Jabuk
Neenakomerna osvetlitev zaslona MB Pro
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 09.10.2007
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.10.2007 12:09:59
Neenakomerna osvetlitev zaslona MB Pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V zvezi z novimi MacBook Pro-ji s 15" zaslonom (osvetljen z LED) me zanima, če je kdo opazil neenakomerno osvetlitev v spodnjem predelu ekrana. Simptomi so taki, kot da bi na vsake ~2cm bila majhna lučka tik pod spodnjim robom ekrana in bi bil viden snop lučke, vmes pa rahlo temnejše lise. Ta problem je enostavno opazen, če je ozadje belo (dock je seveda potrebno skriti ali ga prestaviti na levo ali desno).

To sem opazil na primerku v EPL in na dveh primerkih čez mejo, s tem da je primerek v EPL imel res zelo očitno "razlivanje" osvetlitve praktično do polovice zaslona (rekli so, da ga bodo vrnili Applu), pri avstrijskih primerkih pa je bil problem manj opazen, ampak zame še zmeraj moteč, sploh za pro mašino. Vsi ti primerki so bili 2.2GHz model. V Avstriji so imeli v trgovini na ogled še 2.4GHz model 15" MB Pro, ki tega problema ni imel!

Na netu je kar nekaj diskusij na temo težav z novimi zasloni. Dva tipa problemov prevladujeta: ali je spodnja tretjina ekrana rahlo rumenkasta ali je opazen tanek svetlejši pas na spodnjem delu ekrana. (Problem, ki ga opisujem, ima sicer drugačne simptome.)

Tisti, ki imate nove MB Pro-je, a ima vaš zaslon katerega izmed omenjenih problemov?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.10.2007 12:25:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz imam na ibooku g4 staremu 2 leti neenakomerno osvetlitev ... v spodnjem levem delu navzgor se opazi temna lisa, ki pa ni moteča če je pozornost namenjena delu z applikacijo
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.10.2007 15:09:48
Re: Neenakomerna osvetlitev zaslona MB Pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ta prve serije imajo to napako. Zdajšnje je nimajo več. Nesi nazaj in zahtevaj odpravo napake.

Gre za LCD ekran slabše kakovosti. Namreč dve firmi sta dobavljali ekrane za vgradnjo. Če si imel LGjeve, si bil srečnež bres problemov, drugače si imel probleme. Govori se, da je Apple potihem postoril tako, da nove serije teh problemov nimajo.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 08.06.2007
Prispevkov: 29
Kraj: all over the World
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.10.2007 18:41:21
Re: Neenakomerna osvetlitev zaslona MB Pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
peter je napisal/a:
V zvezi z novimi MacBook Pro-ji s 15" zaslonom (osvetljen z LED) me zanima, če je kdo opazil neenakomerno osvetlitev v spodnjem predelu ekrana. Simptomi so taki, kot da bi na vsake ~2cm bila majhna lučka tik pod spodnjim robom ekrana in bi bil viden snop lučke, vmes pa rahlo temnejše lise. Ta problem je enostavno opazen, če je ozadje belo (dock je seveda potrebno skriti ali ga prestaviti na levo ali desno).

To sem opazil na primerku v EPL in na dveh primerkih čez mejo, s tem da je primerek v EPL imel res zelo očitno "razlivanje" osvetlitve praktično do polovice zaslona (rekli so, da ga bodo vrnili Applu), pri avstrijskih primerkih pa je bil problem manj opazen, ampak zame še zmeraj moteč, sploh za pro mašino. Vsi ti primerki so bili 2.2GHz model. V Avstriji so imeli v trgovini na ogled še 2.4GHz model 15" MB Pro, ki tega problema ni imel!

Na netu je kar nekaj diskusij na temo težav z novimi zasloni. Dva tipa problemov prevladujeta: ali je spodnja tretjina ekrana rahlo rumenkasta ali je opazen tanek svetlejši pas na spodnjem delu ekrana. (Problem, ki ga opisujem, ima sicer drugačne simptome.)

Tisti, ki imate nove MB Pro-je, a ima vaš zaslon katerega izmed omenjenih problemov?


pri varjanti 2.4 tega ni opazit...dela b.p. nabavljen pri nas...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 09.10.2007
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.10.2007 22:56:20
Re: Neenakomerna osvetlitev zaslona MB Pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
macuser:
Seveda so tudi prejšnji modeli Applovih prenosnikov imeli zaslone boljše in slabše kakovosti. V mojem primeru mi je čudno predvsem to, da so od treh prenosnikov, ki so mi jih ponudili, imeli vsi isti problem. Problem, ki je enostavno opazen in bi moral načeloma zmotiti vsakogar, ki kupuje Pro mašino za tak denar. To si lahko razlagam tako, da ali pač nimam sreče ali pa je pri novih modelih to precej razširjen problem.

MitjaP je napisal/a:
Ta prve serije imajo to napako. Zdajšnje je nimajo več. Nesi nazaj in zahtevaj odpravo napake.

Gre za LCD ekran slabše kakovosti. Namreč dve firmi sta dobavljali ekrane za vgradnjo. Če si imel LGjeve, si bil srečnež bres problemov, drugače si imel probleme. Govori se, da je Apple potihem postoril tako, da nove serije teh problemov nimajo.


Hja, sodeč po odzivih na forumih, so problemi tudi z novejšimi računalniki, vse do 39. tedna izdelave. Ponujenega računalnika nisem sprejel in sem zahteval drug primerek, problem je le v tem, da sem že na to pošiljko čakal več kot en mesec, naslednja pošiljka bo pa vsaj še dva tedna, ker ima baje Apple težave z dobavo MB Pro.

Res je, glavna dobavitelja zaslonov za nove MB Pro sta Samsung in LG, nekaj primerkov je pa tudi od neidentificiranega dobavitelja(jev). Samsung naj bi imel težave z rumenkastim spodnjim delom ekrana, LG pa z bolj ali manj opaznim "backlight bleed-om" tik nad spodnjim robom. No, tako od Samsunga kot od LGja je najverjetneje večina zaslonov OK, kljub temu pa je znatno število problematičnih zaslonov. Zdaj pa, kdor to opazi in zateži, tistemu popravijo, ostali pa...

fotograf je napisal/a:
pri varjanti 2.4 tega ni opazit...dela b.p. nabavljen pri nas...


Kot pravim, tudi 2.4 model v trgovini je imel krasen ekran. Prodajalec se je potem izvijal, kao da je to pač posledica razlike v cenah med modeloma, češ za tistih dodatnih 500EUR (ali koliko že) ne dobiš le hitrejšega procesorja, večjega diska in enkrat več VRAMa, ampak tudi boljši zaslon. Meni se to zdi navaden BS.

BTW, a na tem forumu ne deluje obveščanje po mailu o odgovoru na temo, ki jo začneš? V nastavitvah imam tako nastavljeno, pa nisem danes dobil ničesar.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 10.10.2007 07:25:24
Re: Neenakomerna osvetlitev zaslona MB Pro
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
peter je napisal/a:
BTW, a na tem forumu ne deluje obveščanje po mailu o odgovoru na temo, ki jo začneš? V nastavitvah imam tako nastavljeno, pa nisem danes dobil ničesar.


Ne deluje, ker bi sicer hitro pokurili ves prenos.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani