Jabuk
Kako se MacBook obnese v poslovnem windows okolju ?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 22
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.03.2007 09:37:12
Kako se MacBook obnese v poslovnem windows okolju ?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo, sem pred eno dilemo. Trenutno imam malo več kot leto dni starega HP prenosnika, ki mi sicer služi zelo dobro, ampak bi rad eno novo igračko. Razmišljam o nakupu Macbooka, ampak ker še nisem nikoli imel intel maca me zanima par stvari.

1. Se lahko prijavim v windows omrežju v domeno ? Verjetno lahko, ampak so kakšne posebne težave itd ? So kakšni problemi pri dostopanju do sharanih folderjev itd ?

2. Ker v firmi uporabljamo exchange server in outlook me zanima če se Mail zna povezati na Exchange. Ali iCal in address book znata sprejemati contacte, taske in meetinge direktno iz Outlooka ? Če ne, lahko za vse to uporabim Entourage ? (ki mi sicer ne diši najbolj) ali kakšno drugo alternativo.

3. Kako je s poganjanjen windows programov v paralelsih ? Preko enega programa rabim dostop do inf. sistema, in seveda, ta program je windows only. Lahko dokaj udobno in brez prevč požrtih resursov poženem program v virtualnem okolju. Recimo tako kot pri Wine, da 2x klikneš pa se ti najprej zaženejo windowsi, potem pa še ta program. Koliko rama potrebujem za take podvige ? 1Gb dovolj ?

4. Je kdo že probu naložit windows vista (v paralelsih ali native na svojo particijo). Ne zanima me hitrost, rabim izključno za kakšen demo, test itd.

5. Kako je s sinhronizacijo symbian telefonov ? Imam nokio E50 in na njej sabo nosim komplet address book, koledar in razne dokumente. Bo sinhronizacija preko bluetootha in prenos podatkov delal brez problemov ?

Hvala za odgovore Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.02.2007
Prispevkov: 28
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.03.2007 15:11:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kupi MacBook, ko enkrat spoznaš MacOS, nočeš več nič delati v Win okolju Very Happy
1.Ni problema z dostopanjem do Shared folderjev. Naredi se link, ki ti doda bližnico do shared folderja na namizje in tako enostavno dostopaš do fajlov.

2.ne bi vedel, bo kdo drug odgovoril

3. 1GB je za XPje komi dovolj, zej pa povej, kako bo za mac in xpje naenkrat dovolj? Saj bo ddelalo, vendarr raje vzemi več, ram ni več tako drag, kot je bil.

4. Visto naložil v Parallelsih, vendar je imela kratko dobo, enostavno preveč požre in premalo nudi. XP je edino uporabno.

5. Sinhronizacija ni nikjer tako tekoča, kot na MacOS. Vžgeš blutut, zalaufaš iSync pa se sinhronizira vse na svoje mesto (koledar, adresar, taski,...), za dokumente imaš pa poseben blutut brskalnik v blutut meniju. Cool
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.03.2007
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 14.04.2007 23:42:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mih@ je napisal/a:
4. Visto naložil v Parallelsih, vendar je imela kratko dobo, enostavno preveč požre in premalo nudi. XP je edino uporabno.


Meni nikar ne uspe! Pred kratkim sem kupila MacBookPro in visto home premium, ker mi žal en program deluje samo v win. Najprej sem poskušala naložiti preko Boot-Campa, pa nisem mogla naložit driverjev. Nato sem nabavila še Parallels, pa tudi ne gre, ker je vista 64-bitna. Ali ima kdo kakšen nasvet?
Citiram:

Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 15.04.2007 02:57:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nabavi/zamenjaj z 32bitno. Ker že v osnovi je z 64bitno Visto kar nekaj težav. Nedelovanje Dial-up povezave je ena izmed takih. Predvsem so težave z driverji in s programi, ki imajo globje povezave s sistemom.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.03.2007
Prispevkov: 3
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 16.04.2007 21:18:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hvala za nasvet, najbrž je to res najboljša rešitev. Sicer na Parallelsovi strani piše, da pripravljajo tudi za 64 bitno, ampak to zna trajat.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 27.03.2007
Prispevkov: 76
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 16.04.2007 23:46:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Poskusi z Vmware Fusion.
Naj bi podpiral tudi 64bitne sisteme. Trenutno je beta in je zastonj. Zame je bolj uporaben kot Parallels, ker lahko dobim na spletu veliko "slik", ki so že pripravljene za določene naloge. Na primer LAMP strežnik in podobne reči. In slike lahko prenašam na windows al pa linux sisteme, kjer teče vmware. In vmware podpira Direct X 8.1 3D pospeševanje, kar je tudi zanimiva reč. Za Parallels pa ne vem če omogoča vse to.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani