Jabuk
TouchCopy - dostop do datotek na vašem iPhone
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 17.01.2011
Prispevkov: 1883
Kraj: Škofja Loka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.01.2012 19:15:13
TouchCopy - dostop do datotek na vašem iPhone
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zdravo!

ker sem te dni naletel na težavo, na katero sem tudi težko dobil odgovor, oziroma sem se kar matral da sem rešil situacijo sem se odločil da vam malo napišem kako in kaj se je zgodilo pri meni.

Skratka problem je bil sledeč:

Na iphone sem si sinhroniziral vse slike iz računalnika natančneje iz iPhoto ( vse evente, kreirane mape ), nato pa formatiral računalnik, seveda posledično sem na računalniku izgubil vse slike. Posledica te NEUMNOSTI je bila da nisem mogel več nazaj sinhronizirati slik na računalnik. Razlog je bil ta, saj sem imel fotografije v podmapah in ne samo v camera roll ( če bi bile samo tu, nebi bilo problema ). Tako pa je iTunes vedno javljal, da bo pobrisal vse slike ki so v mapah, izjemoma tiste v camera roll ( oziroma napiše tiste narejene z iphone bodo nedotaknjene - sklepam da tiste druge jemlje kot nekaj drugega , bodisi download z interneta ipd ). Sedaj pa se je začelo iskanje rešitve. Našel sem kar nekaj aplikacij ki ti lahko prenesejo slike na računalnik a ti vse slike kompresira, kar pa ni dobro. No na koncu sem našel aplikacijo TouchCopy.

Na začetku sem mislil da je samo za dostop do slik a se izkaže drugače. Ta aplikacija vam omogča sledeče:

1. BackUp
a) direktno v iTunes
b) lahko sami določite kam ga shrani

2. Dostop do glasbe
a) lahko uvozite v iTunes
b) lahko shranite na mac in potem shranite v itunes ali kamorkoli že

3. Dostop do fotografij
a) Omogoče je dostop do VSEH fotografij na iPhone ( ali ipod , za iPad nisem prepričan ). Celo po eventih so zabeležene ( če se bili prej kreirane na tak način v iphoto ) Skratka po vseh možnih mapah kakor ste imeli na telefonu jih tu vidite.
b) Omogoča van export oz shranjevanje slik na računalnik - BREZ KOMPRESIJE!

4. Dostop do Files
Omogočeno je videti iPhone kot USB kluček, sepravi vidite vse kaj je gor ( root ), za vse ki bi radi šarili po vaših iPhonih je tole zakon, a priporočam pred tem backup Wink

5. Dostop do SMS pogovorov
Omogočen dostop do SMS pogovorov, lahko jih tudi izvozite kot text files na računalnik

6. Dostop in urejenje Kontakti, Koleda, Zapiski ( Notes )



Sam sem koristil opcijo kopiranja slik. Zadeva poteka sila preprosto. Zaženemo program, iklopimo iTunes, priklopimo iPhone, ga program prepozna. Kliknemo na ikono photos in označimo album/sliko/event ki bi ga želeli shraniti in stisnemo gumb shrani. počakamo nekaj trenutkov, program nam javi da je zaključil in voila zadeva rešena. Cool

pa še link do programa:

http://www.wideanglesoftware.com/touchcopy/index.php
Premaknjeno: Ned 22. Jan 2012 08:02.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani