Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Konkurenca se prebuja
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.11.2009
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 05.08.2011 21:50:22
Konkurenca se prebuja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ravno pogledal predstavitev nokije N9 program Meego mi deluje uredu ideje in triki so mi pa bolši od anroida.Tko da se počas dela vrsta za IOS,ki ma še veliko prednost pred ostalimi OS-i sam vsaka konkurenca in nove ideje vzpodbujajo vodilne na tem področju,še zanimivo bo opazovat kako bo napredoval posamezni OS. Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2009
Prispevkov: 161
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 05.08.2011 23:36:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nokia bo ukinila meego in bo na svoje tleefone nameščala windows phone os . Mislim d je n9 zadnji z meego os..
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.11.2009
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 06.08.2011 05:18:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Po moje bo imela Nokia več OS-ov odvisno od ranga telefona.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 01.06.2010
Prispevkov: 2240
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 06.08.2011 05:33:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
noordung je napisal/a:
Po moje bo imela Nokia več OS-ov odvisno od ranga telefona.


Nokia bo 100 posto mela več os ov, na navadnih cenenih telefonih bo pač en preprost os kot je bil do zdaj, upam pa da ne bodo več sambian uporablal, ker symbian je bilmdobr 10let nazaj, ne pa zdej, ker je totalen crash. Sicer pa verjamem da bo windows mobile pokosil android, in to kmalu.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 06.08.2011 07:49:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sasoz je napisal/a:
noordung je napisal/a:
Po moje bo imela Nokia več OS-ov odvisno od ranga telefona.


Nokia bo 100 posto mela več os ov, na navadnih cenenih telefonih bo pač en preprost os kot je bil do zdaj, upam pa da ne bodo več sambian uporablal, ker symbian je bilmdobr 10let nazaj, ne pa zdej, ker je totalen crash. Sicer pa verjamem da bo windows mobile pokosil android, in to kmalu.


kar je mango pokazal, še dolgo ne bo pokosil androida, ios

_________________
SISTEMKO Gregor Zdolšek s.p.
MCPS, MSCA, MCSAM, MCNPS,MCSE
CISCO CCNA LINUX RHCE
mail: grega@sistemko.net
web: www.sistemko.net
041817919
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.08.2011 09:02:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se strinjam z darklordom.. Smile Honeycomb..

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.08.2011 09:14:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Od konkurence mi je edino všeč WebOS.

_________________
Sent from my iPod shuffle
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.11.2009
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 06.08.2011 09:29:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nevem mam androida 2.2 pa mi ni nevem kakšen hud pribli¿ek IOS-u,WIN-7 mi bol urejen zgleda,šipka točka ker je nov OS pa mu še par funkcij manka in aplikacij.Meego mi pa ni dost slabi od androida,men ma Meego par dobrih rešitev.
Sej pravm opazujmo razvoj posameznih OS,mislm pa da bosta vrh krojila IOS in WIN7.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.04.2010
Prispevkov: 1795
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 06.08.2011 10:13:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je od konkurence najbolj všeč WP. But wait it's a Windows, omg Windows.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 06.08.2011 10:28:36
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
noordung je napisal/a:
..mislm pa da bosta vrh krojila IOS in WIN7.

ne vrjamem da ma w7 kake možnosti proti androidu. so zamudil ta vlak.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.06.2011
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 06.08.2011 10:54:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni je poleg iOS-a tudi najbolj všeč WP7, bi ga imel takoj, če bi imel turn by turn navigacijo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.11.2009
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 06.08.2011 12:40:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tomtom bo dal kmalu ven za android in WIN-7!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 06.08.2011 13:38:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mislim, da tukaj sploh ni debate kateri OS je boljši, ker na koncu ne bo melo veze...

Vsi so dobri. Ker nisem bil nikoli na WebOS več kot 3 minute, ne morem reči kako dober je - tako da se zanašam bolj na prebrano.

Če bi vsi OSi štartali hkrati, bi pomoje bil v vrhu WP7, za njim pa iOS in nato WebOS. Android bi bil nišni OS (pa WebOS verjetno tudi ne bi dosegel večjega dela trga kot ga je). Ne da bi bil WP7 najboljši, govorim v številkah (ker ga namešča več proizvajalcev) prodanih naprav.

Ker ni bilo nobene druge uporabne alternative (takrat še) iPhone OSu, se je Android zato razpasel. Windows Phone 7.5 je zelooo dober OS. Samo je po vsej verjetnosti prišel prepozno in ima še en drug hendikep - ime Windows (ki ima še vedno slab prizvok, čeprav že nekaj časa zelo nezasluženo).

Gledam svoje tastare, ki so rahlo bosi kar se tehnologije tiče. Težko je kupit normalen telefon, ki ni na dotik - prodajajo se samo še stare zaloge ali pa škart roba. V vsakem primeru pa ni enostavnega uporabnega telefona z eMaili, ki ni na dotik. Android je za njiju prekonfuzen (tudi Sense ju mede). iOS gre, samo sem bil pa presenečen kako je moja zelo nevešča mati takoj skužila WP7. Pa še angleščina ji ne gre sploh.

Glavna težava za nas je, da smo zakupljeni v določene ekosisteme. Težko bi popolnoma presedlal iz iOSa, ker sem vložil precej denarja v aplikacije. Če pa bi se zdaj odločal o pametnem telefonu pa bi najverjetneje kupil WP7.

Dejansko je situacija v Smartphone vodah obratna kot v PC svetu. Tu sta big brotherja Mac OS X in Linux, Windows pa je underdog, ki zdaj dosega in ponekod celo prekaša po zmogljivostih oba glavna igralca, samo nima uporabnikov. Enako kot je bilo še nekaj let nazaj z Mac OS X.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 30.07.2008
Prispevkov: 389
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 06.08.2011 13:48:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jatz mislim, da če Apple leta 2007 nebi naredil iPhona takšnega kot je, potem android, še manj pa WP7 ne bi izgledala tako kot izgledata danes. Apple je takrat postavil smernice in sem prepričan, da windows ne bi šel v isto smer kot Apple. Predvidevam pa na osnovi prešnjega Windows mobila.

_________________
Macbook Pro 13" (early 2010)
iPhone 4 16GB
iPod Shuffle
iPod Nano
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 06.08.2011 14:05:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
empacher88 je napisal/a:
Jatz mislim, da če Apple leta 2007 nebi naredil iPhona takšnega kot je, potem android, še manj pa WP7 ne bi izgledala tako kot izgledata danes. Apple je takrat postavil smernice in sem prepričan, da windows ne bi šel v isto smer kot Apple. Predvidevam pa na osnovi prešnjega Windows mobila.


Točno tako. Takšen naj bi bil prvotno "gugl fon"




_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 06.08.2011 14:13:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
empacher88 je napisal/a:
Jatz mislim, da če Apple leta 2007 nebi naredil iPhona takšnega kot je, potem android, še manj pa WP7 ne bi izgledala tako kot izgledata danes. Apple je takrat postavil smernice in sem prepričan, da windows ne bi šel v isto smer kot Apple. Predvidevam pa na osnovi prešnjega Windows mobila.


Jaz pa mislim da če ne bi bilo iOSa, bi šel Windows Mobile 7 v tej smeri kot je zdaj iOS. Vsaj Windows Mobile 8 je bil že pred izidom iPhone OSa naravnan v tej smeri (Microsoft najavi stvari precej v naprej in preden so začeli delat na Windows Mobile 6.1, je bil že znan naslednik in njegov naslednik). WM8 naj bi dobil praktično enak vmesnik trenutnemu iOSu (vključno s pospešeno grafiko - brez nadležnega migetanja, kot je to značilno za WM6.x).

Potem ko je prišel iPhone OS in uspel (MS je nekaj hotel d*** mešat z WM 6.5) pa je postalo jasno da ne bo mogel biti še kar en me-to player in je potreboval nekaj res novega. In voila, Windows Phone 7.x. Nov kernel, nov vmesnik - dejansko invoativen. Bodimo realni, kar je Apple naredil glede vmesnika je bilo prej že vse videno prej (Symbian pops to mind) je pa res zapakiral v lepo celoto in podprl z zmogljivim hardwareom.

Tako da Windows Phone 7 je zaradi iOS. In je izkušnja precej, če ne povsem drugačna od iOS. Windows Mobile 7 in 8 bi bil bolj ali manj enak... Seveda pa precej bolj požrešen, počasen, na slabši strojni opremi in gršem hardware-u. Mislim da se je zaradi iPhone-a predvsem zbudil Samsung in HTC.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.11.2009
Prispevkov: 105
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 06.08.2011 14:19:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se strinjam s tabo empacher88.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 10.04.2009
Prispevkov: 1463
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 06.08.2011 14:41:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aptudejt je napisal/a:
Bodimo realni, kar je Apple naredil glede vmesnika je bilo prej že vse videno prej (Symbian pops to mind) je pa res zapakiral v lepo celoto in podprl z zmogljivim hardwareom.


Mogoče iz kaksnega tehnicega vidika, iz uporabniškega pa nikakor. Najbolj pomembna stvar, ki jo je iOS uspelo in ni nobenemu prej.




_________________
Sent from my iPod shuffle
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.02.2011
Prispevkov: 206
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 06.08.2011 14:54:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če bi sedajle lahko izbrau bi vzeu wp 7. mi je všeč, ker ni tak kot iOS in potem posledično tut tak kot android. super da so se spomnil neki novga, kljub še kakšnim napakam in pomanjkljivostim. bo pa gotov še nokia izdala kr neki telefonov z meego OS, ker je to prvi telefon s tem OS-om in bi blo nesmiselno izdelat OS ga dat na en telefon in potem opustit.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2008
Prispevkov: 351
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 06.08.2011 15:03:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
skika je napisal/a:
aptudejt je napisal/a:
Bodimo realni, kar je Apple naredil glede vmesnika je bilo prej že vse videno prej (Symbian pops to mind) je pa res zapakiral v lepo celoto in podprl z zmogljivim hardwareom.


Mogoče iz kaksnega tehnicega vidika, iz uporabniškega pa nikakor. Najbolj pomembna stvar, ki jo je iOS uspelo in ni nobenemu prej.


Hmm, klikniti meni in od tam dostopati do aplikacij ni nekako bolj komplicirano kot v iOS. Klikniti imenik tudi ne. Ali pa bližnjico za SMS. Govorim za Symbian. Imeti trume ikon ni inovacija. Dejansko največja inovacija (ki je bila res svetlobna leta spredaj) je bil Safari. Pa mogoče klicanje in dodajanje ljudi v skupine. Hočem reči da stvari za katere pravijo da jih ostali kopirajo, niso zrasle na Appleovem zelniku.

App Store je prišel šele potem, ko so ljudje zahtevali native aplikacije (ki so jih vsi prej imeli). In to je bila spet inovacija. Pa recimo multitasking, ki to ni (ker pravega MTja res ne rabimo na telefonu) in ga je kopiral MS v WP7.

Da ne bo pomote, trg bi bil trenutno precej bolj beden brez iOS. Samo spomnimo se tisti, ki smo štartali z iOS 1.x. Khm... Kako smo do 3.0 čakali na MMS. Veliko stvari je manjkalo, ki so jih znale najbolj neumne Nokie.

iPhone OS pa je bil nekaj svežega, največja prednost je bil hardware - ja, hardware, predvsem dovolj hiter procesor, dovolj spomina (halo, WM6 so imeli po 128 - 512 MB prostora za shranjevanje, iPhone pa kar 4GB!) in dovolj RAMa in ekran s capacitive touch (to je za moje pojme najboljši vtis pustilo na uporabnikih, ekran ki dejansko prime na dotik in ne pritisk - po možnosti z nohtom - in tak ki prime vedno in natančno).
« Poglej prejšnjo temo - Ostalo - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani