Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 28, 29, 30  Naslednja
Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27196
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #41   Objavljeno 01.11.2011 18:59:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Razlog za spremembo Dzabest paketa je bil prej groznje Tusmobila in posledicno APEK-a zaradi prevladujocega polozaja na trgu in dumpinske ponudbe ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #42   Objavljeno 01.11.2011 19:04:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Razlog za spremembo Dzabest paketa je bil prej groznje Tusmobila in posledicno APEK-a zaradi prevladujocega polozaja na trgu in dumpinske ponudbe ...


to kar sem jaz napisal ni edini razlog da nebo nesporazuma… Wink

_________________
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.06.2011
Prispevkov: 90
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #43   Objavljeno 01.11.2011 19:47:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
anzy115 je napisal/a:
Aha ql, hvala za nasvet, vsekakor se strinjam s tabo, bom ga tut jst nabavu xD, ti ga bos uzel pri simobilu? Jst sm na mobitelu in me mika it na simobil ne sm zrt iphona tut cenejs je? Se splaca?


Jaz ga bom kupil pri Simobilu ja, in to v prosti prodaji. Naročnino pri Simobilu imam še eno leto od prejšnje Nokie. Potem se pa ne bom več zavezal pri nikomur ker mislim da se bodo kmalu pojavile različne ponudbe še pri ostalih ponudnikih in takrat bi bil rad free in šel kamor hočem. Po mojem bo T-2 imel dobre pakete, predvsem podatkovne.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #44   Objavljeno 01.11.2011 19:49:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
dvomim za t2 bo pa čas pokazal svoje !!!!

_________________
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.11.2011
Prispevkov: 78
Kraj: Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #45   Objavljeno 08.12.2011 23:33:42
Nekaj vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Imam nekaj vprašanj (bi prosil, da mi odgovorite na splošno in pa tudi glede Tušmobila-za svojo rit je treba poskrbet, haha) Very Happy
1. Kaj bo za Slovenijo pomenil iOS 5.1 na področju o katerem razpravljate, saj naj bi ta prinesel med drugim tudi: Carrier updates ( e.g. AT&T 11.1), Baseband updates.
2. Kot razumem uradno Carrier updates pridejo s posodobitvami iOSa. Torej kateri operaterji lahko skrbijo za svoje posebne nastavitve. Najbrž imajo vsi operaterji neke osnovne, ampak kdo jih lahko pa pripravlja posebej za Apple naprave, če je to tako oz. kako to gre s strani operaterjev? Kako ima Simobil tako, da je tudi npr. ikona, call forward,... Vglavnem zanima me ali lahko to tudi nastavljajo operaterji, ki uradno ne prodajajo iPhoneov?
3. Kako v Sloveniji uporabljati/aktivirati Voicemail, je podprt s strani kakšnega operaterja? Zakaj točno gre, predal sporočil, ki ti jih klicatelji sporočijo, ko nisi dosegljiv?

Me zanima kdo je kriv, da nam kakšne funkcije ne delajo pri nas, da vem na koga pritisniti. Very Happy
Sicer sem sam preizkusil nekaj ''skritih'' kod glede omrežja, tako da, če vas zanima: http://tinyurl.com/d6gjklh

Lep pozdrav,
Anže Zadravec

_________________
iSlovenija - slovenski blog za Apple uporabnike | www.islo.si
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27196
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #46   Objavljeno 09.12.2011 08:16:15
Re: Nekaj vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
AnzeZadravec je napisal/a:
Pozdravljeni!

Imam nekaj vprašanj (bi prosil, da mi odgovorite na splošno in pa tudi glede Tušmobila-za svojo rit je treba poskrbet, haha) Very Happy
1. Kaj bo za Slovenijo pomenil iOS 5.1 na področju o katerem razpravljate, saj naj bi ta prinesel med drugim tudi: Carrier updates ( e.g. AT&T 11.1), Baseband updates.


Nic... ker Tusmobil ni med uradno podprtimi operaterji... tako kot tudi ne Mobitel ali T-2 ... Edini uradno podprti operater v Sloveniji je Si.mobil ...

AnzeZadravec je napisal/a:
2. Kot razumem uradno Carrier updates pridejo s posodobitvami iOSa. Torej kateri operaterji lahko skrbijo za svoje posebne nastavitve. Najbrž imajo vsi operaterji neke osnovne, ampak kdo jih lahko pa pripravlja posebej za Apple naprave, če je to tako oz. kako to gre s strani operaterjev? Kako ima Simobil tako, da je tudi npr. ikona, call forward,... Vglavnem zanima me ali lahko to tudi nastavljajo operaterji, ki uradno ne prodajajo iPhoneov?


Carrier updates pridejo s posodobitvijo iOS ali pa tudi vmes... takrat se pojavi v iTunes ali na iNapravi okno s pozivom za namestitev ...




AnzeZadravec je napisal/a:
3. Kako v Sloveniji uporabljati/aktivirati Voicemail, je podprt s strani kakšnega operaterja? Zakaj točno gre, predal sporočil, ki ti jih klicatelji sporočijo, ko nisi dosegljiv?

Ni na voljo pri Si.mobilu ... Seznam operaterjev, ki imajo podprto to najdes na http://support.apple.com/kb/ht1937




AnzeZadravec je napisal/a:
Me zanima kdo je kriv, da nam kakšne funkcije ne delajo pri nas, da vem na koga pritisniti. Very Happy
Sicer sem sam preizkusil nekaj ''skritih'' kod glede omrežja, tako da, če vas zanima: http://tinyurl.com/d6gjklh

Lep pozdrav,
Anže Zadravec


Tele "skrite" kode so splosne kode GSM omrezij... edino tista koda za aktiviranje "field test mode" je specificna za iPhone... a je ze stara... od prve generacije iPhone-a dalje Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Premaknjeno: Pet 09. Dec 2011 08:18.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.11.2011
Prispevkov: 78
Kraj: Vrhnika
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #47   Objavljeno 09.12.2011 09:17:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepša hvala za pomoč in koristen odgovor! Smile

Lep pozdrav,
Anže Zadravec

_________________
iSlovenija - slovenski blog za Apple uporabnike | www.islo.si
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.12.2011
Prispevkov: 30
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #48   Objavljeno 21.12.2011 19:06:04
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam dve uprašanji.

Prvič imam stik z applovimi izdelki in kupil sem iphone 4s. Zdaj me pa moti ko pišem sms in mi kar naprej besede popravlja in me pošteno jezi. Tako da kje se to izklopi in če se da nastaviti slovensko tipkovnico ?
Nekaj sem našrel na to temo ampak ne vem kje je funkcije general na iphonu.
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=3837&sid=fe64c1e7f3fe6c53c2f7b6977c7b9522

Drugo uprašanje je zakaj mi ne pokaže celotnega stanja porabe in klicev in koliko MB prenosa sem pokuril. Sem pri simobilu in ko pošljem stanje na številko 9443 mi pošlje samo sms z vsebino. Informativna poraba za xxxxxxx dne xxxxxx do xxxx je 0.00€ z dspelimi računi iz tujine ter brez naročnine in popustov.. ko sem imel nokijo mi je pisalo še koliko klicev imam znotraj omrežja in koliko klicev v druga in stacionarna in koliko sms in mms sem poslal...


Hvala. Lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.06.2009
Prispevkov: 108
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #49   Objavljeno 21.12.2011 19:31:39
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. Greš pod Settings -> General -> Keyboards Auto-correction OFF, Check Spelling OFF in pod zavihkom International Keyboards si naštimaš da imaš Z zgoraj, kot imajo SLO tipkovnice. QWERTZ namesto QWERTY.


2. http://itunes.apple.com/us/app/si.info/id455952351

Lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 27.03.2008
Prispevkov: 3754
Kraj: ThePirateBay....
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #50   Objavljeno 21.12.2011 19:38:23
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
error 90 je napisal/a:
Imam dve uprašanji.

Prvič imam stik z applovimi izdelki in kupil sem iphone 4s. Zdaj me pa moti ko pišem sms in mi kar naprej besede popravlja in me pošteno jezi. Tako da kje se to izklopi in če se da nastaviti slovensko tipkovnico ?
Nekaj sem našrel na to temo ampak ne vem kje je funkcije general na iphonu.
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=3837&sid=fe64c1e7f3fe6c53c2f7b6977c7b9522

Drugo uprašanje je zakaj mi ne pokaže celotnega stanja porabe in klicev in koliko MB prenosa sem pokuril. Sem pri simobilu in ko pošljem stanje na številko 9443 mi pošlje samo sms z vsebino. Informativna poraba za xxxxxxx dne xxxxxx do xxxx je 0.00€ z dspelimi računi iz tujine ter brez naročnine in popustov.. ko sem imel nokijo mi je pisalo še koliko klicev imam znotraj omrežja in koliko klicev v druga in stacionarna in koliko sms in mms sem poslal...


Hvala. Lp


Kar se tiče stanja je tole.. http://itunes.apple.com/us/app/si.info/id455952351?mt=8 Samo račun si naredi pa bo dela bp.

Kar se pa tiče pisanja smsov je pa tole settings>>>General>>Keyboard>>>izklopiš auto correction.

_________________
Lp,Dejc

Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.12.2011
Prispevkov: 30
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #51   Objavljeno 21.12.2011 20:15:55
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najlepša hvala obema za odgovor Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2012
Prispevkov: 116
Kraj: Liboje
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #52   Objavljeno 19.06.2012 12:53:05
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo!

Pa imam še jaz eno vprašanje.
Kako lahko v MMS dodam kratek video (recimo 14 sekund v mp4 formatu)? Kako dodajam slike, mi je jasno, kaj pa video?

iPhone 4S, tovarniško odklenjen, najnovejši software, JailBrake

Lp
Rosvita
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #53   Objavljeno 19.06.2012 13:00:20
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Messages -> greš v pogovor ali ustvariš novega -> klikneš na kamerco levo od vnosnega polja -> izbereš fotografijo ali video, oziroma slikaš/posnameš Smile😜
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2012
Prispevkov: 116
Kraj: Liboje
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #54   Objavljeno 19.06.2012 13:04:25
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
grizli123... to sem našla, ampak ko kliknem gor, mi ponudi samo slike. kakšna ideja?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 03.12.2011
Prispevkov: 1152
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #55   Objavljeno 19.06.2012 13:19:51
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni ponudi:
Take Photo or Video
Choose Existing
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.06.2012
Prispevkov: 116
Kraj: Liboje
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #56   Objavljeno 19.06.2012 13:27:53
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni isto, ampak potem so notri samo slike in pa 1 video, ki je bil posnet s telefonom. drugi video, ki je bil naložen preko itunes (v istem formatu, kot tisti, posnet s telefonom), pa ga ne najde.

sem odprla novo temo, če bo kdo kaj več vedel povedat. mogoče še komu drugemu pride prav.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.12.2011
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #57   Objavljeno 22.01.2013 22:09:53
Pošiljanje kontaktov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam velik problem. Oče je prodal svoj iphone in presedlal na androida. Zdaj pa je problem s kontakti. Na moj iphone 5 sem naredil backup njegovega prejšnjega iphona, zdaj pa bi mu rad poslal nekako vse njegove kontakte. Jih je kar nekaj, tako da enega po enega res ne bo šlo ker jih je ma miljon ! Prosim za pomoč, ker bereva že 4 ure pa nič ne deluje Crying or Very sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3713
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #58   Objavljeno 22.01.2013 22:13:48
Re: Pošiljanje kontaktov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Japček je napisal/a:
Imam velik problem. Oče je prodal svoj iphone in presedlal na androida. Zdaj pa je problem s kontakti. Na moj iphone 5 sem naredil backup njegovega prejšnjega iphona, zdaj pa bi mu rad poslal nekako vse njegove kontakte. Jih je kar nekaj, tako da enega po enega res ne bo šlo ker jih je ma miljon ! Prosim za pomoč, ker bereva že 4 ure pa nič ne deluje Crying or Very sad


Ce jih imas na iphonu imas dve moznosti:
1. Spravi jih na google (google sync) in potem v androida
2. Iphone sinhroniziraj preko itunes z outlook-om potem pa kontra nazaj na androida.

To tezko ni je pa kar projekt.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 09.12.2011
Prispevkov: 306
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #59   Objavljeno 22.01.2013 22:27:14
Re: Pošiljanje kontaktov
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Na itunes 11 mi ne da opcije sploh s čem naj kontakte sinhroniziram... Mad
Na tastarih vem da je blo kar zraven
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 13.03.2011
Prispevkov: 7136
Kraj: Logatec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #60   Objavljeno 22.01.2013 22:37:09
Re: Nekaj začetniških iPhone vprašanj
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t=25140&postdays=0&postorder=asc&start=0

_________________
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani