Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
2 iPhona, različni kontakti - ločen address book
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.08.2010
Prispevkov: 313
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.08.2011 09:12:27
2 iPhona, različni kontakti - ločen address book
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Malo sem pogooglal in nisem nikjer zasledil step by step, ker ne bi rad zgubil kontaktov..
Imam dva telefona z različnimi kontakti, pa bi rad imel ločena address book.a...se da?

Hvala in LP
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.08.2011 09:54:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sihroniziraj z dvemi razlicnimi gmail racuni.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 1618
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.08.2011 11:02:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
in potem iz enega gmail računa izvoziš kontakte in jih uvoziš v drugega in nato oba iphona sincaš s tem drugim.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.11.2010
Prispevkov: 2322
Kraj: Črnomelj
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.08.2011 11:07:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce sem te prav razumel, imas ti dva iPhona,... In bi rad imel locene imenike... Mam prav ? ... Na enem iPhonu en imenik,... Na drugem iPhonu drug imenik,... Vendar na istem racunalniku ? .... Ce je tako, kot sem te jst razumel, ustvaris 2 gmail racuna in oznacis naj sihronizira imenik z gmail racunom,... en iPhone sihroniziras z uporabnik1@gmail.com .... Drug iPhone sihrnoiziras z uporabnik2@gmail.com .... In imas tako na vsakem telefonu svoj imenik, brez kakih zmesnjav,... Sem te prav razumel ? ...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.08.2010
Prispevkov: 313
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.08.2011 15:50:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja prav si razumel...
hvala za pomoč...

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.08.2010
Prispevkov: 313
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.08.2011 16:41:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ustvaril sem dva računa, ampak mi je tel št. spojilo skupaj....se da kako rešit... v address booku na macu sem sedaj izbrisal tel št. ki naj bi bile na 2 phonu, v googlu pa imam št. ki bi morale biti na 2 phonu. Na tem 2 phonu je sedaj imenik prazen...Kako sedaj naredim da mi jih ne bo ponovno združilo in bi imel kontakte samo iz googla?

Mater sem zakompliciral...
Hvala in LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.08.2010
Prispevkov: 313
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 07.08.2011 16:51:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ok, nekako sem rešil...za silo...sem izbrisal kontakte iz address booka na macu in je sinhroniziralo samo tiste iz googla....
Se mogoče da imeti dva addres booka na macu?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 07.08.2011 19:35:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Naredi si dve skupini v adress book.. V eno daj ene kontakte, v drugo pa druge.. Ko bos priklopil ajfon, mu samo doloci, s katere skupine naj pobira kontakte....

Sam imam v outlooku narejeno eno grupo na moje ime, eno pa na zenino.. Ko priklopim jaz, se ajfon sinhronizira SAMO s skupino z mojim imenom, ko pa se priklopi zena , pa sinca samo z njenim imenom.. Uredis pa to potem v itunsih, pod info dolocis, da naj ti sinca samo doloceno..
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.08.2010
Prispevkov: 313
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 07.08.2011 23:48:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
evo tole je rešitev....sam v praksi mi nikakor ne rata... ni mi jasno kako sem tako zabit...
če mi lahko pomagaš ti bom zelo hvaležen... step by step for assholes...
sedaj imam kontakte na obeh telefonih, vsak svoje....
v gmailu imam ravno tako pod stike kontakte...vsak svoje...
v address booku na macu imam all contacts . samo iz enega telefona... na vse možne načine sem skušal dat po grupah a mi je vedno spackalo vse skupaj...
naredil sem dve grupi . iphone 1 in iphone 2.... sedaj me zanima kaj moram obkljukati v iTunesih, da mi bo kontakte iz telefona 1 preneslo v prazno group iphone 1 in kasneje iz telefona 2 v prazno group iphone 2...

hvala in lp
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.08.2011 04:53:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V itunsih imas, ko priklopis telefon, na vrhu zavihke, kot so info, movies, pictures, books.. Kliknes na info, pri kljukici sync contacts bi se ti morale pokazati kljukica v ALL contacts.. To kljukico pobrises in jo nadomestis s kljukico, ki ponazarja tvojo skupino iPhone 1.. In ti bo ta ajfon sincal samo to skupino..

Pa prej si naredi en backup vseh kontaktov na racunalniku, ker sem se tud jaz takrat mal igral, preden je lepo ratalo...
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.08.2010
Prispevkov: 313
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.08.2011 06:27:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sem se igral do 2h zjutraj, nikakor ne rata... Smile
avtomatsko mi izbriše vse kontakte na telefonu, ko syncam z address bookom na macu... zato, ker sta group 1 in 2 prazna mi izbriše kontakte na telefonu.... Sad
Pismo, kaj bi blo tako težko dat funkcijo copy from phone to address book in obrato..... Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.08.2011 07:25:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sicer je ze nekaj časa, kar sem tole delal, ampak pejva počasi.

VSE kontakte iz obeh ajfonov najprej uvozi v računalnik!! Ko boš imel vse kontakte v računalniku, jih V RAČUNALNIKU razdeli na dve grupi in jih poimenuj!

Ko boš to naredil si za vsak slučaj naredi backup kontaktov na računalniku ( predvidevam, da si to že naredil )

Potem priklopi prvi ajfon. Pod zavihkom info ( mislim, da je tam ) poišči sync contacts in pobriši kljukico pri all contacts in daj kljukico SAMO na prvo grupo kontaktov. Potem pa se sprehodi do konca enkrana in pozorno poglej, ko imaš nekje možnost, da ti pobriše kontakte na ajfonu in ti jih nadomesti s tistimi, ki si jih zgoraj obkljukal. Klikni to možnost in syncaj! Ne pozabi potem te kljukice spodaj umakniti!!

Poročaj, če ti uspe..

Napaka, ki jo delaš, je ta, da greš glih narobe. Ti urejaš kontakte na ajfonih, moral pa bi jih na MACU in jih nato syncat na ajfončke
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 18.08.2010
Prispevkov: 313
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.08.2011 09:44:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ej legenda si!!! Uspelo... sicer sem od včeraj do danes najmanj 5x izbrisal/urejal kontakte, tako da jih znam že na pamet...

Hvala še 1x
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.02.2011
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.08.2011 11:02:12
še jaz prosim
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ker ste lepo rešili zgornjo težavo sem se oglasil kar tule. Prosim za pomoč ali pa link na kakšno diskusijo kjer so tole že obdelali. Sem že šel skozi formum z iskalnikom pa nisem našel odgovora.

Težava je naslednja:
Kontakte sem sinhroniziral z Outlookom, prvič ko sem se povezal na računalnik. Ker imam v Outlook-u kaos med kontakti sem si kontakte uredil na telefonu v outlook-u pa je še vedno kaos (sem izklopil sinhronizacijo kontaktov). Sedaj pa hočem restorat telefon pa ne bi rad vsega šrota iz outlooka ampak bi obdržal kontakte kot so sedaj urejeni na telefonu.
Vprašanje: A je možno spraviti kontakte iz telefona nekam, da jih po restoru dam nazaj? Sinhronizacija gre vedno samo z računalnika na telefon ne? A če odprem nov račun (da bo sinhroniziral kontakte nekam drugam ne na outlook) kjerkoli a bodo po sinhronizaciji če kontaktov na računu ni ampak so samo na telefonu kontakti tudi na novem računu ali mi bo kontakte samo zbrisal s telefona? Hm malo sem zakompliciral, ampak ne bi rad nekaj na slepo poskušal in potrem ugotovil da nimam več kontaktov Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 08.08.2011 11:02:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja, lej : vse je enkrat prvič.. ali PETIČ, hehe

važno , da je Very Happy
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.02.2011
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 08.08.2011 11:07:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hmm. Bom odprl novo temo na forumu z isto vsebino. Bo verjetno bolj primerno ne?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 08.08.2011 11:14:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Duschko:

tebi svetujem sledeče..

Ustvari si prazen gmail account, naredi sinhronizacijo kontaktov NAJPREJ tja..
To ti bo služilo kot morebiten backup, če kaj zajebeš.

Potem nazaj spremeni, da se ajfon sinca z outlookom in pusti pri miru. Načeloma bi ti moral sincat obojestransko.. .. Vmes ne pipaj outlookovih kontaktov.. Aja, pa še v nastavitvah v itunsih si naštimaj, da te itunsi OPOZORIJO, če je ANY content spremenjen... To pomeni, da ti bodo iTunsi javili, če bo želel ajfonček karkoli spreminjat.. V tem "okencu" najlažje "oceniš", kaj se bo zgodilo s kontakti... Ampak mislim, da bi ti moralo normalno uspeti...
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 11.02.2011
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 08.08.2011 12:12:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kul

Hvala. Bom poskusil pa se javim kako je šlo.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 08.08.2011 13:38:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če bo od tukaj uspelo, super, če ne, pa gremo dalje, hehe
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.10.2009
Prispevkov: 1576
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 08.08.2011 13:42:28
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
za ostale pa še nekaj... NE UREJAJTE kontakte na ajfonu.... Urejajte jih v OUTLOOKu in potem sincajte.. Saj gre obojestransko, samo stokrat bolj sigurno je, če jih uredite v outlooku, kot pa na telefonu...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani