Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
Macworld 2008
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #201   Objavljeno 16.01.2008 15:31:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
JureT je napisal/a:
Je kdo opazil, da je pri nas cena 1699 evrov? Ni ogromno, je pa vseeno 100 evrov razlike napram prejšnjim 1=1 tečajem.

Lp, JT


Hmmm.... kje pri nas? Pri nas še ni cen. V EU pa, ja.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 31.08.2007
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #202   Objavljeno 16.01.2008 17:31:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislil sem na EU, ja. Podatki iz apple.at. A je to standardna praksa? Tudi MacBook Pro npr ni 1=1, pač pa 100 evrov manj.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.12.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #203   Objavljeno 16.01.2008 17:52:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MB Air za 1699 Euro? Ne, to je sigurno šala. Zelo grda šala. Po moje to pomeni samo nekaj :
- apple se vraca na pot snobizma. Stvari, ki so razen designa (pa se ta tako tako) absolutno
cisto mimo price/performance.
Torej vsi tisti z malimi luleki navali na MacBook Air Smile, ceprav se mi zdi, da bo tole FLOP, kot je ze nekdo omenil. Upam, da bo.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 17.04.2007
Prispevkov: 563
Kraj: Obala, tam kjer je morje :)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #204   Objavljeno 16.01.2008 18:13:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
murmur je napisal/a:
MB Air za 1699 Euro? Ne, to je sigurno šala. Zelo grda šala. Po moje to pomeni samo nekaj :
- apple se vraca na pot snobizma. Stvari, ki so razen designa (pa se ta tako tako) absolutno
cisto mimo price/performance.
Torej vsi tisti z malimi luleki navali na MacBook Air Smile, ceprav se mi zdi, da bo tole FLOP, kot je ze nekdo omenil. Upam, da bo.


prvo poglej ceno pri konkurenci (Sony, Toshiba) za ultralahke prenosnike...pol pa z kurcem mahaj :twisted:

Bo MB Air imel svoj krog kupcev in ne vidim problema če tebi/meni/pa ne vem še komu ne ustreza.

Sam pol če je to snobizem, kaj je pol MB Pro??? Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.12.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #205   Objavljeno 16.01.2008 19:06:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za MBP lahko recem, da je uporabna in dobro sestavljena delovna masina. Za moje pojme precejsnja razlika, cenovno pa primerljiva. Nima veze, ce si folk zeli teh stvari tudi prav.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #206   Objavljeno 16.01.2008 19:17:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam. Applovi izdelki postajajo luksuz, kar je v nekem pogledu prav. Vsak si ne more privoščit BMW-ja, pravtako ne Applovih strojčkov.

Samo potem naj pri Applu ne sanjajo o velikih številkah pri "market-share".
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 01.04.2007
Prispevkov: 148
Kraj: Domžale
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #207   Objavljeno 16.01.2008 20:21:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mah, luksuz so samo v Evropi... še to ne bi rekel no, pač standard je pr nas tak da Maci stanejo danes ravno malo več ko meso pa kruh Confused.
Applea žal ne zanima majhna država tam nekje med hribi in morjem in dvomim, da ga kdaj bo. Mogoče če se bo kdaj evropski trg toliko poenotil, da bomo tudi za njih Evropa in ne vsaka država zase, ma dvomim da bo to kdaj kmalu.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 16.01.2008
Prispevkov: 26
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #208   Objavljeno 16.01.2008 21:38:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem ravno pogledal macworld 2008. da malo na hitro pokomentiram. Smile

macbook air mi je dost mimo. v funkcionalnosti se mi zdi da je dovolj nazadoval, predrag. je kul da je res tko tanek. samo s tem že pretiravajo. meja je zame pri tem to da ne nazadujejo pri funkcijah. brez cdroma, brez etherneta ... Very Happy a dej no.

iphone pričakovano nekaj obeta. čeprav bi se en pravi gps lahko vgradil, prav tako sem upal da bojo predstavili model za g3.

ipod touch ... bi si raje kupil iphone.

apple tv ... kot je že steve sam povedal. so falili - jim ni uspelo. Smile če se bo še bolj pocenil, si ga bom mogoče omislil.


so mi bili pa vsi macwordli in apple wwdc boljši za gledat. tuki neki res novega ni blo. najbolš je blo ko so predstavljal nove macbooke, ko so prišli za ibooki in powerbooki. pa ko so prvič najavil iphone, predstavil leoparda, ...

... Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.11.2007
Prispevkov: 70
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #209   Objavljeno 17.01.2008 09:00:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je vedno v veselje gledat Jobsa kako je suveren Very Happy Pred dnevi sem si hotu ogledat eno predstavitev Zuckerberga od Facebooka, pa me je hitr minil k je bil tolk kisu Very Happy
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #210   Objavljeno 17.01.2008 11:02:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po moje je MBA čist lušna stvar - sploh če gledamo njegov namen: zagotovo ni namenjen produkciji, kot računalnik za potrebe vodenja projektov, prezentacij in podobnega (mainly office work, torej za iWork paket) pa je več kot dovolj. Poznam vsaj 10 ljudi, ki bi ga v svojih službah z veseljem zamenjali za supa-dupa-pisi-prenosnike, ki btw. niso nič cenejše, so pa mnogo manj user-freindly. Skratka, če pol delovnega tedna previsiš pri klientih na raznih prezentacijah in sestankih, potem je MBA zmaga!

Res, ni poceni, ampak se mi zdi zelo uporaben, sploh v večjih skupinah, kjer dostop do "sposojenega cd-ja" ni vprašljiv.... kako pa je s home userji je pa že druga tema. Ampak kdor si ga bo omislil (kot home user), ima dovolj cvenka, da mu že en mac stoji na/ob/pod mizo.

Še najbolj mi je žal za displaye, pa en tak mid range komp kot si ga želi Opeter bi bil tud zelo dobrodošel.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 20
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #211   Objavljeno 18.01.2008 09:32:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MacBook Air

Apple je nedvomno naredil drzno potezo s tem prenosnikom, najbolj drzno je, da stvar nima CD/DVD enote. Tudi manjkajoč Ethernet je riziko.

Vendar, kot so izjavili: gre za Wireless Machine. Menim, da je Air namenjen poslovnim uporabnikom, ki se veliko gibljejo in potujejo. Stvar je izredno priročna na avionu, saj je lahka, ima dolgotrajno baterijo in wireless (katerega ponuja večina letalskih družb na avionu).

Je fancy igrača za fancy business folk. Apple je to že predvidel.

no ja... bomo videli, kako se bo obnesel.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #212   Objavljeno 18.01.2008 11:00:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ursus je napisal/a:
MacBook Air

Apple je nedvomno naredil drzno potezo s tem prenosnikom, najbolj drzno je, da stvar nima CD/DVD enote. Tudi manjkajoč Ethernet je riziko.

Vendar, kot so izjavili: gre za Wireless Machine. Menim, da je Air namenjen poslovnim uporabnikom, ki se veliko gibljejo in potujejo. Stvar je izredno priročna na avionu, saj je lahka, ima dolgotrajno baterijo in wireless (katerega ponuja večina letalskih družb na avionu).

Je fancy igrača za fancy business folk. Apple je to že predvidel.

no ja... bomo videli, kako se bo obnesel.


Ah dej no.... kolikokrat pa rabiš CD/DVD? Dvakrat na leto. Zato lahko uporabiš share enoto, ali pa si kupiš USB.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 26.11.2007
Prispevkov: 177
Kraj: Krško
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #213   Objavljeno 18.01.2008 13:49:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
cbb je napisal/a:
Ursus je napisal/a:
MacBook Air

Apple je nedvomno naredil drzno potezo s tem prenosnikom, najbolj drzno je, da stvar nima CD/DVD enote. Tudi manjkajoč Ethernet je riziko.

Vendar, kot so izjavili: gre za Wireless Machine. Menim, da je Air namenjen poslovnim uporabnikom, ki se veliko gibljejo in potujejo. Stvar je izredno priročna na avionu, saj je lahka, ima dolgotrajno baterijo in wireless (katerega ponuja večina letalskih družb na avionu).

Je fancy igrača za fancy business folk. Apple je to že predvidel.

no ja... bomo videli, kako se bo obnesel.


Ah dej no.... kolikokrat pa rabiš CD/DVD? Dvakrat na leto. Zato lahko uporabiš share enoto, ali pa si kupiš USB.


se čist strinjam
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #214   Objavljeno 18.01.2008 14:41:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče je apple preveč v prihodnosti. Ko je imac g3 prišel ven leta 98 je bil prvi brez disketnika, kar je bil velik šok za takrat. Zdej se zgodba ponavlja...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.08.2007
Prispevkov: 376
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #215   Objavljeno 18.01.2008 14:55:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Res je. Js sem na svojem iMacu uporabil cd/dcd samo 2 krat. Ko sem inštaliral Leoparda pa uvažal bacupane certifikate. To je pa tudi vse. Meni je prenosnik skoraj idealen, razen kroničnega pomankanja USBjev. Cena je še kar primerljiva z drugimi podobnimi prenosniki istega ranga.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.08.2007
Prispevkov: 810
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #216   Objavljeno 18.01.2008 18:54:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rauby je napisal/a:
Meni je prenosnik skoraj idealen, razen kroničnega pomankanja USBjev. Cena je še kar primerljiva z drugimi podobnimi prenosniki istega ranga.


na MBP-ju je samo eden vec... Wink
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #217   Objavljeno 18.01.2008 19:15:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj maš pa sploh na prenosniku skoz v usb luknji?
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 02.04.2007
Prispevkov: 185
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #218   Objavljeno 18.01.2008 19:53:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mogoče tole? Razz http://www.dailymotion.com/video/x3jwe0_usb-wine-telechargez-vos-vins-en-di_fun
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #219   Objavljeno 18.01.2008 23:47:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaka bedarija. Sem si prebral en FAQ o macbooku airu. Ram je na matični gor in se ga ne da odstranit, niti nadgradit. Pride brez Remota, vednar IR senzor vse eno ima tako, da če dokupiš ali ukradeš ti dela. Tega pa res ne razumem zakaj nebi dali dalinca zraven.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 21.04.2007
Prispevkov: 1036
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #220   Objavljeno 19.01.2008 01:02:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
Kaka bedarija. Sem si prebral en FAQ o macbooku airu. Ram je na matični gor in se ga ne da odstranit, niti nadgradit. Pride brez Remota, vednar IR senzor vse eno ima tako, da če dokupiš ali ukradeš ti dela. Tega pa res ne razumem zakaj nebi dali dalinca zraven.


Jap, se strinjam. Morda so si za zgled vzeli slovensko politiko iMac tipkovnic Very Happy
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani