Jabuk
WD zunanji disk in njegov format!?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 08.12.2007 15:26:13
WD zunanji disk in njegov format!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo že spet jaz težim Cool

Me neki zanima oz. ne znam uštimat. In sicer sem pred kakim tednom nabavil WD prenosni disk, ki sem ga uporabil za backup pri Leopardu. NO ko sem ga priključil in zagnal SuperDuper mi je napisal, da format diska ni cool in da naj ga formatiram na Mac compatibilnega. OK zaženem Diskutility in ga formatiram na Mac Os extended in naredim backup in vse dela ok. Potem poskusim priključit na Windovze in mi diska ne zazna. Ok si rečem in ga formatiram na FAT ( Dos Free) in lepo naložim gor 20 GB filmov, katere moj mac zazna. Ves vesel se opravil k ljubici, da si bova ogledala kakšen film in glejga zlomka, windovz mi ne zaznajo diska, oz. ga ne oprejo( maš samo opcijo safe remove, vendar ti ga v explorerju ne prikaže). Sedaj me pa zima kateri format je cool tudi za Win, ker bi rad delil tudi z njimi kakšen moj film ali cd Very Happy

Lep vikend
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.11.2007
Prispevkov: 372
Kraj: Domžale
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 08.12.2007 15:53:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam identični problem...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 08.12.2007 16:18:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FAT32 in samo ta.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 08.12.2007 16:51:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja cool, to se mi je zdelo logično, samo ali disk utility ti omogoča ta format, ker jaz ga nisem našel?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 08.12.2007 17:02:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar imam jaz trenutno od zunanjih pomnilniških medijev je smao USB ključek. Razlika ne bi smela biti bistvena, pa vedno izberem v Utility FAT. Torej bi moralo delovati tudi tebi.

Lahko pa poskusiš tudi tole:
http://www.paragon-software.com/home/ntfs-mac/

ali pa poskusiš sparticionirati z iPartition

Si dal GUID ali MBR varianto particijske tabele. Če imaš GUID, izberi raje MBR - pišem po spominu in se mi zdi, da je to druga izbira.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.12.2007 21:39:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da nimata vidva tehle težav???


Citiram:
Da ne bi nevede zašli na kriva pota deljenja zaščitene avtorske vsebine, skrbijo odslej prav vzorno tudi pri Western Digital. Njihova nova generacija prenosnih trdih diskov My Book World Edition vsebuje tudi program WD Anywhere Access, ki omogoča oddaljen dostop do podatkov, četudi računalnik, na katerega je disk priključen, izključen.

V boju proti piratstvu pa so posegli po nekoliko nekonvencionalnih metodah. Nova terabajtna različica diska tako ne omogoča dostopa do večpredstavnostnih datotek s sumljivimi končnicami (AVI, MP3, DIVX, DVI, MPEG, MP*, WM* ...) prek zgoraj omenjenega programa. Klik!
vir: The Register


http://www.slo-tech.com/script/forum/izpisitemo.php?threadID=294763#neprebrano
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 180
Kraj: Amsterdam/Ljubljana/Komen
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.12.2007 22:57:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
WTF?! Surprised
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.11.2007
Prispevkov: 372
Kraj: Domžale
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.12.2007 21:38:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na disku imam nekaj filmov, vendar so izključno moje produkcije, tako da tukaj nebi smelo biti težav (narejeni so z iMovie ali še iz časov, ko sem mel PC z avi ali mpeg končnicami.

Glede na to, da mi je disk prej lepo delal, dokler ga nisem formatiral za rabo Time Machina.. od takrat naprej se mi to dogaja...

I guess tole učinkuje samo preko remote dostopa do diska ... da ne prikažesumljivih podatkov.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 15.05.2006
Prispevkov: 119
Kraj: Maribor / Slovenija
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 11.12.2007 12:59:26
Re: WD zunanji disk in njegov format!?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MrXYZ je napisal/a:
Živjo že spet jaz težim Cool

Me neki zanima oz. ne znam uštimat. In sicer sem pred kakim tednom nabavil WD prenosni disk, ki sem ga uporabil za backup pri Leopardu. NO ko sem ga priključil in zagnal SuperDuper mi je napisal, da format diska ni cool in da naj ga formatiram na Mac compatibilnega. OK zaženem Diskutility in ga formatiram na Mac Os extended in naredim backup in vse dela ok. Potem poskusim priključit na Windovze in mi diska ne zazna. Ok si rečem in ga formatiram na FAT ( Dos Free) in lepo naložim gor 20 GB filmov, katere moj mac zazna. Ves vesel se opravil k ljubici, da si bova ogledala kakšen film in glejga zlomka, windovz mi ne zaznajo diska, oz. ga ne oprejo( maš samo opcijo safe remove, vendar ti ga v explorerju ne prikaže). Sedaj me pa zima kateri format je cool tudi za Win, ker bi rad delil tudi z njimi kakšen moj film ali cd Very Happy

Lep vikend


Sformatiraj lepo v NTFS particijo in uporabi NTFS-3G za mountanje NTFS particije na mac-u in zadeva bo delala Smile

http://www.macupdate.com/info.php/id/24481/ntfs-3g

LP, Rok
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.11.2007
Prispevkov: 34
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 12.12.2007 11:12:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem bil opozorjen, da OSX en dosega pravih prenosov če je disk formatiran v FAT32 ali pa karkoli drugega kar ni njegov format! Tudi sam stestiral in lahko deloma potrdim! Sam sem to tako rešil da imam disk formatiran v OSX format in potem, tam kej potrebujem ta disk dam se gor MacDrive.

http://www.mediafour.com/products/macdrive/


LP
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani