Jabuk
Pošiljanje iz apple store
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.03.2007 23:13:28
Pošiljanje iz apple store
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
lp

ko sem gledal malo cene iz m-store,epl so se mi cene macov zdeele ogromne nakar sem šel primaerjat na Apple stor in opazil veliko razliko.
Ali apple sploh pošilja v Slovenijo in če se splača glede poštnine oz. carine ?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.03.2007 23:19:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kolikor sem se jaz pozanimal je tako, da Apple store pošilja samo v tiste države, ki imajo Apple store. Slovenija nima Apple store (online), zatorej preko tega ne moreš kupovati. Saj ko so mi odgovorili, da pač ne morejo pošiljat, sem se razburjal, kako pa lahko potem recimo .mac ponujajo povsod... Kreteni.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 05.03.2007
Prispevkov: 613
Kraj: Maribor
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.03.2007 23:29:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
se popolnoma strinjam.
recimo to se tudi malo noro sliši ampak je resnično.
V sosednjo državo Avstrijo lahko pošiljajo pa vse a v Slovenijo pa ne. :evil:
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.03.2007 23:42:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
joooj! dajmo tole razčistit. Apple store v ameriki pošilja samo v AMERIKO! Apple store avstrije ma naslov www.apple.at/store in pošilja samo v avstrijo, itd. Vsaka država ima svoj apple store.

M-store prodajal recimo po cenah kot so v Apple store v Avstriji in ti za plačano poštnino pošljejo tudi v Slovenijo, denar jim moraš pa prej nakazat prek banke (na banki o tem dobiš potrdilo). Lahko pa greš gor in preprosto kupiš.

Ameriške cene se ne da dobiti v evropi. Poleg tega je treba k tej ceni prišteti še nekje okoli 8% davka. Če bi to zadevo uradno uvozil v slovenijo, pa še 20% davka (carine ni, je pa za plačat DDV).

Poleg tega moraš kupiti velikrat še kak dodatek, da zadevo priključiš na elektriko v sloveniji, medtem, če kupiš v avstriji, to ni potrebno.


Bottom line: prišparaš pri mac miniju okoli 50 EUR, kar je pa res premalo, da bi se tako zajebaval.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.03.2007 23:50:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mihec je napisal/a:
Kolikor sem se jaz pozanimal je tako, da Apple store pošilja samo v tiste države, ki imajo Apple store. Slovenija nima Apple store (online), zatorej preko tega ne moreš kupovati. Saj ko so mi odgovorili, da pač ne morejo pošiljat, sem se razburjal, kako pa lahko potem recimo .mac ponujajo povsod... Kreteni.


Še tole: slovenija sploh uradno ni pokrita od Appla, ampak smao od njegovih distributerjev, pri nas so pa samo d.o.o. ji, ki prodajajo računalnike, kot bi prodajali pralne stroje - take trgovine nimajo z Applom nobene druge zveze, kot te, da prodajajo njihovo robo.

Ne pošiljajo, ker imajo že dolga leta politiko ločevanja trgov. Včasih se recimo na francosko mašino ni dal namestit angleški Mac OS 9.0, sedaj, ko je Mac OS X 10.x.x pa to seveda gre, ker si v samem operacijskem sistemu izbereš jezik in vedno zraven računalnika pride multilingual operacijski sistem, neglede na to, kje si ga kupil.

Ameriška tipkovnica ima tudi eno tipko manj kot slovenska, tako da prenosnik kupiti dol, prinese še to navajanje. Enter je pa potem sploh čudne oblike: kot shift tipka.

Evropa pač plača večje cene: zaradi transporta in dajatev - vse to podraži zadeve.


Mene moti, da ljudje razmišljajo: sej bom pa kolegu reku, da mi prnese; al pa, sej bom js šel dol. To je valda tud pot in tud strošek. Okej, lahk je spotoma, ampak s tem se prevzame določen riziko. Če ti ga na letališču odkrijejo, pa te razkrinkajo, ti ga vzamejo + poleg tega plačaš še zelo visoko (večkratnik 200 EUR) visoko globo zaradi prekrška in neprijave vnosa.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 08.03.2007 10:09:06
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ni ravno za v to temo,ampak da ne bom nove odpiral. Ker ful iščete najboljše poti, kako prišparat,moj frend pozna modela, ki dela pri Natu v Nemčiji in ima popust na USA robo. Tako je on kupil iPod nano zase in nisem mogel verjet kok cenejš ga je dobil. Cene pa ne morem povedat,ker se meni, da jih bo še nekaj naročil in prodal.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 08.03.2007 20:33:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP je napisal/a:
joooj! dajmo tole razčistit. Apple store v ameriki pošilja samo v AMERIKO! Apple store avstrije ma naslov www.apple.at/store in pošilja samo v avstrijo, itd. Vsaka država ima svoj apple store.


Saj to sem napisal. In iz tega se vidi, kako izredno bolana je Appleova politika. Glede na to, da je Slovenija v EU, ne vidim, zakaj je tak neznosen problem, če bi se lahko iz avstrijskega Apple store pošiljalo v Slovenijo. Tako bi bil kak posrednik manj --> nekaj nižja cena za končnega kupca. A ne?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 08.03.2007 21:14:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mihec je napisal/a:
MitjaP je napisal/a:
joooj! dajmo tole razčistit. Apple store v ameriki pošilja samo v AMERIKO! Apple store avstrije ma naslov www.apple.at/store in pošilja samo v avstrijo, itd. Vsaka država ima svoj apple store.


Saj to sem napisal. In iz tega se vidi, kako izredno bolana je Appleova politika. Glede na to, da je Slovenija v EU, ne vidim, zakaj je tak neznosen problem, če bi se lahko iz avstrijskega Apple store pošiljalo v Slovenijo. Tako bi bil kak posrednik manj --> nekaj nižja cena za končnega kupca. A ne?


Se zelo strinjam! Problem je, ker je za Apple store organizirana lokalna distribucija skupaj z nemčijo. Ne obvladajo jezika, poleg tega pa nimajo poslovnega interesa tega početi. Mi pa smo prepuščeni lastni potrošniški tečnosti Razz
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 02.01.2007
Prispevkov: 181
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.03.2007 23:20:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma to je res taka škoda. Njihovi proizvodi so resnično super, politika pa ne ravno tolk.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 27.07.2009
Prispevkov: 930
Kraj: Maribor
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 31.07.2014 18:36:49
Re: Pošiljanje iz apple store
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
eno vprašanje na to temo. Vem da ste eni naročevali apple iphoto albume v slovenijo, tako da ste zraven vsake vrstice v naslovu pisali zraven slovenija. Je to možno tudi, če kupiš preko apple online store austria al ne? kupil bi mac pa ne vem če gre.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 31.07.2014 19:41:32
Re: Pošiljanje iz apple store
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dvomim. Sicer pa probaj...mogoce pa naročeno celo dobiš Smile

Velik sreče Like
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani