Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
iMac 24" - žična tipkovnica za doplačilo???
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.11.2007 15:32:05
iMac 24" - žična tipkovnica za doplačilo???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo!
Že nekaj časa čakam na 24" model iMaca. Sedaj so jih baje dobili, mi pa je prodajalec izstavil novi predračun, v katerem se je pojavila nova postavka - navadna žična tipkovnica, za katero na Applovi uradni strani piše, da je v paketu. Malo sem pobrskal po netu in se na lastne oči prepričal, da je temu res tako (http://unboxing.gearlive.com/unbox/article/unboxing-023-new-imac/).

Zanima me, ali ste tisti, ki ste novega iMaca kupili pri nas, tudi morali posebej kupiti navadno žično tipkovnico?
Na FMCjevi strani, ki je izgleda glavni dobavitelj za Apple pri nas, sicer res piše, da naj bi bila tudi žična tipkovnica za doplačilo, vendar mi to malo smrdi po neupravičeni tržni finti. Zanimivo pa je, da je miška že vključena v ceno.

Popolnoma v nasprotju z Applovo strategijo se mi namreč zdi, da bi se iMac prodajal brez kakršne koli tipkovnice v paketu. Če so si naši premeteni trgovci dovolili tako potegavščino, bi veljalo o tem obvestiti Apple!

Zanima me, ali ste pri nakupu svojega iMaca naleteli na podoben problem?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27180
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 10.11.2007 15:54:49
Re: iMac 24" - žična tipkovnica za doplačilo???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri FMCju je res brez tipkovnice...

Njihov "izgovor" pa je ta, da nekateri hocejo zraven SLO tipkovnico, drugi US, eni zicno, drugi brezzicno ... in so kao ceno iMaca zato znizali in prodajajo tipkovnico posebej... Pri E.P.L.ju je tipkovnica ze zraven (vsaj bila je pri iMac 20" pred slabim mesecem) pa se s tipkovnico vred je ceneje kot pri FMCju, tako, da so tisto, kar so tam rekli bolj kot buce Smile...

Naj dajo tipkovnico zraven, da je komplet popoln... ce bo zelel drugacno, si jo bo ze kasneje dokupil... Sem pa pri enem od prodajalcev videl, da je pri nakupu iMaca tipkovnia s popustom (ce se prav spomnim, je bila ob nakupu iMaca cena okoli 30€ ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabi

Jabi

Pridružen/a: 10.11.2007
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 10.11.2007 16:51:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Heh .... mene so olupili še za 45 dodatnih EUR Sad. Je torej za opozorit folk na to finto...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 272
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 10.11.2007 18:57:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zober je napisal/a:
Heh .... mene so olupili še za 45 dodatnih EUR Sad. Je torej za opozorit folk na to finto...


Huh, še ena grdobija FMC.

Sicer pa je zdaj najcenejši EPL, ki ima enake (ali še nižje) cene kot Avstrija, Nemčija...
http://www.epl.si/datoteke/cenik/apple.html
(drugi stolpec)
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 343
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.11.2007 10:15:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A tako da je pri FMCju? Torej so iMac-i brez tipkovnice? Sad
Kaj pa podaljšanje garancije pri EPLu in drugih? FMC ima te opcije, pri ostalih pa tega nisem zasledil? Confused

Ogo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.10.2006
Prispevkov: 174
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.11.2007 12:17:25
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pri iStyle me je 20" 2.0GHz prišel 1.300€, vendar so bili edini ki so ga imeli, čakati kak mesec se mi pa ni dalo.

Na računu sem opazil, da je iMac 1.250€ in še nek drobiž, tipkovnica pa še nekaj dodatnega, tako da smo na 1.300.

V njihovem ceniku pa imajo za iMaca navedeno ceno 1.300€, tako da te vsaj ne presenetijo kot FMC.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.11.2007 15:24:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ima pa EPL slabo lastnost, da delajo le od ponedeljka do petka od 8ih do 16ih. Skrajno nepraktičen delovni čas za obiskat trgovino, če imaš predavanja oz. službo Very Happy .


Ni navedeno

Prispevek: #8   Objavljeno 18.11.2007 17:18:47
Re: iMac 24" - žična tipkovnica za doplačilo???
Odgovori s citatom
zober je napisal/a:
Na FMCjevi strani, ki je izgleda glavni dobavitelj za Apple pri nas, sicer res piše, da naj bi bila tudi žična tipkovnica za doplačilo, vendar mi to malo smrdi po neupravičeni tržni finti. Zanimivo pa je, da je miška že vključena v ceno.


V vednost ... FMC ni glavni dobavitelj za Apple pri nas.
To je podjetje PowerCom Sistemi d.o.o. (Apple IMC), ki se nahaja na Šmartinski c. 152 v Ljubljani.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 22.03.2008
Prispevkov: 135
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 22.03.2008 14:29:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je pa zanimivo, da ni nihče opazil, da tudi Mac mini in Mac Pro nimata priložene tipkovnice v SLO. Ok, za Mac mini je znano BYODKM (Bring your own display, keyboard, and mouse), MacPro pa je izgleda ista zgodba kot iMac.

Slovenija pač.

EPL ni nujno najcenejši. Je najcenejši, če plačaš kot avans na njihov TRR (gotovina ne pride v poštev za tako ceno). Če bi pa želel na obroke, potem pa ni več tako poceni.

Tipkovnica zraven ali pa ne. Meni je pomembno koliko me bo stala celota = primerjava predračunov za iste konfiguracije.

Sem pa videl, ko je stranka kupila iMac-a v iStyle, da so naknadno odprli škatlo in dodali tipkovnico. Kar najbrž razloži težavo s temi tipkovnicami - ko Mac-i pridejo v SLO nimajo priloženih tipkovnic, le-to dodajo lokalno.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 25.10.2007
Prispevkov: 93
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 22.03.2008 20:43:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AFAIK je problem čisto trgovski. Računalnik že pošljejo v trgovino s pravo tipkovnico. Potem pa jo trgovec skrije za hrbet. Če izbereš levo roko, dobiš žično đabe, če desno brezžično za doplačilo. Če si tiho si v riti. Miš isto. Mali tisk pač.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.03.2008 09:28:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zato sem jaz kupil v Avstriji.

1. zaradi cene (mene je prišel cca 150€ ceneje) Pot do avstrije je bila enako dolga kot do Ljubljane
2. zaradi takšnih neumosti z tipkovnico ker iMac je tako pakiran da ne more bit brez tipkovnice.
3. Dobavni rok? v Avstrijo sem poklical zjutraj popoldne sem ga imel že doma na mizi vsi slovenski trgovci pa so govorili o 3 tedenskem roku.
4. Pri tipkovnici se nisem toliko sekiral ker sem slovensko že imel doma 4 mesece in jo veselo uporabljal tako da je zdaj nemška še nedotaknjena.
5. Kupil sem ga brez davka(na podjetje) kar pomeni da sem dal dejansko ceno brez davka, davek sem pa si lepo poračunal konec meseca. Pri nas pa bi davek moral že na začetku plačat in bi si ga potem na koncu meseca poračunal oz ga manj plačal. Torej manj gotovine sem pljunil v štartu.

EPL je meni bil zanimiv le zato ker bi lahko kupil računalnik na 36 obrokov(amerikan kartica) kar bi bil obrok smešno nizek na mesec in to me je zelo privlačilo torej se mi na mesec skoraj ne bi poznalo da ga odplačujem.

BTW: govorim o M-Storu iz Graza...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 15.05.2006
Prispevkov: 119
Kraj: Maribor / Slovenija
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 30.03.2008 14:37:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem tudi raje izbral m-store v grazu iz enakih razlogov, kot jih je navedel dzarog. da je tipkovnica nemška pa me ne moti, ker sem že pred tem imel na macbook proju nemško Very Happy

lp, r.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.05.2008 06:55:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Takole, še jaz pristavim tule svoje mnenje Smile

Odvetniška pisarna je kupila pri EPL iMac. Seveda zraven ni dobila USB tipkovnice. Kupili so wireless. Po tem, ko so se pokonzultirali z mano, so zoper EPL naslovili zahtevek po USB tipkovnici. Najprej so se izgovarjali, da itak ni bila v ponudbi skupaj z računalnikom, potem pa so se predali in jo le poslali. Namreč: na njihovi spletni strani, tako na ceniku kot na strani, kjer oglašujejo karakteristike izdelka, na škatli samega izdelka, kot tudi na računu za sam izdelek je bilo zapisano KB.

Ideja torej za vse, ki ste, neglede na prodajalca, dobili svoj računalnik (iMac ali MacPro) brez tipkovnice, mislim, da je čas, da se oglasite pri njem in zahtevate to tipkovnico (neglede na to, če ste jo medtem posebej že kupili - jo boste lahko vsaj prodali na Bolhi).
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.03.2008
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.05.2008 11:10:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Takole, še jaz pristavim tule svoje mnenje Smile

Odvetniška pisarna je kupila pri EPL iMac. Seveda zraven ni dobila USB tipkovnice. Kupili so wireless. Po tem, ko so se pokonzultirali z mano, so zoper EPL naslovili zahtevek po USB tipkovnici. Najprej so se izgovarjali, da itak ni bila v ponudbi skupaj z računalnikom, potem pa so se predali in jo le poslali. Namreč: na njihovi spletni strani, tako na ceniku kot na strani, kjer oglašujejo karakteristike izdelka, na škatli samega izdelka, kot tudi na računu za sam izdelek je bilo zapisano KB.

Ideja torej za vse, ki ste, neglede na prodajalca, dobili svoj računalnik (iMac ali MacPro) brez tipkovnice, mislim, da je čas, da se oglasite pri njem in zahtevate to tipkovnico (neglede na to, če ste jo medtem posebej že kupili - jo boste lahko vsaj prodali na Bolhi).


To se je zgodilo tudi meni... Češ da je ni zraven a na škatli od maca je narisana in tudi bi morala biti.. sem jo pa šal kupit in zanjo dal 52 e...

kaj storiti ??

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2008
Prispevkov: 396
Kraj: Novo mesto / Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.05.2008 11:15:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj... zahtevaj še eno od prodajalca potem jo pa prodaj meni Very Happy

_________________
Lp
Bench
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.03.2008
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 08.05.2008 11:39:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bench je napisal/a:
Kaj... zahtevaj še eno od prodajalca potem jo pa prodaj meni Very Happy


Ja kot da jo bodo dali...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 08.01.2008
Prispevkov: 396
Kraj: Novo mesto / Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 08.05.2008 12:38:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jetforce je napisal/a:
Bench je napisal/a:
Kaj... zahtevaj še eno od prodajalca potem jo pa prodaj meni Very Happy


Ja kot da jo bodo dali...


Morali bi.. poglej na račun in na naročilo kaj ti piše, če je KB zraven so ti jo dolžni naknadno dati.

_________________
Lp
Bench
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.05.2008 13:16:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jetforce je napisal/a:
Bench je napisal/a:
Kaj... zahtevaj še eno od prodajalca potem jo pa prodaj meni Very Happy


Ja kot da jo bodo dali...


Očitno si se že prepričal, da je ne boš dobil.

Bom citira, kar tebe samega, kar sem ti sicer v eni temi, ki je zašla v preveč nacionalistične tone, izbrisal:

jetforce je napisal/a:
Mah sej je vedno isto ta mentalita slovencev , vedno ponizna in hlapcevska... Pac odlocite se po zelji..


Torej, ko gre za nacionalna vprašanja, si ves goreč in razgret. Predlagam ti, da to gorečnost realiziraš v tebi bolj pomembnih rečeh - to je v tvoji premoženjski sferi. Greš do trgovca in mu rečeš, če bi rad občutil tvoje nezadovoljstvo na drug način, naj kar poizkusi. Dvomim, da mu je tipkovnica toliko vredna.

Nikakor pa se ne hlapčevsko prepurstiti njegovi zavrnitvi in se mu kasneje še za njegovo neotesano vedenje opravičevati ali zahvaljevati.

Argumenti bodo verjetno na tvoji strani:
- če na škatli piše KB,
- če na njihovi strani piše KB
- če na ceniku piše KB
- če na računu piše KB

noben problem.

DOVOLJ PA JE ŽE, da piše samo na škatli, drugje pa samo "iMac". Če je tako, potem vedi, da je po SPECIFIKACIJI PROIZVAJALCA sestavni del produkta iMac tudi tipkovnica, zato jo le zahtevaj.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.04.2007
Prispevkov: 770
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.05.2008 13:48:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo nevem če bojo navadnega človeka tolko upoštevali kot odvetniško pisarno. Rolling Eyes
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 08.05.2008 13:59:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je možno, da prodajajo tipkovnice posebej, zato sem jo jaz dobil v Janus Trade brez škatle?

LP
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani