Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Slovenski paket 7 za Intel in PowerPC (za 10.4)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #21   Objavljeno 19.10.2007 14:00:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Takole, sedajle sem se malo poukvarjal s paketom in odpravljal napake. Mislim, da je zdaj ok.

Napišite vaše izkušnje! (Download v prvem postu te teme)
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 17.10.2007
Prispevkov: 1
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #22   Objavljeno 22.10.2007 08:44:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odlično! Zadeva sedaj deluje. Sam sem imel veliko problemov, saj mi zadeva do tega update-a ni hotela delovati v iWork08 programih. Končno sem našel nastavitev language tudi v Pages tako, da mi sedaj povsod deluje črkovalnik.

Vsekakor gre zahvala tej nadgradnji ker zadeva prej ni delovala niti v Keynotu.

Hvala vsem sodelujočim, sedaj bom še toliko bolj navdušen nad mekijem! Ta "pomanjkljivost" me je najbolj motila.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.02.2007
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #23   Objavljeno 24.10.2007 14:08:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na Leopardu paket ne prime, no vsaj y pa z ostaneta zamenjana. Je kakšna enostavna rešitev tega problema?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #24   Objavljeno 24.10.2007 14:51:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mih@ je napisal/a:
Na Leopardu paket ne prime, no vsaj y pa z ostaneta zamenjana. Je kakšna enostavna rešitev tega problema?


Ne. Paket ni za Leopard in to jasno izhaja iz pozdravnega okna namestitve Slovenskega paketa 7 Wink

Imam pripravljenega že za Leopard. Na voljo bo v petek Wink Enostavne rešitve ni. Namestitev tipkovnice je potrebno izvesti na novo in na drug način.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #25   Objavljeno 19.11.2007 10:56:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred kratkim se uprejdal Pantherja na 10.4.11. in mi je prejšnji paket deloval nekaj časa brez problema,ampak sčasoma so se pojavili problemi.Po namestitvi je takoj delovalo vse,Najlepša hvala.

--------
Premalo sem testiral:
Paket nekako noče prešaltat na qwertz ,šumniki pa delajo OK.Cache sem pobrisal,v input menuju imam označeno samo(sive barve)Slovenian Unicode. Confused
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 20.07.2007
Prispevkov: 1035
Kraj: Ig
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #26   Objavljeno 19.11.2007 11:56:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni tudi nikoli ni delala tipkovnica, pa sem potem od jonasa key layout uporabil.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #27   Objavljeno 19.11.2007 12:04:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
luka je napisal/a:
Meni tudi nikoli ni delala tipkovnica, pa sem potem od jonasa key layout uporabil.

Tipkovnica ves čas dela. Razen v tigru je Apple spremenil Cache in bi bilo potrebno spremeniti tudi slovenski paket 6, pa tega nisem imel časa. Slovenski paket 7 dela na Tigru, tako kot tudi na Leopardu. Prosim ne pripisuj posledic svoje ne vztrajnosti meni in slovenskemu paketu Smile

Jonasova tipkovnica je za PC tipkovnice in ne za Mac tipkovnice, zato JONASOVA TIKOVNICA NI MAC KOMPATIBILNA.
Namesto ' pri shift+7 imaš ti /, ki ga pa nimaš na tistem mestu, kjer je treba na Mac tipkovnici. Še drugi so takšni primeri. Tudi kobinacije tipk z alt in shift so drugačne. Tipkovnica, ki jo ponuja Jonas te odmekne od tistega, kar je zapisano na tipkah pred tabo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #28   Objavljeno 19.11.2007 12:08:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
Pred kratkim se uprejdal Pantherja na 10.4.11. in mi je prejšnji paket deloval nekaj časa brez problema,ampak sčasoma so se pojavili problemi.Po namestitvi je takoj delovalo vse,Najlepša hvala.

--------
Premalo sem testiral:
Paket nekako noče prešaltat na qwertz ,šumniki pa delajo OK.Cache sem pobrisal,v input menuju imam označeno samo(sive barve)Slovenian Unicode. Confused


Klasična vprašanja:
- s čim si brisal cache (samo user cache ali tudi sistemskega)
- si restartal
- kolikokrat si instaliral slovensko tipkovnico (ker prvič jo namesti, drugič jo pa deinstalira, potem spet instalira itd, itd)
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #29   Objavljeno 19.11.2007 12:27:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Onyx:pobrisal system cache,kernel
restartal
inštaliral sem enkrat

Pri spellingu pa ne ostane odklukano Slovensko.

Torej kaj more bit označeno v input menuju
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #30   Objavljeno 19.11.2007 12:30:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
Onyx:pobrisal system cache,kernel
restartal
inštaliral sem enkrat

Pri spellingu pa ne ostane odklukano Slovensko.

Torej kaj more bit označeno v input menuju


A imaš slučajno PPC? Pa ne razumem, kaj ima spelling opraviti s input menijem? V input meniju ostane ista tipkovnica. Slovenian. Ta se samo spremeni. Sicer pa poglej, mogoče je Apple tudi v 10.4.11 kaj postoril drugače. Poglej v /System/Library/Keyboard layout/Unicode.bundle. Če tega ni, potem je verjetno Apple kaj spremenil. v Takem primeru uporabi tipkovnico (ampak le tipkovnco) iz Leopardovega Slovenskega paketa 7.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #31   Objavljeno 20.11.2007 12:21:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jup,imma PPC,omenil sem samo da pač spelling ne ostane odkljukan,kar me sicer ne moti.Sem pa pošlihtal zadevo... Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #32   Objavljeno 20.11.2007 12:36:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
Jup,imma PPC,omenil sem samo da pač spelling ne ostane odkljukan,kar me sicer ne moti.Sem pa pošlihtal zadevo... Smile


Kp, pr PPCju moraš še 1x posneti cocoaspell. Snameš ga z neta in posnameš (instaliraš).
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #33   Objavljeno 20.11.2007 13:28:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
we_are_the_borg je napisal/a:
Jup,imma PPC,omenil sem samo da pač spelling ne ostane odkljukan,kar me sicer ne moti.Sem pa pošlihtal zadevo... Smile


Kp, pr PPCju moraš še 1x posneti cocoaspell. Snameš ga z neta in posnameš (instaliraš).


k,10x.Bom probal Smile
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #34   Objavljeno 26.11.2007 15:59:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok,zdaj sem na ene macu instaliral Tigra na novo in ta paket nekak ne deluje avtomatizirano.V input menuju je Slovenia Unicode in to je vse.O sumnikih ni duha ne sluha.Po instalaciji sem pobrisal cache,deep cleaning z Tiger cache cleanerjem in se vedno ne dela. Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #35   Objavljeno 26.11.2007 16:07:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
Ok,zdaj sem na ene macu instaliral Tigra na novo in ta paket nekak ne deluje avtomatizirano.V input menuju je Slovenia Unicode in to je vse.O sumnikih ni duha ne sluha.Po instalaciji sem pobrisal cache,deep cleaning z Tiger cache cleanerjem in se vedno ne dela. Confused


Popravljen je samo paket za intel procesorje. Za PPC ni popravljen. Namesti še enkrat cocoaspell.

Kako o šumnikih ni ne duha ne sluha? Si malo zmišljueš? Smile PLUS tega: če hočeš QWERTZ ga moraš posebej OZNAČITI v namestitvi in se ne namesti kar privzeto, ker na macu ni privzet.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #36   Objavljeno 26.11.2007 16:26:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
we_are_the_borg je napisal/a:
Ok,zdaj sem na ene macu instaliral Tigra na novo in ta paket nekak ne deluje avtomatizirano.V input menuju je Slovenia Unicode in to je vse.O sumnikih ni duha ne sluha.Po instalaciji sem pobrisal cache,deep cleaning z Tiger cache cleanerjem in se vedno ne dela. Confused


Popravljen je samo paket za intel procesorje. Za PPC ni popravljen. Namesti še enkrat cocoaspell.

Kako o šumnikih ni ne duha ne sluha? Si malo zmišljueš? Smile PLUS tega: če hočeš QWERTZ ga moraš posebej OZNAČITI v namestitvi in se ne namesti kar privzeto, ker na macu ni privzet.


Namestil se CocoAspel,instaliral se enkrat pake in oznacil vse ter ponovno instaliral ,resetiral a sumniki se vedno ne delajo.Tipkovnica se obnasa kot navadna USA.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #37   Objavljeno 26.11.2007 17:00:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Bi rekel, da je v tvojem primeru kaj drugega narobe. Si prej updejtal 10.4 na recimo 10.4.9? Na 10.4.11 menda ne dela. nisem preizkušal. Niti nimam te možnosti.

Lahko pa narediš tole: greš in snameš Slovenski paket za Leopard PPC in namestiš samo tipkovnico. Tam ni avtomatska. Moral boš izbrati Slovensko QWERTZ.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #38   Objavljeno 26.11.2007 17:06:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hokay,instaliral sem Leopardov paket ,ker imam 10.4.11 in šumniki delajo,le keyboard ni qwertz Confused

kje yaboga so oglati oklepaji Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #39   Objavljeno 26.11.2007 17:18:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
Hokay,instaliral sem Leopardov paket ,ker imam 10.4.11 in šumniki delajo,le keyboard ni qwertz Confused

kje yaboga so oglati oklepaji Confused


Tipkovnica je QWERTZ. Ti maš neke resne probleme z nečem drugim. Do sedaj si prvi s takimi problemi, zato moram domnevati, da nekaj s tvojim datotečnim sistemom ni vredu.

[ = alt+shift+š
] = alt+shift+đ
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #40   Objavljeno 26.11.2007 17:27:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
we_are_the_borg je napisal/a:
Hokay,instaliral sem Leopardov paket ,ker imam 10.4.11 in šumniki delajo,le keyboard ni qwertz Confused

kje yaboga so oglati oklepaji Confused


Tipkovnica je QWERTZ. Ti maš neke resne probleme z nečem drugim. Do sedaj si prvi s takimi problemi, zato moram domnevati, da nekaj s tvojim datotečnim sistemom ni vredu.

[ = alt+shift+š
] = alt+shift+đ


Am,včasih je bil option G,F

Drugače pa je sistem na novo instaliran

------

No,zadevo sem usposobil da sem označil Slovakian Central European,da sem tako lahko odznačil Slovenian Unicode

Zdaj pa dela qwertz Cool
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani