Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Kateri mobilnik?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 621
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.02.2012 17:05:00
Kateri mobilnik?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Sem nov na forumu, tako da me prosim opozorite, če pišem v napačno temo. Malo sem iskal po forumu in ta niz se mi je zdel najbolj primeren za moj "problem".

Kupujem nov mobitel na Simobilu in odločam se med spodnjimi mobiteli. Ker je to Applov forum ne bom uletel z vprašanjem kerega naj vzamem, ker mislim da bo tukaj odgovor jasen Very Happy ampak bom vprašal raje zakaj mi priporočate nakup novega iphone-a in kakšna je prednost?

Odločam pa se med naslednjimi telefoni:

Apple iphone 4S
Samsung Galaxy Note
HTC Sensation XL

ali počakati do naslednjega meseca Samsung S3

Hvala vsem za pomoč.
Razdruženo: Sob 11. Feb 2012 17:15.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.03.2011
Prispevkov: 485
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.02.2012 17:16:18
Re: Kateri mobilnik naj kupim
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samsung galaxy s3 se sigurno ne bo dobil še vsaj 3 mesece. Niti še ni bil predstavljen, ne nič... Potem kot sam veš sta oba ostala telefona proti iphonu OGROMNA, sploh samsung galaxy note. Tako da, če si zeliš zelo velik ekran in telefon potem lahko na iphone pozabiš.
Js osebno imam iphone, ker mi je ravno prave velikosti, ne želim si večjega telefona, za gledanje filmov in ostale stvari imam ipada.
Iphone 4s ima zelo dobro kamero, vsekakor najhitrejšo izmed treh.
Seveda glavna prednost zame pa je operacijski sistem. Tudi sam sem bil včasih uporabnik androida, ampak ne grem več nazaj. Ios je veliko bolj stabilen, aplikacije so kvalitetnejše, tudi prej na voljo...
Je pa res da je android boljši glede customizacije, home screen si lahko drugače urediš, kar recimo pri Iphonu brez JB ne moreš...

Upam, da sem ti s tem kaj pomagal...
Razdruženo: Sob 11. Feb 2012 17:18.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.02.2012 17:31:07
Re: Kateri mobilnik naj kupim
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bmwx6m je napisal/a:
Samsung galaxy s3 se sigurno ne bo dobil še vsaj 3 mesece. Niti še ni bil predstavljen, ne nič... Potem kot sam veš sta oba ostala telefona proti iphonu OGROMNA, sploh samsung galaxy note. Tako da, če si zeliš zelo velik ekran in telefon potem lahko na iphone pozabiš.
Js osebno imam iphone, ker mi je ravno prave velikosti, ne želim si večjega telefona, za gledanje filmov in ostale stvari imam ipada.
Iphone 4s ima zelo dobro kamero, vsekakor najhitrejšo izmed treh.
Seveda glavna prednost zame pa je operacijski sistem. Tudi sam sem bil včasih uporabnik androida, ampak ne grem več nazaj. Ios je veliko bolj stabilen, aplikacije so kvalitetnejše, tudi prej na voljo...
Je pa res da je android boljši glede customizacije, home screen si lahko drugače urediš, kar recimo pri Iphonu brez JB ne moreš...

Upam, da sem ti s tem kaj pomagal...

Točno tako ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.02.2012 17:32:44
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če te zanimajo primerjave velikosti telefonov je ta page odličen, pa ne pozabit naštimat velikost svojega pc ekrana.
http://phone-size.com/

drugače pa moj glas iphone. ker ostalo je šrot. Devil
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.12.2011
Prispevkov: 364
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.02.2012 17:39:03
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja samo dokler boš dočakal iPhone4s na simobilu bo že iPhone5 pred vrati.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 621
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.02.2012 17:45:15
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super. Najlepša hvala za pomoč. Seveda je dobrodošel še kdo Smile sem pa vedno bolj na strani appla tako da..

@2iga kako to? Sem gledal na strani od Simobila imajo v ponudbi tako 4ke kot tudi 4s ali je možno samo naročiti?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 11.02.2012 17:51:45
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem bil ucasih obseden s telefoni, tolk da so me zajbaval da me bodo dal na odvajanje ker realno sm mel vsak mesec drug telefon. Very Happy

To se je nadaljeval dokler nism kupu iphone, prej sm mel tud razne androide etc.. In povem ti da ni denarja da bi ga zamenjal.

Razlog pa je ta oz ugotovitev napram drugim telefonom, da kar apple ponudi to DELA, ampak to ne pomeni da nudi vse, gre za to da kar dajo deluje brez pardona, in zato mi je ta telefon dalec pred drugimi. Res da je manj optimizacije ( zato da ostane tak kot so ga nardil in use stima ) kt pri ostalih, se pa da tud to resit z JB.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 11.02.2012 17:57:38
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kleemen je napisal/a:
Super. Najlepša hvala za pomoč. Seveda je dobrodošel še kdo Smile sem pa vedno bolj na strani appla tako da..

@2iga kako to? Sem gledal na strani od Simobila imajo v ponudbi tako 4ke kot tudi 4s ali je možno samo naročiti?


Hehe... ce je na strani v ponudbi, se ni nujno, da ga tudi imajo... Malo precekiraj teme, ki o tem govorijo ... recimo tukaj >> http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=27823

Trenutno se mi zdi, da jih celo nekaj imajo...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7137
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 11.02.2012 18:01:33
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
2iga je napisal/a:
Ja samo dokler boš dočakal iPhone4s na simobilu bo že iPhone5 pred vrati.


drugače se ga da kupiti tudi preko foruma Very Happy obby,milans..... Wink

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 621
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.02.2012 18:13:47
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tnx. Nekateri govorijo, da so iphone-i bolj za poslovneže in ne in da z njimi določenih stvari ne moreš delat, kot naprimer s kakšnim samsunogm lahko.. Pomoje to ni res in je telefon namenjen različnim osebam, vsaj kar sem gledal. Sem se pa odločil vprašati še tukaj ker bi rad izvedel stvari iz prve roke od lastnikov iphone-ov in ne nekaterih, ki jih še nikoli niso imeli.

Drugače pa za vse, ki se odločate za nakup novega iphone-a dobite veliko informacij na spodnjem videu iz Oktoberskega special eventa. Zadnje čase si vedno ogledam te Applove evente in vedno sem navdušen nad njimi.

http://www.youtube.com/watch?v=DKQ0EFBAePw

Razumem, ampak raje ga bi vzel na Simobilu za 1€, ker tako ali tako imam Orto paket in se mi to najbolj izplača.


Nazadnje urejal/a Kleemen Sob 11. Feb 2012 19:03; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7137
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 11.02.2012 18:23:58
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kleemen je napisal/a:
Tnx. Nekateri govorijo, da so iphone-i bolj za poslovneže in ne in da z njimi določenih stvari ne moreš delat, kot naprimer s kakšnim samsunogm lahko.. Pomoje to ni res in je telefon namenjen različnim osebam, vsaj kar sem gledal. Sem se pa odločil vprašati še tukaj ker bi rad izvedel stvari iz prve roke od lastnikov iphone-ov in ne nekaterih, ki jih še nikoli niso imeli.

Drugače pa za vse, ki se odločate za nakup novega iphone-a dobite veliko informacij na spodnjem videu iz Oktoberskega special eventa. Zadnje čase si vedno ogledam te Applove evente in vedno sem navdušen nad njimi.

Razumem, ampak raje ga bi vzel na Simobilu za 1€, ker tako ali tako imam Orto paket in se mi to najbolj izplača.


malo premisli kaj pa kako zavedati se moraš da ima apple tudi nekaj omejitev,ampak se da popestriti z JAILBREAKOM...

_________________
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.06.2009
Prispevkov: 986
Kraj: Skyfall
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 11.02.2012 18:25:05
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo jaz ti lahko povem mnenje za iphone 4 in sensation xe, XLa ne vzet ker je stokrat slabši od navadnega sesationa oz XE. Note se mi pa zdi ogroomen! Torej odločitev med sensation in iphone. Iphone vzami če rabiš telefon za stvari ki jih na njem lahko počneš in se ne misliš zajebavat z raznimi kerneli, patchi, romi in ostalimi prilagoditvami... Telefon je enostavlno popoln za uporabo tak kot je ko ga kupiš, brez dodatnega nastavljanja. Torej če želiš preprost uporabniški vmesnik kupi iPhone. Če pa rad nastavljaš in kontroliraš, prilagajš mnogo stvari(če se ti da lahko telefon popolnoma spremeniš) potem kupi Sensationa. Iphone je res preprostejši za uporabo, čeprav se moraš morda privaditi na iTunes za sinhronizacijo itd. ampak je sama uporaba telefona mnogo lažja.
Če te pa kaj bolj specifično zanima pa le vprašaj.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 621
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 12.02.2012 14:44:01
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za info.

Malo sem premislil in verjetno se bom odločil kar za novega iphone-a. Note je super in vse, ampak verjetno se bi težko navadil na tako velik mobitel, ki ga bi s težavo nosil v žepu, pa realno gledano tudi tako velikega ekrana ne potebujem. Trenutno imam že nekaj časa "mini škatlo" Sony Ericsson P1i in že prehod s tega malega ekrana na iphone bo velika sprememba, pa tudi operacijski sistem od Appla me pritegne, ker od androidov sem slišal veliko minusov. Še največji minus pri iphone-u se mi zdi baterija. Koliko časa zdrži z normalno rabo? 2 dni? Več/manj?
Ker ga bom vzel pri Simobilu pa mislim, da se mi najbolj splača počakat naslednji mesec, ker sedaj je že polovica meseca mimo in bi potem vrgel polovico naročnine proč v tem primeru..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 12.02.2012 15:00:48
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imel sem Samsunge, Nokie, Sony Erricsone in sedaj par let iphone - pa sem čist navaden mobiuser , a z iphona ne grem več dol...ne bo ti žal, verjemi, za vsakega se za iphone nekaj najde...in ne dvomim da ne boš zadovoljen. Srečno in veliko užitkov ob uporabi iphona.

_________________
 Back To The Jabuk
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 12.02.2012 15:05:56
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Klemen saj ti ne zaracunajo narocnine za cel mesec ampak za toliko dni kot uporabljas.

Kar postavi se na cakalno listo ker ga takoj pomoje nemores dobit.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 621
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 12.02.2012 15:16:19
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem že najmanj 10 let imel vedno Sony Ericssone, tako da že dolgo iščem en pameten telefon da po skoraj 3 letih zamenjam mojega P1i. Že dolgo sem spremljal kdaj bo kaj pametnega in že pred nekaj časa sem rekel da bom vzel iphone 4, potem pa ko je prišel vn 4S mi je bil še tok bolj všeč, ker kar sem na gledal ima vse kar jaz potrebujem, res pa da ne vem kako je z Appli, ker nisem imel še nikoli iphone-a. Upam da bo ok.

Aja točno ja.. Very Happy drugače pa pri nas na Simobilu jih imajo na zalog oz. vsaj prejšnji teden so jih še imeli, ker ga je kupil en znanec. Smile grem se pa naslednji teden pozanimat, še mal pregledat in potem ga verjetno kar vzamem.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 10.02.2012
Prispevkov: 621
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 12.02.2012 16:35:30
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Par zanimivih postov z enega foruma (ne bom omenjal imena), kjer poteka debata o Note-u:

Citiram:
OK včeri sem si kupil Samsung Note-a in danes problem, namreč zvok ne deluje več ?! Je kakšna fora morda, da sem kje/kako sprožil mute?! Sem gledal povsod kaže, da je sound on.
Ko dam predvajati komad, se sam sekunde seštevajo, zvoka nikjer. Če me kdo kliče, se samo pojavi spredaj ime priimek in nobenega zvoka.
Za zgrešeni klic/sms, bi morala spredi nekje utripat LED diodica? No ker pri meni jo nikjer ne vidim, dab kej utripalo.
So to kake nastavitve al sem fasal direkt defekten telefon ?? :O


Citiram:
Pa sej to ne morš verjet..Prekleta jajca, porabil sem 6-7h da sem prenesel iz Desirja na tegale, da sem namestil aplikacije, jih prilagodil, a danes pa ga naj že pucam in brišem podatke/vezave/meile in nesem na servis.
Na servis v Ljubljano, da bo tam teden/dva ali več, da morm kupit vinjeto, ker je seveda nimam, včeri sem mel slučajno kolega, ki je šel dol v ljubljano..
Joj popizdu bom.
Ne ni šanse, to mi bodo stroške in pri naročnini ter prenosu podatkov, odbili vsak dan k bo stran od mene!!


Citiram:
Čaki malo pa ne se fukat no.. Dopoldne sem še v kurčevo ljubljano, da so mi zamenjali telefon. In sedaj mi je crknila back tipka?!?!?!? Pa koj kurac je to s temi Samsung Note ?! pa kaj bom zmetal 300€ za potne stroške preden bo en delal. Koj kurac ej~


Citiram:
Jao bože no, pa Note je najslabši telefon kar sem jih imel. Vsaj kar se tiče zanesljivosti/kvalitete.
Sedaj mi je kazal, da ni omrežja, grem na Mobile Networks nastavitve in mi prbije "insert SIM card". Mislim koj kurac no..
Ugasnem, baterijo ven, SIM ven, nazaj notri, vžgem in zdej dela. Pa kakšna jajca nekvalitetna so ti to no. A stal je na mizi in se polnil in je kar "izgubil" SIM kartico.. mah podn jebemti Sad


Very Happy Very Happy

Citiram:
Sej pomoje to ni samo pri Note-u. Sem videl podobne šlamparije pri celotnem rangu Samsungovih naprav. So pa telefoni daleč najbolj na udaru. Moje osebno mnenje je, da zaradi tega ker se Samsungu sladko jebe za userje. Dajo neki ven in se ne obremenjujejo preveč, ker itaq izdajo naslednjika čez 2 tedna. Če sam pogledaš kako stresajo ven nove modele vidiš, da je nemogoče zagotavljat kakršenkoli QA.
Za ta del dam Applu prav pa kakorkoli ga že sicer ne maram. Tipi imajo 1 model naprave in to obračajo do naslednjika. Pa ajde, Apple je kao nek prestiž in to gre. Samsung to ni ampak bi komot imel samo 5 modelov telefonov, za katere bi dobro cenovno umestili, zagotovili dober QA in podporo in bi se zadeve prodajale verjetno v še večjih številkah, ker bi se folk lažje odločil, kvaliteta bi bila boljša in podpora takisto. Tko pa imaš pred nosom 50 praktično enakih telefonov, ki se minimalno razlikujejo. Vem iz prve roke, da se folk težko odloči če imaš več kot 5 modelov za isti tip naprave. Če imaš manj pa hitro najdejo in kupijo.
In tud če kupiš enega od teh 50 telefonov lahko že takoj pričakuješ, da ne boš ugledal nobene nadgradnje softwara oz če jo že bo imel namen izdat boš nanjo čakal kot bedak, pa nakoncu najverjetneje sploh ne bo odpravila napake oz problema, ki jo imaš. Been there, still there. Ker še vedno čakam na jeben butast update, ki ga obljubljajo že pol leta. Tolk o tem. HTC je bil pred časom fajn, ker je imel par modelov, zdej pa se je spremenil v isto sranje kot Samsung. Stresajo ven telefone kot po tekočem traku. Totalno bedasto.


Zanimivo..
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7137
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 12.02.2012 16:56:41
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ah po tem sodit je nesmiselno.kvarijo se tudi ostali smartphoni tudi iphone....,kolega ima note-a pa nima nobenih težav zaenkrat... Razz

_________________
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 12.02.2012 17:14:54
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
2 kolega 2 htcja, oba čakala 45 dni na servisu na ta rok da ti potem zamenjaj telefon z novim Rolling Eyes
pa k sm prjel htcja v roke pa vidu da android ne upošteva paralakse, sem ga samo dal iz rok.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 12.02.2012 17:19:42
Re: Kateri mobilnik naj kupim?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tole s servisom je res jeba pri ostalih znamkah...
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani