Jabuk
Kill All Apps
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 231
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 16.11.2011 20:42:54
Kill All Apps
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Namreč na zivce mi gre, ker dostikrat opazim, da je prostega spomina le še manj po 30MB recimo, seveda telefon posledično dela pocasneje...

Obstaja kakšen app, ki bi vse enostavno zaprl? Sedaj to delam preko SBSettingsa,ampak se mi res butasto zdi vsak app posebej zapirati...


Če pa lahko kako disablam to, da aplikacije ostajajo odprte,pa z besedo na dan.
je pa IOS 4.3.2.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.03.2011
Prispevkov: 485
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 16.11.2011 20:46:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Super vprasanje, zal nevem odgovora. Ampak ja, to mene tut zlo zanima, ce kaj takega obstaja Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 16.11.2011 20:54:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz nikoli ne zapiram aplikacij... In ne opazam, da bi zaradi tega kaj pocasneje delalo... Operacijski sistem odlicno sam poskrbi za to... Se mi pa zdi, da so eni malo prevec obremenjeni s tem... In je to mogoce bolj "placebo efekt" Rolling Eyes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 16.11.2011 20:54:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Seveda ne obstaja... ker prostega pomnilnika uporabnik načeloma ne vidi. Da dela počasneje, je pa bolj ali manj placebo efekt.

Edit: Se posipam s pepelom... seveda obstaja. Brez jailbreaka: reboot.


Nazadnje urejal/a mikrohard Sre 16. Nov 2011 20:55; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 18.05.2011
Prispevkov: 61
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.11.2011 20:54:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rešitev se imenuje RemoveBG Wink Hkrati tut omogoča app izjeme, ki ob aktiviranju komande ostanejo odprte.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.11.2011 20:55:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Jaz nikoli ne zapiram aplikacij... In ne opazam, da bi zaradi tega kaj pocasneje delalo... Operacijski sistem odlicno sam poskrbi za to... Se mi pa zdi, da so eni malo prevec obremenjeni s tem... In je to mogoce bolj "placebo efekt" Rolling Eyes


Se strinjam.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 16.11.2011 21:04:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Free ram is wasted ram Smile

Ne potrebuješ tega...

iPhone navodila del foruma je tam z namenom....

Multitask bar 1o1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 14.11.2007
Prispevkov: 352
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 16.11.2011 21:15:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Remove BG iz Cydie (še) ne dela na iOS 5+
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 17.11.2011 06:21:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Spotoma si še preberi kako multitasking zares deluje (mikrohard je enkrat vse skupaj odlično opisal).

Videl boš, da je sta načeloma dve možnosti: placebo, ali pa ti kaj iz cydie teče v ozadju.

IOS za svoje podprte aplikacije poskrbi kot je treba...zato so neki task killerji (iz cydie-na appstore tega #shita tako ni) nepotrebna šara, ki imajo prej negativni, kot pozitivni efekt...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 231
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 20.11.2011 12:52:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Jaz nikoli ne zapiram aplikacij... In ne opazam, da bi zaradi tega kaj pocasneje delalo... Operacijski sistem odlicno sam poskrbi za to... Se mi pa zdi, da so eni malo prevec obremenjeni s tem... In je to mogoce bolj "placebo efekt" Rolling Eyes


Placebo efekt?
Verjemi da ni. Ker so mi pokaže prostega MB 38Mb , pa recimo preprosta aplikacija kot je FB začnet mleti u 3 pm...nekako ko pa zaprem vse appe, pa stvar deluje normalno.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 20.11.2011 12:54:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
FB je itak ena izmed tistih aplikacij, ki so napisane bolj slampasto... in je dokaj nestabilna ... In ce se prav spomnim imas ti jailbreakan iPhone... v tem primeru je lahko krivo tudi to... da kaksna zadeva onemogoca optimalnega delovanja samega OS ...

Sam recim nikoli ne zapiram aplikacij... pa vcasih ravno recimo FB deluje OK, drugic pa ne ... Zapiram le take, za katere vem, da lahko tecejo v ozadju dalje... in to so recimo navigacijski programi ali SIP aplikacije ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.11.2010
Prispevkov: 331
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 20.11.2011 13:48:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
masamune je napisal/a:
Remove BG iz Cydie (še) ne dela na iOS 5+



za ios 5 jaz uporabljam KillBackground, in je super če želiš zapreti vse aplikacije z enim gumbom Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.04.2009
Prispevkov: 764
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 20.11.2011 13:52:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Navigacije kot je Navigon v ozadju kar žrejo baterijo, tako da take vrste apps-ov je treba zapret, pri ostalih pa jaz tudi ne vidim potrebe po zapiranju.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 231
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.11.2011 16:50:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
FB je itak ena izmed tistih aplikacij, ki so napisane bolj slampasto... in je dokaj nestabilna ... In ce se prav spomnim imas ti jailbreakan iPhone... v tem primeru je lahko krivo tudi to... da kaksna zadeva onemogoca optimalnega delovanja samega OS ...

Sam recim nikoli ne zapiram aplikacij... pa vcasih ravno recimo FB deluje OK, drugic pa ne ... Zapiram le take, za katere vem, da lahko tecejo v ozadju dalje... in to so recimo navigacijski programi ali SIP aplikacije ...


No takrat ko ti ne bo delal uredu FB naprimer , zapri vse appe, in poskusi ponovno. Zacuda bo deloval. Pa ni opazno samo v FBju, tudi v Safariju, Mailu ... se kar vidi no, le pozoren je treba biti.

Dvomim da bi JB bil krivec za to,ampak nebom trdil z zagotovostjo. Zares bi imel najraje tako kot je bilo pred IOS4-ko , tako da bi bilo odprto le takrat ko jaz hocem, izjema pa so programi ki jim dolocis da lavfajo tudi v backgroundu.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 03.01.2009
Prispevkov: 3825
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.11.2011 17:50:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
:bonk: Ne razumeš ti stvari... preberi osnove multitaskinga prosim te no.. Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.08.2009
Prispevkov: 231
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 22.11.2011 16:16:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jih razumem, brez skrbi.

Ampak če telefon začne počasneje delati dokler ne spucam spomina, potem nekaj ni uredu ane??
Torej iscem aplikacijo ki vse zapre.

Zdej se pa prosim spotakni še ob to, da nimam original avtopolnilca,ker je zagotovo to krivo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.06.2008
Prispevkov: 1959
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 22.11.2011 16:26:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tisti ki trdite da multitasking ne upočasnuje telefona. Se popolnoma NE strinjam.
Pri novih iPhonih 4/S je res da ne upočasnuje ampak pri 3GS ga pa upočasnuje da je groza. Meni napreimer skoraj pol minute odpira aplikacijo "Settings", ko si pa zaprem vse odrpte appse pa se odpre v nekaj sekundah.
Ali pa če sem igral real racing in ga ni sem zaprl v multitasking baru, pa da mam še nekaj ostalih aplikacij odrtih. Grooza telefona se takrat sploh neda uporabljat.

Telefon je nejailbreakan in posodobljen na 5.0.1

_________________
Jailbreak navodila: http://www.iclarified.com/jailbreak/
Unlock navodila: http://www.iclarified.com/unlock/
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.12.2007
Prispevkov: 417
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 23.11.2011 07:17:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Neumnosti. IOS vse aplikacije sam zapre v nekaj minutah (mislim, da 10min) po njenem zaprtju, v kolikor aplikacija tega ne stori sama (kat ponavadi naredi).
To kar občetimo kot miltitasking, so shranjene nastavitve zadnjega stanja aplikacije in ne same aplikacije.
Pravega multitaskiga torej sploh ni, to kar je, pa zavzame minimalni virov, zato ročno ubijanje aplikacij nima smisla.
Sploh pa ne vem zakaj to pišem, če je bilo iz strani mikroharda enkrat opisano na najboljši možen način, berite!

Ps: Izjeme so GPS in aplikacije za telefonijo, pa še tam v ozadju ne teče celotna aplikacija, ampak le en proces...
Pps: ni nujno, da napisano drži v primeru jaiibrake...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.10.2009
Prispevkov: 117
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 23.11.2011 08:06:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ali ti tole iz teorije ali iz prakse? Imam 3gs (ni JB) in prišel do podobnih ugotovitev kot Ursic. 3gs ima pač pol manj rama od 4/4s.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.09.2008
Prispevkov: 3287
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 23.11.2011 09:49:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iOS stanje zaprtih aplikacij shrani v ram in če je bilo veliko aplikacij odprtih, je več rama zasedenega. Če tega ni dovolj za zagon nove aplikacije, mora iOS ram izprazniti in sicer, če se ne motim, tako, da najprej pogleda katera aplikacija zaseda največ rama in jo popuca iz pomnilnika, zaradi česar lahko nekateri uporabniki dobite vtis počasnejšega odpiranja novoodprte aplikacije.
Aplikacije oz. stanja aplikacij, ki so v ramu pa ne "kurijo" procesorske moči, saj se same aplikacije ne izvajajo ampak samo "počivajo" vse do naslednjega zagona. Slednje ne velja za nekatere prej že omenjene zvrsti aplikacij.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani