Jabuk
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Nakup iMac-a
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 138
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 09.02.2009 03:20:11
Nakup iMac-a
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se oproščam da odpiram novo temo, toda kupujem Imac in bi želel dobiti hitre odgovore na sledeča vprašanja:

a) Zanima me če je že mogoče kakšen novi model Imaca na obzorju in mnenje če je mogoče bolje počakati z nakupom na novi model?

b) Kako uporabne so komponente v trenutnem modelu Imaca (Core 2 Duo, 3.06GHz, 4 GB (2 x 2GB)pomnilnik, 500GB, NVIDIA GeForce 8800 GS), v primerjavi z računalniki današnjega časa in kaj običajno dodelajo pri Applu, ko izdajo novi model? (Mac bi mi bil investicija za naslednjih 6-8let zato me resno zanima kaj dobim za ta denar. Drugače se bavim z izdelovanjem spletnih strani, grafično oblikovanje, 3D in malo tudi domača video produkcija)

c) Kaj je pri Mac računalniku tako drugačnega, da se splača dati nekaj več denarja za nakup, kot pa npr. da kupiš komponente in si na njih naložiš os x. ( s tem me je namreč pred kratkim nagovoril prijatelj in enostavno nimam miru, zato vas prosim da mi pomagate ponovno razjasniti v moji glavi zakaj Mac in ne PC)

Hvala
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 09.02.2009 09:12:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Odgovoril ti bom predvsem na b) točko.

Naštete komponente bi ti morale zadostovati. Seveda, če boš ves čas nalagal najnovejše programe, se zna zgodit, da ti bo čez čas postalo vse skupaj prepočasno (ampak to velja tudi za PC-je po n-letih). Če pa uporabljaš na računalnike programe, ki so namenje zanj, potem bo vse v redu.

Za vsa opravila, kar si naštel, bi moral biti iMac dovolj.

Pri c) točki ti lahko napišem le, da, če imaš čas, živce in voljo, se lahko ukvarjaš s hackintoshem. Garancije pa seveda ni. Odločitev je tvoja.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 09.02.2009 09:19:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vprašanje A je vprašanje za 1.000.000 $... Cool Govori se da zelo kmalu. Vprašanje koliko časa lahko počakaš po moje bo vse jasno v roku 1-2 mesecev mogoče prej...

Vsekakor ti bo mac prej služil 5-8 let kot PC. Pa tako kot ti je povedal Operater če boš stalno nalagal nove in nove stvari bo postal počasen.

Hackintosh moraš res imeti srečo in živce da bo vse delalo.

Zakaj je boljše imeti maca? ZARADI SISTEMA ki je na njem in preizkušenega hardwera s tem sistemom, če pa si še snob pa zaradi lepote. Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 14.03.2008
Prispevkov: 1570
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 09.02.2009 09:41:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hackintosh se ti ne splaca, ker je vec problemov na koncu in bos porabil prevec zivcev in casa. Lahko se zgodi, da ne bo delal kateri del hardware. Potem drugi problem pri hackintoshu je tudi, da ponavadi odpove, ko namestis os x update, itd.

Kot so ti pred mano napisali, ce ne bos namescal vsake nove programske opreme in bos ostal teh cca 5 let na trenutnem softwareu ti bo tudi sodobni iMac sluzil za tvoje potrebe. Ze model z ati radeon hd2600 pro bi bil dovolj (razen, ce se mislis igrat igre).

Za nove iMace se govori, da bodo prisli ampak nic ni uradno in kdaj. Ce si zelis iMaca cimprej ne cakaj.

Ko pridejo novi iMaci bo cena verjetno malenkost narasla (tako kot je MacBook-om). Morda boto tudi spremenili dizajn. Pa nekaj se govori, da bi naj bili razlicici z Core 2 Duo in Core 2 Quad.

Za daljsi rok pa je iMac verjetno boljsi nakup od PCja. Ce je sila lahko pozenes normalno tudi Windows in ne rabis vmes kupiti dodatnega racunalnika samo zaradi Windows-ow.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 138
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 09.02.2009 09:59:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kar se programov tiče mislim nanj naložit CS4 od Adobe, in Cinema4D od Maxon. Ostalo bi uporabljal kar je Macovega. To bi bila striktno moja delovna postaja in nič drugega. Za ostalo bi uporabljal stari PC. Tako da po moje nebi nalagal nove programe vedno, ko bi ti prišli ven. CS4 pa je ravno prišel ven in bi ga uporabljak kar do novega nakupa...se pravi celih osem let. Rolling Eyes

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z CS4 ali Cinema4D na zgoraj navedenem Imacu? Ok...bom pogleedal na forum! Wink

Moja skrb je namreč ta, da je ta Imac že kar dolgo na tržišču in so s tem komponente (mislim vsaj) stare. Popravite me, če se motim, ker resnično bolj laično gledam na to in ne vem če so še kakšne druge optimizacije, za katere pa jaz ne vem. Wink

Aja...pa kako je z novo generacijo Imacov...sem slišal da so običajno novitete bolj površinske in ne spreminjajo veliko kar se komponent in grafčnih tiče. Je to res?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 09.02.2009 10:20:07
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bordon je napisal/a:


Aja...pa kako je z novo generacijo Imacov...sem slišal da so običajno novitete bolj površinske in ne spreminjajo veliko kar se komponent in grafčnih tiče. Je to res?


Ni res. Prenovljeni iMaci bodo definitivno imeli hitrejše procesorje, RAMe, drug chipset (Nvidia), ter vsekakor hitrejše grafične kartice. Imeli bodo tudi LED display, in še mogoče kaj.

LP
-J
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 09.02.2009 13:19:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
St0rMl0rD je napisal/a:
bordon je napisal/a:


Aja...pa kako je z novo generacijo Imacov...sem slišal da so običajno novitete bolj površinske in ne spreminjajo veliko kar se komponent in grafčnih tiče. Je to res?


Ni res. Prenovljeni iMaci bodo definitivno imeli hitrejše procesorje, RAMe, drug chipset (Nvidia), ter vsekakor hitrejše grafične kartice. Imeli bodo tudi LED display, in še mogoče kaj.

LP
-J


Kaj BODO imeli novi iMaci, je tezko napovedat prej, preden ne bo kaksne uradne informacije... Spomni se samo mokrih zelja nekaterih ob napovedi novega iPhone-a (in tudi pred vsako novo nadgradnjo)... ko so napovedovali polno delujoc Bluetooth, 3G videoklic, copy/paste,... in se kaj... pa NIC od tega se ni uresniceno s strani Apple-a Smile ...

Podobno je tudi z drugimi zadevami... Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 09.02.2009 13:41:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
boris42 je napisal/a:
St0rMl0rD je napisal/a:
Prenovljeni iMaci bodo definitivno imeli hitrejše procesorje, RAMe, drug chipset (Nvidia), ter vsekakor hitrejše grafične kartice. Imeli bodo tudi LED display, in še mogoče kaj.


In to definitivno veš, ker...?

Resno - če bi kdo zares VEDEL, kakšni bodo novi iMaci, bi bil zaradi jelkene NDA čisto, čisto tiho, niti rumorjev ne bi citiral.

Lahko pa z 100% točnostjo overjeno potrdim, da zagotovo ne vem, česa novi iMaci ne bodo imeli. Smile

LP,
Boris Herman


Ja valda bodo imeli hitrejše procesorje, če bodo šli na gigaherčni FSB, pa nvidia chipset. Bojim se edino, da bo edini model BTO iMac, ki pa bo dražji seveda od ostalih. Česa pa ne bodo meli?

LP
-J
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 09.02.2009 13:52:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
St0rMl0rD je napisal/a:
... Česa pa ne bodo meli?


Prilozenega daljinca Laughing Rolling Eyes

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.03.2008
Prispevkov: 2498
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 09.02.2009 14:07:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Laughing
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.10.2008
Prispevkov: 278
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 09.02.2009 14:14:29
Re: Nakup Imac-a???
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bordon je napisal/a:

b) Kako uporabne so komponente v trenutnem modelu Imaca (Core 2 Duo, 3.06GHz, 4 GB (2 x 2GB)pomnilnik, 500GB, NVIDIA GeForce 8800 GS), v primerjavi z računalniki današnjega časa in kaj običajno dodelajo pri Applu, ko izdajo novi model? (Mac bi mi bil investicija za naslednjih 6-8let zato me resno zanima kaj dobim za ta denar. Drugače se bavim z izdelovanjem spletnih strani, grafično oblikovanje, 3D in malo tudi domača video produkcija)


Imam iMaca z C2D 2.0ghz pa je čisto dovolj hiter. Tipična uporaba:
Naenkrat odprt Dreamweaver, Photoshop, firefox s cca 10 tabi, mail, skype, adium, excel pa še kakšna malenkost.

Za webdizajn in "pisarniško" uporabo je dovolj hiter in bo dovolj hiter še nekaj časa.

V nobenem primeru pa nebi kupoval računalnika za 6 let. Raje cenejši model pa ga menjaš na 2, 3 leta. Po 6 letih bodo trenutni imaci zastarela roba, ne glede na to kater model vzameš.

CS4 pa dela OK. Je hitrejši od CS2.

Citiram:

c) Kaj je pri Mac računalniku tako drugačnega, da se splača dati nekaj več denarja za nakup, kot pa npr. da kupiš komponente in si na njih naložiš os x. ( s tem me je namreč pred kratkim nagovoril prijatelj in enostavno nimam miru, zato vas prosim da mi pomagate ponovno razjasniti v moji glavi zakaj Mac in ne PC)

Hvala


Dizajn. S tem ne mislim samo lepe oblike ampak nasploh premišljeno zasnovo računalnika. Maci so enostavno "udobni" za delo. Primeri:
- Računalnik se ne pregreva (ne tako kot pri kakšnih Acerjih, kjer je obvezna oprema hladilna plošča s 4 ventilatorji)
- Minimalna količina kablov
- iMac je tih
- It just works Smile

Od leta 1999 sem imel že precej Macov in PCjev. Občasno tudi skupaj, naprimer iBook + PC kišta itd.

V končni fazi mi je vseeno kater sistem uporabljam. Mogoče, če sem čisto pošten, mi XPji celo malenkost bolj ustrezajo, ko delam (boljši Excel, ki ga veliko uporabljam). Je pa delo na macu overall bolj prijetno.

Odločitev je tvoja, jaz ti predlagam da poskusiš enkrat in vidiš, če je to to. Skoraj sigurno ti ne bo žal. V nasprotnem primeru lahko iMaca še vedno prodaš, običajno kar solidno držijo cene.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 350
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 09.02.2009 19:56:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
6-8 let je malo preoptimistično. Drži se borisovega nasveta, pa bo. Tudi če sedaj kupiš iMaca, pa potem takoj pridejo ven novi pa bi si teh zelo želel, boš ga pač prodal in kupil novega.

Imam model 2.8 z 8800GS, 4 Gb ram, 320 HDD pa imam občutek, da je še v njem veliko neizkoriščenega potenciala, upam, da bo leopard snow to izkoristil.

Jaz sem z iMacom zelo zadovoljen.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 350
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 09.02.2009 19:58:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Aja, Apple Remote je super stvar, upam, da ga ne bodo dali za doplačat Smile.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 138
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 10.02.2009 08:39:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok...mislim da bom šel v nakup....toda a mogoče kdo ve koliko pride 4GB rama za Imac-a. V UK je naprimer 110 eur dodatno.

Sem razmišljaj če bi bilo bolje kupiti Imac z 2GB rama in dodatno nabaviti 4GB. Tako ti vsaj ostaneta 2GB za rezervo, če kaj gre rakom žvižgat.

Če pa kupiš Imac z 4GB rama pa ti ne dajo originalna dva zraven? Al pač? Kdo ve?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 06.03.2008
Prispevkov: 1463
Kraj: Celje
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 10.02.2009 09:18:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Meni so v avstriji odšteli od cene rame ki bi naj bili notri ter prišteli 4GB rama... cca 100€ dodatno te bo to stalo...

Naj še jaz povem svoje...

Sam uporabljam iMaca 24" 2,4Ghz 4GB rama, 320GB disk in ATI 2600 PRO... Dodatno še imam preko usB-ja priklopljen 500GB disk za TM in 250GB disk za download...

Ukvarjam se z designom in sicer uporabljam CS3 (za CS4 mi še ni za dati denarja) ter dela vse BP. Prav tako imam hkrati odprt InDesign, Photosho, Excel, Word, mail, safari kakšen kalkulator, utorrent, iTunes pa še bi se kaj našlo in dela vse BP.

Ko boš enkrat probal boš videl kaj si vsa ta leta zamujal...

Če ne misliš igrati iger kupi model za ATI-jem ker je cenejši pa 2,8GHZ bi bil dovolj dvomim da med 3GHZ velika razlika v hitrosti vzami pa 500GB disk...
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 10.02.2009 09:49:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri FMCju je razsiritev RAM-a iz privzetih 2GB na 4GB 79€ ...

Pri AGTju recimo pa te pride 1 kos 2GB RAMa (DDR2, 800 MHz) okoli 30€ ... torej te stane skupaj za 4GB okoli 60€... s tem,d a ti tastar originalni RAM ostane ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 220
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 10.02.2009 11:26:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Uporablja kdo na iMacu 20" 2.4 ali 2.66 Logic 8. Me zanima če dobro deluje, ker mi vsi trobijo da je za Logic 8 Mac Pro skoraj obvezen.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 138
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 10.02.2009 11:27:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V Uk stanejo £96.90 (111,00 EUR). Kao dodatek naročilu, tako da ne vem če dajo stare originalne zraven.

Bom raje kr tu kupu dodatna dva!

Citiram:
Pri AGTju recimo pa te pride 1 kos 2GB RAMa (DDR2, 800 MHz) okoli 30€ ... torej te stane skupaj za 4GB okoli 60€... s tem,d a ti tastar originalni RAM ostane ...


"Jest", kaj pa da ti to nekdo not vstavi? A je simple kot pri PC-jih. PC sem namreč sam sestavljal, za Imac pa ne vem kako je!

Aja, pa je med 2,8GHZ in 3,06GHZ kakšna razlika, razen v ceni?
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 10.02.2009 12:13:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bordon je napisal/a:


"Jest", kaj pa da ti to nekdo not vstavi? A je simple kot pri PC-jih. PC sem namreč sam sestavljal, za Imac pa ne vem kako je!

Aja, pa je med 2,8GHZ in 3,06GHZ kakšna razlika, razen v ceni?


To je edina stvar, ki jo lahko pri iMacu sploh sam zamenjas ... in je cist "simpl" Smile... Na spodnjem robu ekrana imas dva vijaka... jih odvijes, odpres vratca, vzames RAM ven, vstavis drugega in zapres nazaj Smile ... Seveda moras to delat pri ugasnjenem racunalniku Smile ...

http://support.apple.com/kb/HT1432



Poleg cene se mogoce malo pozna pri hitrosti Smile ... ampak pomoje tako minimalno, da tega niti ne opazis pri vsakdanjem delu Smile

http://www.primatelabs.ca/blog/2008/05/imac-performance-may-2008/

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 24.11.2008
Prispevkov: 138
Kraj: Celje
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 10.02.2009 13:20:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ok....kaj pa grafa? nekako si želim Nvidio in ne ATI-jovko. Ne vem zakaj. Jo imam sedaj in sem zelo zadovoljen. ATI pa ne poznam tako iz izkušenj.

Problem nastane ker Imac 2.8 nima Nvidie, pa še samo 320GB diska ima in ne 500. Ne vem če to opraviči tistih 300 eurov razlike...ali pač?
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani