Jabuk
Downgrade iphone 4 iz 5.0.1 na 4.3.5/4.3.3 (gevey SIM)
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.05.2007
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.12.2011 16:18:43
Downgrade iphone 4 iz 5.0.1 na 4.3.5/4.3.3 (gevey SIM)
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

sem nov tukaj in imam par vprašanj za bolj izkušene iphonaše.

Info: Imam ameriški AT&T zaklenjen iphone 4, trenutno na 5.0.1 in 04.10.01, odklenjen z gevey supreme rdečim na vsa omrežja. Shranjeni shsh blobsi od 4.3.5 in 5.0.1 (kupil sem rabljenega na 4.3.5). Telefon je jailbreakan, tethered, imam pa ogromen problem, namreč baterija mi drži manj kot en dan. Rabim pa malo pomoči glede tega, kaj mi je storiti.

1.) link na tej strani pravi, da lahko downgrejdam 4.3.5 na 4.3.3 brez shsh blobsov. Zanima me, če je dejansko kdo to preizkusil?

2.) če ne gre na 4.3.3, bi pol vsaj probal z 4.3.5, menda bo baterija držala tam vsaj malo dlje. Problem pa je ta, da moram za downgrade iz 5.0.1 na 4.3.5 nato aktivirat telefon, česar pa brez originalnega sim ne morem. Še več, menda se da nekatere verzije iOS hacktivatat že ko izdelaš custom firmware (baseband morem namreč nujno obdržat), vendar pa žal ne vem s katerim programom lahko to naredim. Redsn0w podpira samo 4.3.3 ali 5.0(.1), probal sem z sn0wbreeze in ifaith, ki pa menda ne aktivirata telefona.
Čisto možno je, da premalo apple-ios-abstraktno razmišljam, da sem kaj izpustil, mi zna morda kdo svetovati? Vse kaj bi rad je, da ima moj telefon normalni battery life in da je odklenjen z gevey, jailbreak niti ni nujen.

Za pomoč se zahvaljujem, Lp.
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10379
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.12.2011 09:48:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1.) Pri tem postopku (ki ga berem prvič), naj te opozorim na zadnjo alinejo, ki mi ni najbolj všeč:

Citiram:
Note: We have not had a chance to verify this guide, so if you gonna try it, please feed us back, specially iPad 2 users.


2.) Osebno bi probal takole narediti:
Najprej downgrade (ker imaš baje shranjene SHSH, je fajn) po tem postopku -->
http://cydiahelp.com/downgrading-from-ios-5.0.1-on-iphoneipad-and-ipod-touch-step-by-step-guide/
Ko boš opravil s tem, pa unlock preko Pwnage Tool-a -->
http://www.geohot.us/2011/07/unlock-iphone-4-on-ios-435-using-pwnage.html

Mi samo zaupaš, kateri BB imaš ZDAJ gor?

_________________
...::: Puck0 :::...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.05.2007
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.12.2011 12:10:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za odgovor!

Res je, tista zadnja alineja malo zamori, če se odločim za downgrade na 4.3.5 bom pa vseeno probal, izgubit nimam menda kaj, če vedno lahko dam nazaj na 4.3.5 Smile

Tisti unlock pa zgleda ne dela na mojem BB, izgleda da imam ravno napačnega
Citiram:
Warning:If your baseband is 4.10.1 Do not update to iOS 4.3.5 as there is no unlock for it now.

Vendar imam gevey za to, ni panike!

Mimogrede, imam močan občutek da imam enega izmed tistih iphonov, na katerih iOS 4.3.5 in 5.0.(1) drainajo baterijo do onemoglosti... 74%>50% čez noč brez uporabe! Pa saj se hecajo! pol bo pa spet prišel ven update 5.1, pri katerem boš imel na izbiro: ali updataš, izboljšaš baterijo in ti začne iphone štekat ali pa pustiš gor to in se zadovoljiš z 20h battery life.
Šerif

Šerif

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 10379
Kraj:   
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.12.2011 12:56:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, če nimaš frke z odklepom, potem probaj in napiši izkušnjo še za druge uporabnike Idea

_________________
...::: Puck0 :::...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.05.2007
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.12.2011 18:50:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo ne dela tisti downgrade, error 2005 dobim in je to to. Sem downgrejdal na 4.3.5, upam da bo vsaj malo boljsa kot na 5.0.1. Če bo, poročam.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani