Jabuk
unibody zmerno politje tekocine
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 10.06.2011 08:40:49
unibody zmerno politje tekocine
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
torej, nekega lepega jutra sem bil se preskurjen za delo in mi je skodelica kave odletela po laptopu..
cel trackpad pa nekje od Z do Č črke,
seveda sem ga takoj obrnil na glavo in vrgel ven baterijo (Hvalabogu imam unibodyja ki se mu da baterija ven) posesal s sesalcem tekocino iz tipkovnice ter ga pustil da se osusi... (potem sem ga obrnil in ocistil se prah iz rez in ventilatorjev, po enem letu, prej sem ga ze enkrat, racunalnik res deluje 15ur dnevno vsaj, padec temperature za vsaj 10-20 stopinj > neverjetno)
prenehal mi je delovati spodnji desni del tipkovnice...
ker sem DIY sem iskal novo tipkovnico in ugotovil da je menjava za znoret zoprna ker je tipkovnica prilepljena, pa sem mislil OK...
namocil celo tipkovnico v KONTAKT SPREJ, pustil cez noc > Voila...

MBP je kot nov in tipkovnica deluje.

ce bo kdo mel podoben primer, pred servisom naj poizkusi kontakt sprej..
seveda prej obvezno BATERIJO VEN.

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 25.05.2011
Prispevkov: 14
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 14.06.2011 14:37:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma ja,.. jaz sem polila z vinom, sicer sm dala na servis kjer sm plačala 380 za nov unibody.

Sprej? Kje ga dobiš? (in case if... in future... politje pa to)
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 25.06.2009
Prispevkov: 3387
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.06.2011 14:45:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
http://tinyurl.com/3gaabue
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 14.06.2011 15:09:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
prvi odgovor k ga ponudi gugl je dbest:
kontakt spray @ Slo-Tech
Število objav: 26 - 14 avtorjev - Zadnja objava: 13 maj 2007
Kontakt sprej se uporablja zato, da se očisti oksidirane kontakte zato, da potem ti lahko spet nemoteno oksidirajo nazaj Very Happy

čene pa: http://www.enaa.com/oddelki/conrad/dept.asp?dept_id=5835
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 18.06.2011 14:41:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ojej..380? Surprised kje si ga dala servisirat in koliko casa si čakala na komp?

no meni se je zgodil isti incident, samo da jaz ne morem dat ven baterije! im fucked right?

komp sicer dela, vendar ko ga zapres se zmeraj dela, ne gre spat in se pregreva do onemoglosti.. par tipk mi ne dela, zato imam zdej prikljuceno se eno tipkovnico gor.. v glavnem katastrofa.

ima kdo idejo ali pa voljo da mi spuca tale komp? ali pa vsaj napiše po korakih kaj morem nardit?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 18.06.2011 14:59:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sploh ne vem kaj razmišljaš da si ga po tem ko si ga polil še naprej uporabljal Question Question Confused
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 18.06.2011 15:43:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala za nekosntruktiven nasvet. eni smo bili sredi dela. zdaj je delo končano, zdaj se lahko ukvarjam s servisiranjem.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 15.05.2009
Prispevkov: 75
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 19.06.2011 10:59:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No Duckie, kje si ga servisirala in koliko časa si čakala nanj?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 19.06.2011 13:17:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Rolling Eyes
no, ce se ti polije sredi dela, das SAVE ce imas cas, drzis tipko za izklop, ga obrnes okrog (na tipkovnico, lahko das brisaco med ekran in tipkovnico) ter teces po izvijac... odstranis spodnjo stranico ter odklopis baterijo.

To ne velja zate, to velja za kogarkoli ki bo bral to temo in ima unibodyja z vgrajeno baterijo.

Ti si pa verjetno fasal kaj vec. Probaj s kontaktsprejem, odpri ga in poglej kaksno je stanje na osnovni plosci... Drugace pa na servis, placal bos v vsakem primeru.
Ce ti na servisu recejo da rabis novo osnovno plosco jo poisci na ebayu ker bo priblizno 3x cenejsa, ker so deli direktno od apple pregresno dragi.

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 25.05.2011
Prispevkov: 14
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 27.06.2011 13:35:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kratek je napisal/a:
ojej..380? Surprised kje si ga dala servisirat in koliko casa si čakala na komp?

no meni se je zgodil isti incident, samo da jaz ne morem dat ven baterije! im fucked right?

komp sicer dela, vendar ko ga zapres se zmeraj dela, ne gre spat in se pregreva do onemoglosti.. par tipk mi ne dela, zato imam zdej prikljuceno se eno tipkovnico gor.. v glavnem katastrofa.

ima kdo idejo ali pa voljo da mi spuca tale komp? ali pa vsaj napiše po korakih kaj morem nardit?


Mnja, pr men se je polilo vino pri entru, pa so nehale tipke delat za nekaj časa,..čez noč sm obrnla komp okoli, naslednji dan je vse začelo delat... dokler nism priklopla na adapter in mi je po 1h crknu. Odnesla sm ga na servis pa so mi ga umetno pržgal.. in ni delal par drugih tipk.. pa je blo treba vse menjat vrjetno. Pr eplu sm dala servisirat. Sicer mi je kul k je plošča k nova Very Happy so pa dragi pr eplu jah... tko je. Kaj sm jz vedla, kaj se je zgodil kompu... če bi odnesla bi mogla plačat 60 eur sam da so mi ga pregledal...
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 29.02.2008
Prispevkov: 1636
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 27.06.2011 13:37:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ouch. grda. obrnat, odpret podn da se čimlažje posuši, našpricat s kontakt sprejem... itak je mal risky, sam js sm škrt.. pa rad se učim na lastnih napakah

_________________
mbp late 2008
iPhone 4
ipad1
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani