Jabuk
Backup
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 18.07.2012
Prispevkov: 1054
Kraj: Koper
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.06.2014 23:16:05
Backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo
Imam sledeč problem. Imam Macbook Air iz katerega bi rad delal backup. Rad bi da bi lahko naredil backup tudi ko me npr ni doma, brez da bi moral disk vlačiti seboj, ga priklapljati itd. Rad bi torej da računalnik naredi vse sam.Torej moral bi nekako disk priklopit na router (nevem kako se to do),mogoče si kupit respberi pi in narediti nek server na katerega bi priklopil disk in do katerega bi potem lahko dostopal tudi iz druge lokacije. Gledal sem že Apple Airport extreme, ampak mi je malo preveč 200€. Uglavnem ni treba, da je neka fancy rešitev, samo da bom lahko do vseh filov na disku dostopal iz druge lokacije preko interneta in da mi bo računalnik sam naredil backup kjerkoli bom seveda na tist disk iz "serverja".

Kako imate drugače narejeno z backupi?Jih delate redno?Če imaš iMaca je malo lažje,ker imaš lahko ves čas priklopljen disk, na prenosnikih je pa malo nadležno vedno ko prideš domov za mizo priklapljat vse kable in potem poslušat par ur kako brni tisti disk in dela backup:)

Prosim za kako idejo.Hvala! Cool

_________________
Macbook Pro 2017 touch bar, i7, 16GB rama, 512 GB SSD
iPhone 12 256 GB, Black, iOS 15
Apple Watch 44 mm, Series 6 Space Grey, watchOS 7 
iPad pro 11 inch
iPegla
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.06.2014 23:34:52
Re: Backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rabiš nekaj v tem smislu:
http://www.zdnet.com/blog/soho-networking/turn-external-hard-drives-into-network-storage-via-usb-with-addonics-nas-adapter/322

Mel je tud Seagate nekaj podbnega, sam ne najdem.

Znaš pa met kar zaplete, da OSX prepričaš, da bo backupiral na mrežni disk.

Jazmam raj enga starga Minija za server.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1388
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 10.06.2014 08:03:41
Re: Backup
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rešitev je veliko, ampak če si omejen z 200€ bo to problem...

Sam ti priporočam Synology karkoli, je TIme Machine aware in še mnoooogo več kot le to.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani