Jabuk
Mac mini 2009 - kernel panic problemi po nadgraditvi RAM-a
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.05.2009
Prispevkov: 55
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 22.07.2011 12:21:10
Mac mini 2009 - kernel panic problemi po nadgraditvi RAM-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prosil bi za pomoč, če je imel kdo kdaj podobne težave.

Po nadgradnji rama iz originalnega 2 gb na 4 gb (2 x 2 gb Crucial ddr3 so-dimm 1333mhz) so se začeli precej (zame) naključno pojavljati kernel panici. V prve pol ure po nadgradnji se je prvi KP pojavil pri youtube-u, ram ploščici sta šli še enkrat ven, zamenjali poziciji, in nazaj noter (predvideval sem kakšen slab stik ipd), potem pa je bilo nekaj časa vse ok. Glede na to, da se je prvič pojavil pri youtube, sem potem zagnal 5 oken naenkrat, proc je bil na ful in to sem ponavljal kakšno uro, pa se ni zgodilo prav nič. Vse ok. Prvič se je KP spet pojavil po nekaj dneh, potem spet kakšen teden, dva nič itd. Kar se tiče aplikacij, ki so bile odprte ob pojavu KP, ne najdem nobene posebne povezave. Res nisem nek strokovnjak za hardware in bi vprašal, če je to zagotovo ram ali pa morda po/pri menjavi rama nisem storil česa kar bi moral. Menjava pa je potekala povsem gladko, no, vsaj meni se je zdelo.

Zelo bi bil hvaležen za vsako pomoč in lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.05.2010
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 22.07.2011 12:34:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Da se prepricas, ce so zares RAMi krivi za KP-je, zazeni Memtest, kot je opisano na tej strani.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.05.2009
Prispevkov: 55
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 22.07.2011 13:35:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala, bom testiral asap Very Happy
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.05.2009
Prispevkov: 55
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 23.07.2011 14:21:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sodeč po memtestu (test je trajal nekaj več kot dve uri) je z ramom vse ok. Sedaj mi je pa zmanjkalo idej za krivca ... @MedusasPath, še enkrat hvala za pomoč.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 23.07.2011 15:01:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Daj nazaj stare RAMe in ce se napaka ne bo vec pojavljala, potem je 100% nekaj povezano z RAMi.... Pa niti ni nujno, da so zanic... Lahko so samo nezdruzljivi s tvojo masino...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 19.05.2009
Prispevkov: 55
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.08.2011 07:51:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, če je komu tole zanimivo; po dveh tednih uptajma brez enega samega KP, problem očitno rešen. S kolegom sva namreč zamenjala modula, jaz njemu 2x 2gb Cruical DDR3 1333 mhz, on meni 2x 2gb Cruical DDR3 1066 mhz in moj mini je takoj speljal tako kot more, on pa tudi pravi, da dela vse super, tako kot prej, morda še bolje. Ima pa MPB Pro 15, star dobre dve leti. Se pravi, da mini early 2009 očitno ne prebavlja 1333 mhz, ampak to je pač samo najin zaključek. No, tudi MPB Pro ima matično ene štirikrat večjo, hehe.

Hvala za vse odgovore in mnenja, LP
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1143
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.08.2011 09:53:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, meni je en znalec rekel, da je pri macih frekvenca rama bistvena in da mora biti taka, kot je specificirana in ne višja.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 14.07.2008
Prispevkov: 131
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 18.08.2011 20:31:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Von Tarantulla je napisal/a:
Evo, če je komu tole zanimivo; po dveh tednih uptajma brez enega samega KP, problem očitno rešen. S kolegom sva namreč zamenjala modula, jaz njemu 2x 2gb Cruical DDR3 1333 mhz, on meni 2x 2gb Cruical DDR3 1066 mhz in moj mini je takoj speljal tako kot more, on pa tudi pravi, da dela vse super, tako kot prej, morda še bolje. Ima pa MPB Pro 15, star dobre dve leti. Se pravi, da mini early 2009 očitno ne prebavlja 1333 mhz, ampak to je pač samo najin zaključek. No, tudi MPB Pro ima matično ene štirikrat večjo, hehe.

Hvala za vse odgovore in mnenja, LP


Ja tvoj mac mini "prebavlja" 1066 MHz, tako piše na applovem supportu za menjavo rama, za minije early 2009 http://support.apple.com/kb/ht4432#2

_________________
 MacBook (Early 2008)  iPad 3G 64Gb  iPhone 4S 32Gb  iPod Classic 
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani