Jabuk
airport extreme base station wi-fi ne dela
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2009
Prispevkov: 187
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.10.2011 07:12:29
airport extreme base station wi-fi ne dela
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
včeraj prinesem domov tale ruter, cel happy, pol sem pa cel popoldan sedo zraven in po enem stotem resetu in ponovno vnešenih vseh nastavitvah bom počasi obupal.. imam static ip, vnesem ročno ip, getaway , dns, pa ruter address - najprej mi ni jasno kaj je ta ruter address kajti na telemachu tega ni, torej sem venesel moj ip, le na koncu sem zadnje tri številke zamenjal za 1 - tako so mi tudi rekli v ispotu. na modemu gori zelena luč, najde wi-fi , ko se hočem konektat pa safari po kaki minuti vže ven error da ni povezave. potem sem probal v ruter address vnesti moj celoten ip, tudi nič, najde wi-fi- povezat no go. izklapljal sem passworde, probaval z guest networki on in off, nikakor se ne morem povezat na wi-fi , ne za macbookom, ne z ipadom, ne z iphonom ter z hp prenosnikom.. a slučajno bi kdo vedel kaj še naj poizkusil ali preprosto grem nazaj v trgovino da ga tam poizkusijo.. ?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 26.10.2009
Prispevkov: 62
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.10.2011 07:43:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce mas telemacha (sklepam tudi da si iz MBja) si lahko za internet nastavitve nastavis DHCP
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 13
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.10.2011 08:32:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
po moji izkušnji moraš poklicati na Telemach in jim "zaupati" mac adreso ruterja, da ga spravijo v sistem in s tem omogočijo dostop/delovanje
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 17.05.2011
Prispevkov: 45
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 25.10.2011 08:40:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
samo preverjam a kable si pogledal kam moraš kaj vtakniti (WAN/LAN porti)?

Jaz sem na Telemachu pa sem prinesel domov, odstranil stari ruter, postavil extrema, povezal s kabli in je šlo. Sam gesla in ime omrežja sem nastavil pa se ponovno povezal z vsemi napravami bp.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2009
Prispevkov: 187
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 25.10.2011 12:32:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
okolica mb ja, kjer dhcp še ne deluje in sem ročno vnesel ip-je , sem klical da jim mac addresso povem pa ne rabijo več tega, vklopljeno je pa tudi vse prav, pa ne dela.

kakor pa vklopim stari ruter nazaj pa se wifi takoj poveže ... bom ga nesedl nazaj da še tam pogledamo kako je na stvari.. hvala vsem zaenkrat
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2009
Prispevkov: 187
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 25.10.2011 18:30:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem vrnil airport extreme, vzel time capsule 2tb in ista zgodba, wi fi ne dela.. tudi
če priklopim lan kabel da bi se povezal ne deluje. a je možna kalibrilacija še kako drigače razen preko airport utilitja?
probal sem se povezati tudi z windowsev pa isto, na capsuli gori zelena lučka, interneta ni.

zdaj sem pa prišel do tega da bi morda bil lahko ponudnik interneta oz modem kriv, a ima kdo naročnino od kabel tv, modem arris, ter podobne probleme?
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.10.2011 18:39:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ti tudi preko kabla ne dela, potem wifi ni problem.

99.9999845% sem prepričan, da ti bi morali pri telemachu vpisati MAC naslov (čeprav oni trdijo, da to ni res). Poglej MAC naslov WAN porta starega routerja in ga na novem preprosto kloniraj.

Če pa to ne pomaga, potem pa ostaja 0.000154% možnost, da ti preprosto ne znaš pravilno nastavit routerja...

0.000001% možnosti pa dopuščam, da si dobil dva pokvarjena routerja.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2009
Prispevkov: 187
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 25.10.2011 19:15:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mikrohard, dejansko je pravilno nastavljen, sem za vsak slučaj v ispot klical in je potrdil.. zdaj je tak, mac mi ne morejo vpisat, baje to ne rabi več, tu mi ne morejo pomagat. na kabel tv so rekli da naj modem izklopim za 5ur in bo jutri zjutraj delalo, kajti modem bi naj sedaj še vedno držal nastavitve od starega rutrja.. sem pa si zdaj izpisal mac in grem to probat spremenit.. čeprav sem že prej gledal kje bi lahko to spremenil pa nisem najdel..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 627
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.10.2011 19:19:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Me reszanima kako bos resil zadevo. To s 5 urami se mi zdi malo tak, tak.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2009
Prispevkov: 187
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 25.10.2011 19:29:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mikrohard a slucajno ves kako lahko spremenim mac address na timecapsule? Nikjer ne najdem
iPhone Developer

iPhone Developer

Pridružen/a: 19.09.2008
Prispevkov: 10452
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 25.10.2011 19:51:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor sem pogooglal, se na applovih routerjih ne da zamenjati MAC naslova. Če ti telemachovci ne želijo/znajo spremeniti nastavitev modema, ga boš pač moral izklopiti iz elektrike za tistih par ur (čez noč). Probaj se direktno z računalnikom priklopiti na modem... če tudi to ne dela, je definitivno problem v MAC naslovu.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2009
Prispevkov: 187
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 25.10.2011 20:12:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
druga mi res nebo preostalo kot da čez noč izklopim modem, bom jutri poizkusil vse na novo.. hvala zaenkrat ;P
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 10.11.2008
Prispevkov: 9147
Kraj: LJ
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 25.10.2011 20:19:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz sem imel pred leti tudi telemach preko kabelske. Če se prav spomnim, je blo treba vpisat/klonirat MAC adreso v modem. Tega nisem počel sam, ampak serviserji, ki so prišli priklopit internet. Nekaj so se tudi pogovarjali s sistemcem v centrali.

V glavnem, če ti je rekel, da ugasni modem za par ur, pač naredi to. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2009
Prispevkov: 187
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 26.10.2011 08:43:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Modem celo noc "spal", zjutraj priklopim in isto, po pol ure nagovarjanja tehnicne sluzbe za telemach in je koncno napisano tehnicni sluzbi da mi spremeni mac address, kar pa ne gre takoj in bo tekom dneva.. Bom seveda sporocil ce je to uspelo Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2009
Prispevkov: 187
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 26.10.2011 10:39:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no evo, time capsule online Smile

kje je bil problem.. ko smo spremenili paket na trojčka bi mi morali z kabel tv poslat nove ip-je, getawaye ter dns, kar pa seveda niso, ( isto sem imel z telefonijo probleme ker se nisem mogel logirat ) . problem je bil v tem da so oni meni to tam spremenili in bi mi mogli poslat, jaz pa nisem ničesar dobil, zato sem vpisoval stare ipje - dejansko je bila spremenjena samo maska za eno številko.. tako da me je sedaj z tehnične klical in povedal da naj samo to spremenim, pa da mi bo poslal te papirje. seveda pa ne izključujem možnosti da je pošta prispela in se kje založila, tako da je delno krivda tudi na moji strani, glavno da zadeva sedaj funkcijonira.

plus tega je bila finta v tem da ko sem klical na telemach pomoč je on meni isto pravil stare getaway nastavitve.. nič mi ni več jasno kje je štekala komunikacija. vglavnem dela zdaj..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 627
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 26.10.2011 10:43:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Samo da dela. Se mi je kar prav zdelo da tisto 5 urno spanje ne bo pomagalo Wink

Drugače pa so pravi šalabajzeri na Telemachu.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 18.07.2009
Prispevkov: 187
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 26.10.2011 10:56:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja tisat za 5ur je bla verjetno samo tolko da se me je rešil včeraj =)

telemach in kabel tv, tukaj zmes je štekalo zgleda..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 31.08.2009
Prispevkov: 627
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 26.10.2011 10:58:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imajo oni sreco, da ta kabelska, ko dela dela. Res redko kdaj kaj zafrkava.

Lepo smo jim to v socializmu sfinancirali omrezje, da nas zdaj lupijo...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani