Jabuk
iWork zame dokaj neuporaben
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.08.2011
Prispevkov: 19
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.01.2012 23:40:54
iWork zame dokaj neuporaben
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam iWork in vse lepo dela (celo slovenski črkovalnik). Me pa zelo jezi, če datoteko, pretvorjeno v MS Office datoteko želim odpreti v Wordu/Powepointu. Ker se pri word datotek spremeni pisava, obratno pa izgubi dosti funkcij. Pri ppt datoteki pa je še slabše. Že naredim zelo lepo keynote predstavitev, potem pa jo dam v PowerPoint in je ozadje preprosto sivo, druga pisava. Tako da mi je vzelo kar nekaj časa, da sem jo nekako "uštimal".
Tako, da je iWork zame dokaj neuporaben in sploh ni "fully compatibe" z MS Office, kar je zame ena glavnih potreb na računalniku.
Kako je pa pri MS Office-u za Mac? Ali je možno sploh dobiti črkovalnik zanj?
Tako do razmišljam o namestitvi Win7 preko BootCampa. Je res, da lahko cel računalnik dobi Win viruse, ali samo Win del? Windowse bi uporabljal večinoma za Office.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.03.2007
Prispevkov: 788
Kraj: Horjul
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.01.2012 08:32:02
Re: iWork zame dokaj neuporaben
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Urban19 je napisal/a:
Imam iWork in vse lepo dela (celo slovenski črkovalnik). Me pa zelo jezi, če datoteko, pretvorjeno v MS Office datoteko želim odpreti v Wordu/Powepointu. Ker se pri word datotek spremeni pisava, obratno pa izgubi dosti funkcij. Pri ppt datoteki pa je še slabše. Že naredim zelo lepo keynote predstavitev, potem pa jo dam v PowerPoint in je ozadje preprosto sivo, druga pisava. Tako da mi je vzelo kar nekaj časa, da sem jo nekako "uštimal".
Tako, da je iWork zame dokaj neuporaben in sploh ni "fully compatibe" z MS Office, kar je zame ena glavnih potreb na računalniku.
Kako je pa pri MS Office-u za Mac? Ali je možno sploh dobiti črkovalnik zanj?
Tako do razmišljam o namestitvi Win7 preko BootCampa. Je res, da lahko cel računalnik dobi Win viruse, ali samo Win del? Windowse bi uporabljal večinoma za Office.


A o tem, da bi uporabljal isti font na PC-u in Mac-u si kaj razmišljal? Jaz namreč nimam nobenih problemov...

_________________
_____________
Macbook Pro 15", 2.53GHz, iPod Classic 30 GB, iPod Nano 4 GB, Airport Extreme, iPhone 4S, iPad 32 GB 4G, iPphone 6, iPhone 7
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 24.08.2011
Prispevkov: 19
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.01.2012 17:11:37
Re: iWork zame dokaj neuporaben
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za nasvet. Vendar je pisav, ki so za Mac in Win bolj malo. Win jih ima več, a še tiste, ki so v Macu so nekatere samo za Maca.
A obstaja kakšna možnost, da bo predstavitev taka v Powerpointu kot je izgledala v Keynotu.
In če mi še odgovorite na prejšnja vprašanja.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 20.02.2008
Prispevkov: 1700
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.01.2012 10:38:42
Re: iWork zame dokaj neuporaben
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prezentacijo shrani kot PDF. Doh.

Izgubis sicer "fancy" efekte, ki so po protokolu tako ali tako nezazeleni, saj odvracajo pozornost od vsebine.

Office 2011 for Mac prav spodobno dela (tudi v smislu pisav) v kombinaciji z Office 2010 for Windows, tako da ne razumem, kaj je tocno problem (PEBKAC?), razen jamrarije.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani