Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Selitev dokumentov na NAS
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.02.2012 18:41:33
Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A je kakšna možnost preseliti Documents folder iz sistemskega diska na NAS disk?

V mislih sem imel lacie http://www.lacie.com/products/product.htm?id=10477 RAID kjer bi imel svoje user fajle v RAIDu zaščitene.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.02.2012 21:38:12
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
matjazm je napisal/a:
A je kakšna možnost preseliti Documents folder iz sistemskega diska na NAS disk?

V mislih sem imel lacie http://www.lacie.com/products/product.htm?id=10477 RAID kjer bi imel svoje user fajle v RAIDu zaščitene.


postopek ter razlaga, nujno preberi vse predno se lotiš....

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 26.02.2012 11:04:30
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
postopek ter razlaga, nujno preberi vse predno se lotiš....


Mislim, da si pozabu na link. Smile
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.02.2012 12:16:49
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Mislim, da si pozabu na link. Smile


http://chris.pirillo.com/how-to-move-the-home-folder-in-os-x-and-why/

Se pardoniram Smile

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.02.2012 16:28:17
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
http://chris.pirillo.com/how-to-move-the-home-folder-in-os-x-and-why/

Se pardoniram Smile


Hvala za tole. Sicer sem našel bolj "umazana" navodila kako to naredit - tale je fajn. Ampak še vedno - kaj pa če hočem prenesti to na nek omrežni disk? OSX kolkor vem ne kaže mrežne okolice avtomatično ko se naloži in me skrbi da če bi home folder dal nekam ven iz računalnika, sploh pa na mrežo da bi mi kaj sralo in zasralo. Nočem pa tega sprobavat.

In se čudim da nikjer ne najdem takega primera na netu - Maci imajo v glavnem shitty možnosti za varovanje podatkov (razen macpro kjer lahko dodajaš diske ali pa backup, kar pa ni to). Če si hočeš omislit neko RAID polje mora to bit zunaj mašine ...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.02.2012 16:57:52
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz že let delam tako, da imam vse file na file serverju.

Prej sem imel NAS pa mi ni bil všeč, ker je bilo preveč zapletov s SMBjem, AFP je pa tisti nas bolj na pol podpiral. Potem mi je v NASu crknila elektronika in sem komaj dobil nazaj vse file. Če bi bil RAID, bi bilo to še teže (zame neizvedljivo).

Potem sem si postavil en star mini za file server in dodal zunanje diske. Za backup skrbi TimeMachine. Sem izredno zadovoljen. Medtem mi je že crknilo par hardverskih komponent na tem serverju, pa sem jih sam zamenjal in zadeva dela naprej brez zastojev.
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=11108

Zame je RAID slaba rešitev, če crkne njegova elektronika ... ki pa crkne.
Meni je raid cool za pohitritev pisanja na diske, za backup in varnost pa ni tko ultimativen, kot ga predstavljajo.

Glede varovanja podatkov na Macu se mi pa ne zdi prav nič shitty. Je pa res, da nimam pojma, kako to poteka na winsih, še manj pa na unixu. Samo out of the box rešitev, ki jo ima OSX (Time machine) je meni zelo dobra. V bistvu mi še nihče ni pokazal boljše sistemske rešitve.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.02.2012 17:53:56
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macata je napisal/a:
Jaz že let delam tako, da imam vse file na file serverju.

Prej sem imel NAS pa mi ni bil všeč, ker je bilo preveč zapletov s SMBjem, AFP je pa tisti nas bolj na pol podpiral. Potem mi je v NASu crknila elektronika in sem komaj dobil nazaj vse file. Če bi bil RAID, bi bilo to še teže (zame neizvedljivo).

Potem sem si postavil en star mini za file server in dodal zunanje diske. Za backup skrbi TimeMachine. Sem izredno zadovoljen. Medtem mi je že crknilo par hardverskih komponent na tem serverju, pa sem jih sam zamenjal in zadeva dela naprej brez zastojev.
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=11108

Zame je RAID slaba rešitev, če crkne njegova elektronika ... ki pa crkne.
Meni je raid cool za pohitritev pisanja na diske, za backup in varnost pa ni tko ultimativen, kot ga predstavljajo.

windows backup, od viste naprej Wink dela skoraj isto kot TM Smile

Glede varovanja podatkov na Macu se mi pa ne zdi prav nič shitty. Je pa res, da nimam pojma, kako to poteka na winsih, še manj pa na unixu. Samo out of the box rešitev, ki jo ima OSX (Time machine) je meni zelo dobra. V bistvu mi še nihče ni pokazal boljše sistemske rešitve.


_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 28.02.2012 17:58:11
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
glede seljenja home folderja na zunanji store ni ok rešitev, saj ti ob izpadu zunanjega stora dejasnko ne dela nič in nimaš nobenih podatkov, le temp home folder se ti ustvari in lahko bore malo delaš z tem. JAz mislim, da tukaj preveč kompliciraš z zunanjim diskom. Jaz bi na tvojem mestu naredil tako, da imam na primarnem disku shranjene programe kupim NAS/ ali NAS-server-PC ali bilo katero drugo varianto zložim tja gor vse dokumente ter še na isti nas delam TM backup v folder in to je to.

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 29.02.2012 00:42:26
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
BTW ...

Ravnokar sem dobil reklamo za akcijo NASov od Netgeara na Cyberportu. Kolege je kupil en podoben Netgear in se kar pohvali.

http://www.cyberport.de/netgear-nas
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.03.2008
Prispevkov: 457
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 29.02.2012 12:09:56
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Synology DS411slim je cca 260EUR, nafilaš ga z do 4 starimi diski iz notebookov in maš RAID, ki ne zataji. Če ti odpove elektronika v raidu, pa kupiš novega in pretakneš diske. Če te je strah za podatke in jih vedno rabiš takoj je 520EUR malenkost, da imaš podvojeno elektroniko.

Aja, in ima vse: SMB, AFP, TimeMachine, NFS, torrent klient, iTunes media server, UPNP media, mail server, web server (s PHP 5.3.10 z vsemi extenzijami), mysql server, webmail, LDAP server. Porabi pa vsega 12W med največjo obremenitvijo.

BTW, če iščeš, se ga dobi tudi krepko ceneje.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.03.2010
Prispevkov: 680
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 29.02.2012 12:15:57
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest za male pare prodajam Netgear Storo... Wink

_________________
 Back To The Jabuk
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 03.03.2012 11:30:16
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
glede seljenja home folderja na zunanji store ni ok rešitev, saj ti ob izpadu zunanjega stora dejasnko ne dela nič in nimaš nobenih podatkov, le temp home folder se ti ustvari in lahko bore malo delaš z tem. JAz mislim, da tukaj preveč kompliciraš z zunanjim diskom. Jaz bi na tvojem mestu naredil tako, da imam na primarnem disku shranjene programe kupim NAS/ ali NAS-server-PC ali bilo katero drugo varianto zložim tja gor vse dokumente ter še na isti nas delam TM backup v folder in to je to.


Saj moje vprašanuje je bilo kako bi spravil dokumente, ne celoten home folder v neko zunanjo napravo, ki ima podvojeno pisanje. Lahko da sem paranoičen ampak mene je strah imet vse svoje delo na 52 stopinj vročem disku v iMacu.

Nekaj podobnega kar opisuješ sem itak imel v mislih: Na računalniku sistem in programe (to dvoje je vedno obnovljivo, pač če je potrebno na novo instaliraš), documents iz levega stolpca v finderju me pa vrže na neko zunanjo napravo s podvojenim zapisovnjem. Za dodatno mero pa še time machine backupi.

Pri vsem skupaj mene zanima kako je s tem če je "documents" na remote glede na to da so mi zdaj mrežni prostori za shranjevanje vedno nedostopni dokler ne klikam na connect to server in mountam ta prostor. Winsi pač naložijo lokacije i domačega omrežje ob zagonu.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 03.03.2012 11:33:45
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
... dobro, vem da bi lahko svoje user fajle imel v enem novem folderju na katerikoli lokaciji ... ampak bi mi blo bolj fajn da mam izbiro documents folder iz levega stolpca premikat kamor hočem ven iz računalnika, tko kot se to tarčo da preselit v winsih.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 03.03.2012 12:18:52
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
matjazm je napisal/a:
... dobro, vem da bi lahko svoje user fajle imel v enem novem folderju na katerikoli lokaciji ... ampak bi mi blo bolj fajn da mam izbiro documents folder iz levega stolpca premikat kamor hočem ven iz računalnika, tko kot se to tarčo da preselit v winsih.


za tebe je rešitev tole kupiš NAS (Thecus, Synology,Qnap) kreiraš iSCSI particijo, naložiš global san, da ti poveže iSCSI particijo (LUN), prestaviš home direktorij na nas sistem, iscsi se postavi med nalaganjem osja in ko narediš prijavo, že ima os dostop do vseh iSCSI diskov. na NASu kreiraš raid 5 particijo ali še bolje raid6 (lahko ti crkneta dva diska in so podatki še kar na istem mestu kot so bili), spariš zadevo na 1 gb/s switch z dvema mrežnima kabloma in to je to. Dobiš varnost, brzino, ter nas uporabljaš lahko še za 30 drugi zadev (ftp, mail server, mysql,webdav disk itd.....)

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.03.2007
Prispevkov: 197
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 03.03.2012 13:04:37
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
za tebe je rešitev tole kupiš NAS (Thecus, Synology,Qnap) kreiraš iSCSI particijo, naložiš global san, da ti poveže iSCSI particijo (LUN), prestaviš home direktorij na nas sistem, iscsi se postavi med nalaganjem osja in ko narediš prijavo, že ima os dostop do vseh iSCSI diskov. na NASu kreiraš raid 5 particijo ali še bolje raid6 (lahko ti crkneta dva diska in so podatki še kar na istem mestu kot so bili), spariš zadevo na 1 gb/s switch z dvema mrežnima kabloma in to je to. Dobiš varnost, brzino, ter nas uporabljaš lahko še za 30 drugi zadev (ftp, mail server, mysql,webdav disk itd.....)


Samo pozabil si mu povedat, da bo moral okoli jurja reskirat Smile

Drugače pa se strinjam. Jaz bi tudi podobno postavitev naredil (synology 712+) in virtualne mašine preki iSCSI in Virtualboxa.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Kako delajo VM-ji preko iscsi?

_________________
www.mojabivsa.com
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 03.03.2012 13:12:04
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sebek72 je napisal/a:
Samo pozabil si mu povedat, da bo moral okoli jurja reskirat Smile

Drugače pa se strinjam. Jaz bi tudi podobno postavitev naredil (synology 712+) in virtualne mašine preki iSCSI in Virtualboxa.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Kako delajo VM-ji preko iscsi?


Ti si pa pozabil omenit, da vsako varnost-hitrost-želja stane Wink

imam ja in dela prfektno, je pa res da moreš dati notri kakšen enterprise disk, ter povezati dva mrežna kabla na 1gb/s switch, ker drugače "trokira" mašina

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 31.03.2007
Prispevkov: 197
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 03.03.2012 15:43:55
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nisem pozabil Smile Bojle 1000€ za HW, ki ti omogoča še marsikaj več kot varno hrambo podatkov, kot pa 1000€ za reševanje podatkov iz HDD.

Hvala to sem hotel slišati, saj si nameravam nabaviti synology 712+ in sem potreboval potrditev, da iscsi deluje spodobno. Smile

Škoda samo, da imac nima 2x giga port, da bi lahko še tam delali bonding.

_________________
www.mojabivsa.com
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 03.03.2012 21:54:39
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
darklord je napisal/a:
za tebe je rešitev tole kupiš NAS (Thecus, Synology,Qnap) kreiraš iSCSI particijo, naložiš global san, da ti poveže iSCSI particijo (LUN), prestaviš home direktorij na nas sistem, iscsi se postavi med nalaganjem osja in ko narediš prijavo, že ima os dostop do vseh iSCSI diskov. na NASu kreiraš raid 5 particijo ali še bolje raid6 (lahko ti crkneta dva diska in so podatki še kar na istem mestu kot so bili), spariš zadevo na 1 gb/s switch z dvema mrežnima kabloma in to je to. Dobiš varnost, brzino, ter nas uporabljaš lahko še za 30 drugi zadev (ftp, mail server, mysql,webdav disk itd.....)


OK ... nehejmo pretiravat Smile))
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.04.2006
Prispevkov: 98
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.03.2012 22:03:58
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OK ostanimo v enem srednjem okviru.

Spraševal sem vseskupaj zato ker sem razmišljal da bi imel v imacu raje en SSD na katerem bi bli programi in sistem, "Documents" bi pa preusmeril nekam ven ker itak to zdaj zaseda levji delež diska. In ko bi blo zunaj bi blo na čem takem: http://www.lacie.com/products/product.htm?id=10477 kar se mi zdi popolnoma zadosti varno če računam da bi na en Time capsule delal še backup s Time machine. To se mi zdi čist zadosti in ne bi šel v zgoraj omenjene overkille Smile

Torej - z omenjenim setupom - a je varjanta finderja prepričat da išče "documents" zunaj?
A bi moral po terminalu kej pisat (nisva frenda s terminalom, slab sem z unix komandami)?
Zgleda sprašujem traparije...
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 03.03.2012 22:53:54
Re: Selitev dokumentov na NAS
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
matjazm je napisal/a:
OK ostanimo v enem srednjem okviru.

Spraševal sem vseskupaj zato ker sem razmišljal da bi imel v imacu raje en SSD na katerem bi bli programi in sistem, "Documents" bi pa preusmeril nekam ven ker itak to zdaj zaseda levji delež diska. In ko bi blo zunaj bi blo na čem takem: http://www.lacie.com/products/product.htm?id=10477 kar se mi zdi popolnoma zadosti varno če računam da bi na en Time capsule delal še backup s Time machine. To se mi zdi čist zadosti in ne bi šel v zgoraj omenjene overkille Smile

Torej - z omenjenim setupom - a je varjanta finderja prepričat da išče "documents" zunaj?
A bi moral po terminalu kej pisat (nisva frenda s terminalom, slab sem z unix komandami)?
Zgleda sprašujem traparije...


definitivno ne tole na usb 2.0 ker boš dobil hiter zagon sistema logiranje bo pa trajalo saj boš imel profil na tem počasnem usb 2.0 disku. lej totalno ne priporočam raje vzami za tak denar NAS z dvema diskoma ter iscsi podoporo pa si zmagal, cena bo pa ista, ali morda še cenejša

ups nisem videl prej da ima mrežo se posipam, nima pa podpore iscsi... raje poglej za drugim produktim, ki sem ti jih napisal zgoraj

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani