Jabuk
Parallels in upočasnitev sistema
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 18.05.2008 19:27:46
Parallels in upočasnitev sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej druščina!

Imam, sledeč problem na Aira sem naložil Parallels in XP Sp2 gor. Zadeva je sprva lepo delovala, ko pa sem ponovno vključil računalnik se je zaganjal 3-4x počasnej kot poprej, tudi sama odzivnso računalnika je bila ena sama katastrofa, tudi če nisem pognal Parallels.

Po nekaj minutah delovanja v Parallels se mi je na 1x prižga ventilator in s polnimi obrati deloval dokler nisem povsem ugasnil računalnika.

Sedaj sem odstranil tako sam program kot naložene xp in je stanje še vedno isto, ima kdo kakšen predlog kaj bi lahko bilo narobe, saj je za zdaj računalnik neuporaben!

Hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 18.05.2008 20:36:48
Re: Parallels in upočasnitev sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Daj daj, kakšne ugotovitve pa so to? Smile Če ventilator dela na polno, zaradi tega računalnik ni kar neuporaben Smile

Parallels pa nič ne spremeni v firmware računalniku. Kvečjemu si kak firmware upgrade naredil iz Software Update-a.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 18.05.2008 20:51:56
Re: Parallels in upočasnitev sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
Daj daj, kakšne ugotovitve pa so to? Smile Če ventilator dela na polno, zaradi tega računalnik ni kar neuporaben Smile

Parallels pa nič ne spremeni v firmware računalniku. Kvečjemu si kak firmware upgrade naredil iz Software Update-a.


Hehe, ti si faca! Ne res, vse dela tako katastrofalno počasi da jooj. Update pa imam tudi vse narejene, tako da ne vem kaj bi lahko bilo.

Obstaja kak restore ali pa kaj, da bi računalnik dal v tovarniške nastavitve?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 18.05.2008 21:26:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 09:30; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.05.2007
Prispevkov: 462
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.05.2008 21:37:29
Re: Parallels in upočasnitev sistema
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...


Nazadnje urejal/a togrizek Tor 08. Sep 2009 09:30; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.05.2008 21:42:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
togrizek je napisal/a:
Si imel tale Hotfix Rolling Eyes http://download.parallels.com/v3/en/GA/Parallels%20Desktop%205592%20Mac%20en.dmg

Citiram:
Hotfix for MacBook Air – Parallels Desktop for Mac
The update of Parallels Desktop for Mac with the hotfix for MacBook Air kernel crashes is now available.

This is a special build recommended for MacBook Air users only. In all other cases the build 5584 is still relevant.

Please download the build 5592 here.

Thank you for choosing Parallels.

Best regards,
Xenos


Ker so težave z njim na Airu, fixa pa še ni Confused Zadevo lahko spremljaš tule Wink http://forum.parallels.com/showthread.php?t=20164


Hvala za uporaben post, sem že sam na hitrco pogledal vendar tega nisem našel.

Naložil sem si verzijo Parallels-Desktop-5600-Mac-en.dmg in do takrat je računalnik delal res hitro, saj je nov in na najem nimam naloženih skoraj nič proramov, po namestitvi in odstranitvi Parallesa pa je zadeva ena sama katastrofa (in res ne pretiravam).

Tako, da mi je prioriteta, da usposobim računalnik v stanje pred namestitvijo!
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 19.05.2008 10:24:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskusi še resetirat PRAM (med zagonom drži cmd+opt+P+R), pobrisat Cacheje, popravit permissionse in podobno (uporabi kak namenski programček tipa Onyx ali MainMenu). Če drugače ne gre pa backup podatkov in clean install.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.05.2008 10:50:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Blackrider je napisal/a:
Poskusi še resetirat PRAM (med zagonom drži cmd+opt+P+R), pobrisat Cacheje, popravit permissionse in podobno (uporabi kak namenski programček tipa Onyx ali MainMenu). Če drugače ne gre pa backup podatkov in clean install.


Hej, hvala za nasvet! Mislim, da bom se kar za slednje odločil, saj nimam nameščenega še nič kaj takšnega na Air-u, česar bi nujo potreboval, sem še bolj v fazi testiranaj, da si najdem res tisto kaj najbolj rabim!

Kaj se tiče nove instalcija Leoparda je tako, ob nakupu sem dobil zraven 2 DVD-ja. Poskušal sem slednje, da sem želel že na novo namestiti Leoparda in mi je šlo vse gldako, dokler nisem prišel do opcije kjer izberem mesto (disk) kamor bi se naj Leopard naložil in tam imam prazno okence, ne morem ničesar izbrati....maš mogoče kakšno idejo kaj bi to lahko bilo?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.05.2008 14:49:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Katero opcijo si izbral pri inštalaciji? "Erase and install" al kaj drugega? Sicer ne vem za Aira, ampak ko sem pri frendu na Macbook Pro-ju reinštaliral OS X je opcija Erase in install delovala BP. Aja, kako pa si začel inštalacijo? Preko zunanjega Superdrive al preko mreže? Baje, da je vseeno bolje priklopit mašino preko fizične povezave, pri reinštalaciji Leoparda na Airu.


Nazadnje urejal/a Blackrider Pon 19. Maj 2008 23:16; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 20.06.2007
Prispevkov: 596
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 19.05.2008 18:51:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iLexy Dee je napisal/a:
Poskušal sem slednje, da sem želel že na novo namestiti Leoparda in mi je šlo vse gldako, dokler nisem prišel do opcije kjer izberem mesto (disk) kamor bi se naj Leopard naložil in tam imam prazno okence, ne morem ničesar izbrati....maš mogoče kakšno idejo kaj bi to lahko bilo?


Tam kje izbereš destinacijo inštalacije imaš tudi gumb, ki določa vrsto inštalacije (erase&install, archive&install, ...) in tam poizkusi kaj drugega izbrati.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 19.05.2008 19:35:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej imam Superdrive, tako da sem preko fizične enote nalagal vse skupaj!

Trenutno nimam Aira pri sebi da bi lahko preizkusil, sem pa razmišljal, da bi lahko preko Disc Utility pobrisal, samo ne vem katero opcijo brisanja izbrat (zero,.....).

Bom pa še 1x poskusil, ampak se po spominu v oknu ko izbiraš mesto imam samo opcijo Go back in Nadaljuj....
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 09.09.2007
Prispevkov: 1175
Kraj: Šempas (čez teden Ljubljana)
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 19.05.2008 23:19:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iLexy Dee je napisal/a:
Hej imam Superdrive, tako da sem preko fizične enote nalagal vse skupaj!

Trenutno nimam Aira pri sebi da bi lahko preizkusil, sem pa razmišljal, da bi lahko preko Disc Utility pobrisal, samo ne vem katero opcijo brisanja izbrat (zero,.....).

Bom pa še 1x poskusil, ampak se po spominu v oknu ko izbiraš mesto imam samo opcijo Go back in Nadaljuj....


Izberi najbolj zgornjo ali pa Zero out al kako je že. Tiste opcije ki imajo 7, 14 in 35 (če se prav spomnim) zero out erase pa so primerne samo, če moreš skrit kak teroristični načrt pred NSA Smile in trajajo zeeeelo dolgo. Upam, da boš problem čim prej rešil.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 20.05.2008 10:58:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hej, sem probal rešit še z Onyx, pa je vse skupaj delalo res dolgo, a nobenga boljšega rezultata, zato bom mogel res naložiti vse na novo.

Sem pa opazil nekaj zanimivega v onyx programu, presno sem lahko pognal vsa ta čiščenja in urejanja, ra program sam pregledal določene zadeve in vem da je bilo pri pregledu diska S.M.A.R.T ali kaj je, mi je javilo napako, sedaj pa ne vem če ima to kaj veze z mojim problemo, ker na netu sem zasledil da je ta SMART kao samo za ATA in eSATA diske.

Bom, danes poskusil z novo namestitvijo, če ne pa tako imam Applov Care in ga bom dal na servis!

Hvala ti za vse inf.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.01.2008
Prispevkov: 460
Kraj: Nova Gorica
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 20.05.2008 15:54:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Če ti SMART javlja napako je res velika verjetnost da je neki narobe z samim diskom - če izpišeš SMART log ti ga povsod zamenjajo BP.
LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.02.2008
Prispevkov: 698
Kraj: Monte Carlo
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 21.05.2008 00:15:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tma je napisal/a:
Če ti SMART javlja napako je res velika verjetnost da je neki narobe z samim diskom - če izpišeš SMART log ti ga povsod zamenjajo BP.
LP


Ja, saj sem že klical v Graz, ker je res čudno, da kar na 1x vse skupaj tako zabrenza in mi je prav muka gledat to "sranje" doma! V četretk je v Avstriji praznik in v petek je M-store zaprt, tako da bom šel naslednji ponedlejek v Graz, pa naj pogledajo kaj bi lahko bilo!

Me prav zanima, kaka zgleda menjava diska na Air-u...hehe!

Torej naj naredim sliko ko mi Onyx javi napako pri SMART-u, da bom lahko dokazal da res ne dela!
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani