanja, mi boste ogromno pomagali!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.12.2007 11:28:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. Nadgradnja rama z moduli, ki niso applovi ni problem. Sam sem v svojega MBP vgradil Patriotove module in špilajo ko šus.

2. Z USB razdelilci ni nobenih problemov.

3. Vedno je bolje, da je razdelilec z napajanjem.

4. Kako je s samsungom ne vem, sam pa imam priklopljenega 21" NECa in zadeva deluje tako kot mora.

5. DA

6. Verjetno

7. Jaz sem s svojo mišjo, ki je brezžična zadovoljen

8. Applove tipkovnice in miši se povezujejo prek bluetootha
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.12.2007 12:16:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri EPL so glupi - že nekaj časa so prišli na trg prenovljeni MacBooki in poznam nekoga, ki je hotel pri EPL kupiti to novo verzijo. Tam so mu najprej rekli, da ta model sploh ne obstaja, ko pa jim je pokazal specifikacije z apple.com, so se popravili, da dokler ne prodajo zalog, za njih nov model ne obstaja. Tako da priporočam, da se pred nakupom prepričaš, za kateri model gre, ker za isto ceno dobiš kar nekaj izboljšano verzijo. Baje novih v sloveniji sploh še ne prodajajo (mogoče je podatek že malo zastarel, ne vem).
Ena od pomanjkljivosti starejših modelov je tudi, da omogočajo max 2GB ram. Ne vem ali je to bilo napisano samo zato, ker takrat 2GB palčk še ni bilo ali dejansko ni mogoče dat več notri. Še en razlog več da si pozoren na to, ali kupiš nov model ali ne.
lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.12.2007 13:55:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za info! Tale računalnik pa je pri EPL na prvi strani reklamiran kot akcijski. Tako da bi ga skoraj moral imet, bom pa poklical.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 609
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.12.2007 15:10:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jst sm oz. se zmer cakam na ta nouga macbooka pri EPL, ze skoraj 2 mesca.. so rekli da me bodo kontaktirali ko bo na voljo, in me se zmeraj niso Rolling Eyes
tko da sm poklicou u Mstore, in novega macboka lepo uporabljam ze 2 tedna, z 4gb RAM, in sem nazarenso zadovoljen. tko da razmisli o nakupu u Austriji, se splaca...
Very Happy

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.12.2007 18:28:35
Re: Kupujem Mac-a...prvič
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 10:24; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.11.2007
Prispevkov: 25
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.12.2007 18:30:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kako pa je s slovensko tipkovnico pri novem macbooku iz Mstora? Sam namreč že nekaj časa čakam na slovenske prodajalce, ampak se vsi delajo norca. Tko, da sem že skoraj obupal.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.12.2007 18:43:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zakaj noben ne naroči starega macbooka tukaj.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 18.12.2007 18:58:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hooger je napisal/a:
Kako pa je s slovensko tipkovnico pri novem macbooku iz Mstora? Sam namreč že nekaj časa čakam na slovenske prodajalce, ampak se vsi delajo norca. Tko, da sem že skoraj obupal.


Kupiš potem v sloveniji slovensko tipkovnico USB (ta novo, ta tanko iz aluminija in z belimi tipkami) in zamenjaš tipke. In to je to.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.11.2007
Prispevkov: 25
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 18.12.2007 19:08:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
hooger je napisal/a:
Kako pa je s slovensko tipkovnico pri novem macbooku iz Mstora? Sam namreč že nekaj časa čakam na slovenske prodajalce, ampak se vsi delajo norca. Tko, da sem že skoraj obupal.


Kupiš potem v sloveniji slovensko tipkovnico USB (ta novo, ta tanko iz aluminija in z belimi tipkami) in zamenjaš tipke. In to je to.


Pa se splača, glede na to, da je tipkovnica 50€?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 18.12.2007 20:30:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hooger je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
hooger je napisal/a:
Kako pa je s slovensko tipkovnico pri novem macbooku iz Mstora? Sam namreč že nekaj časa čakam na slovenske prodajalce, ampak se vsi delajo norca. Tko, da sem že skoraj obupal.


Kupiš potem v sloveniji slovensko tipkovnico USB (ta novo, ta tanko iz aluminija in z belimi tipkami) in zamenjaš tipke. In to je to.


Pa se splača, glede na to, da je tipkovnica 50€?


Pol pa nemško tipkovnico prodaš na eBay za ene 39 EUR, pa si 11 EUR v izgubi. Enajst EUR pa ni tak denar.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.12.2007 10:04:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hehe...kera reštitev za tipkovnico!

Pa še nekaj...glede EPL ste imeli prav. Tisto kar ponujajo pod akcijo je star model, ko sem napisal, naj mi dajo ponudbo za nov model in še nekaj dodatnih kabčkov, miš in tipkovnico sem dobil ponudbo za star model, o dodatkih pa ni bilo ne duha ne sluha na ponudbi. Najbolj profesionalen odnos so imeli pri MAC & PC.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 19.12.2007 17:42:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 10:24; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 11.11.2007
Prispevkov: 25
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 19.12.2007 17:48:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
togrizek je napisal/a:
Zoomiran je napisal/a:
Najbolj profesionalen odnos so imeli pri MAC & PC.

Mac & PC rules !!! Very Happy

Sam ne jih prosim zasut z naročili, ker potem tud mene več ne bodo mogl tolk dobr servisirat. Robi je zakon !!! Very Happy


no ne jih preveč hvalit. Danes sem jim poslal zanimanje za NOVEGA macbooka.

dobil sem podatke da srednji model pride 1349,22€ z DDV
osnovni model pa pride 1132,26€+DDV :shock:

Še sedaj mi ni jasno koliko je dejanska cena Surprised
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.11.2007
Prispevkov: 9
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 19.12.2007 18:54:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hooger je napisal/a:
togrizek je napisal/a:
Zoomiran je napisal/a:
Najbolj profesionalen odnos so imeli pri MAC & PC.

Mac & PC rules !!! Very Happy

Sam ne jih prosim zasut z naročili, ker potem tud mene več ne bodo mogl tolk dobr servisirat. Robi je zakon !!! Very Happy


no ne jih preveč hvalit. Danes sem jim poslal zanimanje za NOVEGA macbooka.

dobil sem podatke da srednji model pride 1349,22€ z DDV
osnovni model pa pride 1132,26€+DDV :shock:

Še sedaj mi ni jasno koliko je dejanska cena Surprised



Takole na oko preracunano sta napisani cifri eno in isto Wink Torej je oboje cena za osnovni model.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.12.2007
Prispevkov: 102
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 11.03.2008 09:02:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam da povem...APPLE MACBOOK... že od januarja v moji lasti!

Izkušnje dolgoletnega Windows userja pa so po slabih dveh mesecih naslednje:

Fajn zadeva, monitor diagonale 13,3'' je zame dovolj oz. to je idelana mera za prenašanje okrog, izredno svetel ekran, oči ne trpijo. Super laufa tudi Samsungov LCD 22''. Baterija=BP. Je pa blo treba še pljunit cca. 40 EUR za MINI DVI na DVI in MINI DVI na VGA, da lahko priklapljam zadevo na LCD in projektor. Sem vedel da bo to potrebno, samo je bolelo...40 EUR ni malo.
Tipkovnice sem se takoj navadil, menjave Y in Z tipke se nisem lotil. Zunanja APPLE tipkovnica je čista zmaga, APPLE MIGHTY MOUSE pa me ni prepričala. Negativno sem bil presenečen nad ropotom DVDja med vstavljanjem.

Programi šibajo ko sneta sekira, česa drugaga pa pri 2,2 GHZ procesorju in 4 GB rama ni blo za pričakovat. Ogromno uporabnih zadev se da dobit zastonj, nimam nobenih težav z starimi OFFICE dokumenti in drugimi fajli, ki so v večini podprti za widows okolje. Povezovanje s staro periferijo kot so card reader za spominske kartice, večina printerjev, fotoaparat, kamera ...vse se poveže BP. Težave se pojavijo s kakšnimi starejšimi napravami, za katere ne obstajajo gonilniki za MAC, vendar se da z malo googlanja, in kakšnimi linux gonilniki rešiti tudi te težave. Problem mi predstavlja tudi dejstvo, da ACAD ne dela na MACu oz. moraš imet windowse...jaz imam za ACAD raje drug računalnik. Safari in mail sta super.
Navadno ekektronsko bančništvo s certifikatom dela na Safariju BP, če je pa zraven še bančna kartica in card reader pa ni opcije da bi delalo, se ne da usposobit, potrebni so Windowsi.

Mnenje povprečnega uporabnika, ki bo mogoče v pomoč komu, ki se odloča za MacBook. Nasplošno zadovoljen, je pa res da se je zadeva že tudi sesula in je bilo treba držat tipko 4 sekunde...

lp
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 11.03.2008 10:07:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je komu uspelo v safariju dopovedat da če imaš dva certifikata da te vpraša z katerim se bom priklopil na Klik? Men z enim dela drugag pa kot da ga ni...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.03.2008
Prispevkov: 4
Kraj: ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.03.2008 18:50:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jz pa že dva mesca neuspešno razmišljam kater računalnik naj ubodem in končno sm se že odločla za hp6820s ko sm našla en oglas za macbook pro, ki je kar pol cenejši od hp...

So pa določene slabosti...nima slovenske tipkovnice, ki jo nujno potrebujem!!!,od tujca ga kupujem(prek shipping company) in bom morala na hitro ugotovit če je vse ok, ker pa še nisem imela maca ne vem na kaj moram bit pozorna, tako da prosim povejte.... Surprised

Mi lahko kaj poveste kaj o nabavi slo tipkovnice(najcenejša dostava in montaža) in če celo poznate koga, ki bi mi jo znal montirati???!!

Tukaj so še specifikacije maca, da mi lahko svetujete če je sploh dobra in če se splača!
Macbook Pro 15", 2.4Ghz Core 2 Duo, 4GB Ram, *BOXED*


This is the latest Macbook Pro with the new Santa Rosa processor, LED Display and Nvidia Graphics. It has OS X Leopard installed, but does not include leopard restore discs, only Tiger restore discs. It has been upgraded to 4GB RAM.

It will also have Office 2008 installed.

The picture below shows the laptop with Tiger installed, however I will install OS X Leopard 10.5 before the laptop is shipped.


Condition: The Macbook Pro is Like New, it comes boxed with all original accessories. It still has OVER 6 Months Apple Warranty remaining. It is a UK model.


Specifications: Rolling Eyes


2.4Ghz Intel Core 2 Duo Processor
4GB DDR2 Ram
160GB HDD 5400rpm
15" LED Widescreen Display 1440 x 900 Pixels - MATTE
256MB Nvidia GeForce 8600GT GDDR3 SDRAM
MAC OS X 10.5 LEOPARD - INSTALLED ONLY
Tiger OS X 10.4 Restore Discs
iLife 08'
Microsoft Office 2008 - INSTALLED ONLY
iSight Camera
8x Slot-Loading Superdrive
Airport Extreme and Bluetooth 2.0
Apple Remote

RES BI PROSILA ZA HITER ODGOVOR; KER JE MAC ŽE NA POTI Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Res hvala vsem...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.03.2008 18:58:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
misha je napisal/a:
Jz pa že dva mesca neuspešno razmišljam kater računalnik naj ubodem in končno sm se že odločla za hp6820s ko sm našla en oglas za macbook pro, ki je kar pol cenejši od hp...

So pa določene slabosti...nima slovenske tipkovnice, ki jo nujno potrebujem!!!,od tujca ga kupujem(prek shipping company) in bom morala na hitro ugotovit če je vse ok, ker pa še nisem imela maca ne vem na kaj moram bit pozorna, tako da prosim povejte.... Surprised

Mi lahko kaj poveste kaj o nabavi slo tipkovnice(najcenejša dostava in montaža) in če celo poznate koga, ki bi mi jo znal montirati???!!

Tukaj so še specifikacije maca, da mi lahko svetujete če je sploh dobra in če se splača!
Macbook Pro 15", 2.4Ghz Core 2 Duo, 4GB Ram, *BOXED*


This is the latest Macbook Pro with the new Santa Rosa processor, LED Display and Nvidia Graphics. It has OS X Leopard installed, but does not include leopard restore discs, only Tiger restore discs. It has been upgraded to 4GB RAM.

It will also have Office 2008 installed.

The picture below shows the laptop with Tiger installed, however I will install OS X Leopard 10.5 before the laptop is shipped.


Condition: The Macbook Pro is Like New, it comes boxed with all original accessories. It still has OVER 6 Months Apple Warranty remaining. It is a UK model.


Specifications: Rolling Eyes


2.4Ghz Intel Core 2 Duo Processor
4GB DDR2 Ram
160GB HDD 5400rpm
15" LED Widescreen Display 1440 x 900 Pixels - MATTE
256MB Nvidia GeForce 8600GT GDDR3 SDRAM
MAC OS X 10.5 LEOPARD - INSTALLED ONLY
Tiger OS X 10.4 Restore Discs
iLife 08'
Microsoft Office 2008 - INSTALLED ONLY
iSight Camera
8x Slot-Loading Superdrive
Airport Extreme and Bluetooth 2.0
Apple Remote

RES BI PROSILA ZA HITER ODGOVOR; KER JE MAC ŽE NA POTI Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Res hvala vsem...


To je nateg.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 12.03.2008
Prispevkov: 4
Kraj: ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.03.2008 20:25:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ful hvala za odgovor, a lahko še argumenteraš?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani