Jabuk
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 43, 44, 45
iPhone servis SLO
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 18
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #881   Objavljeno 10.02.2024 14:45:23
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zivijo

imam tezave pri polnjenju iphona 15 pro max, kupljen lani oktobra...
Na zacetku polni normalno npr. od 20 do 40% potem pa veckrat opazim pri 60% in navzgor, da se izklopi za sekundo ali se manj in se nazaj vklopi in to pocne vse do 80%, cetudi je polnilni kabel USB-C dobro vklopljen in pritrjen v napravo.

Uporabljam original apple hitri polnilec 27W in original USB-C kabel od appla.

Poskusil sem tudi opcijo, da ne izklopi polnjenja pri 80%, vendar ni nic kaj boljse.

Ali ga naj nesem nazaj in uveljavljam garancijo?

Hvala, ce kdo kaj ve ali ima podobne tezave, menim pa da je USB-C bil brca v temo - razen za hitrejsi prenos podatkov je bolje, ostalo pa vse minusi.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #882   Objavljeno 10.02.2024 14:50:29
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
NightBrejker je napisal/a:
Zivijo

imam tezave pri polnjenju iphona 15 pro max, kupljen lani oktobra...
Na zacetku polni normalno npr. od 20 do 40% potem pa veckrat opazim pri 60% in navzgor, da se izklopi za sekundo ali se manj in se nazaj vklopi in to pocne vse do 80%, cetudi je polnilni kabel USB-C dobro vklopljen in pritrjen v napravo.

Uporabljam original apple hitri polnilec 27W in original USB-C kabel od appla.

Poskusil sem tudi opcijo, da ne izklopi polnjenja pri 80%, vendar ni nic kaj boljse.

Ali ga naj nesem nazaj in uveljavljam garancijo?

Hvala, ce kdo kaj ve ali ima podobne tezave, menim pa da je USB-C bil brca v temo - razen za hitrejsi prenos podatkov je bolje, ostalo pa vse minusi.



Probaj zamenjat najprej kabel, nato pa še polnilec (ali pa polni preko računalnika).

Če je še vedno isto, potem je nekaj narobe s portom na telefonu.


Jaz imam zdaj vzporedno v uporabi 14 Pro (služben) in 15 Pro.

Lightning je svetlobna leta pred USB-C... žal. Škoda, da ni iz Lightninga nastal nov standard, tako kot npr. iz MagSafe -> Qi2.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #883   Objavljeno 10.02.2024 16:17:43
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:


Lightning je svetlobna leta pred USB-C... žal. Škoda, da ni iz Lightninga nastal nov standard, tako kot npr. iz MagSafe -> Qi2.


Ne razumem ..
Kako je lahko USB3.1 z vsemi dodatki svetlobna leta pred USB2.0 ? katera naprava danes je pa še narejena za USB2.0 za katero se smatra da nima USB-C konektorja ?
Kašn bi pa bil ta nov standard ? zadeva ki ni na USB osnovi .. kaj pa bi potem lahko prklopu na tega iPhona ? spet 100$ za kake nove applove/dongle/adapterje ... Laughing Laughing

Ljudje z USB-C končno lahko prklaplajo svašta brez applovga "dongle" budalizma, ti bi pa prav to spet rad. Če ti Youtube source tega ne more razsvetlit pol pa res nevem.

Glede na to, da ti apple že na USB-C ne da vse bonbončkov kot konkurenca, me pa zanima kako bi zgledal ta novi standard .. Standard se drugače kot MFi2 oziroma "striženje ovac" nebi mogel imenovat.

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #884   Objavljeno 10.02.2024 18:27:11
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mogoče sem malo nejasno napisal.


Fizični konektor je Lightning svetlobna leta pred plastik fantastik USB-C-jem. Lightning lepo klikne, kabel trdno prime v port, nikjer ni nobenih plastičnih kosov (tako kot on osrednji del na USB-C). Ja, v smislu hitrosti povezave in možnosti priklopa naprav je 10 let za časom.

Kar sem hotel povedati je, da če bi imeli konektor, ki bi bil fizično podoben Lightningu (recimo novi port na VisionPro) in da bi to bil default port za USB-C (tudi na drugih napravah), bi bilo super. Design USB-C konektorja je po mojem inferioren.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 12.06.2014
Prispevkov: 1788
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #885   Objavljeno 10.02.2024 18:37:47
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
USB-C zakon .

_________________
People dont know,what they want,until you show it to them ! - Steve Jobs
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #886   Objavljeno 10.02.2024 19:00:25
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:

Fizični konektor je Lightning svetlobna leta pred plastik fantastik USB-C-jem.

Ligthing ima vidne "pine" .Zame je to največji fail, da ne govorim na kokih kablih se mi je "charge" pin uniču in sm mogu kabl pravilno ubrnt da se mi je iPhona filal.

Jenrej je napisal/a:

Lightning lepo klikne, kabel trdno prime v port,

usb-c tud klikne, in drži, sm glih probal Laughing

Jenrej je napisal/a:

Kar sem hotel povedati je, da če bi imeli konektor, ki bi bil fizično podoben Lightningu

Ker konektor pa še ima zuni vidne pine ? hdmi ne ,displayport ne , thudenrbolt ne .. itddddd
ubistvu hočeš "design" ki se ga izogibajo Very Happy

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #887   Objavljeno 10.02.2024 19:14:25
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot napisano, imam pred sabo 14-ko in 15-ko in oba redno filam. Ni dileme, kateri kontakt je boljši. USB-C vedno malo pleše po konektorju, Lightning ima tisti "satisfying" klik.

Vidni pini, pri kvalitetnih kablih (Anker) nisem niti enkrat imel težav. USB-C sem od oktobra že uničil en kabel, ker se je malo zataknil v rob case-a.

[img]https://i.postimg.cc/bJ7GnGCW/temp-Imager58-BJn.avif[/img]




Še ena prednost tega dizajna je, da če crkne PIN, menjaš samo kabel. Če polomiš USB-C port... well, te čaka drag servis telefona/naprave.


Pa ne me narobe razumeti, USB-C mi je super, en kabel za vse. Sploh ne kupim več naprave, ki nima USB-C. Samo Lightning konektor mi je bil bolj všeč.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27195
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #888   Objavljeno 10.02.2024 19:45:07
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz tudi opazam na iPad Pro, ki je star ene tri leta, da je usb-c port ze malo zguncan… vse naprave z ligthning imajo connector se OK…

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #889   Objavljeno 10.02.2024 21:37:23
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:


Pa ne me narobe razumeti, USB-C mi je super, en kabel za vse. Sploh ne kupim več naprave, ki nima USB-C. Samo Lightning konektor mi je bil bolj všeč.


Sej te čist razumem Very Happy Obadva konektorja imata slabosti in prednosti ampak v dobi gadgetov ki živimo je pa mal bolano da tišiš z svojim konektorjem v ozadju pa USB..
Vrjamem pa da če bi Apple "odpru" svoj patent oziroma bi "sodeloval" bi danes verjento imeli čist drugačen konektor ki bi bil lahko boljši od lighninga in USB-Cja. . .


Nazadnje urejal/a thxslo Sob 10. Feb 2024 21:48; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 15.01.2011
Prispevkov: 1797
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #890   Objavljeno 10.02.2024 21:48:35
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
thxslo je napisal/a:
Vrjamem pa da če bi Apple "odpru" svoj patent oziroma bi "sodeloval" bi danes verjento imeli čist drugačen konektor ki bi bil lahko boljši od lighninga in USB-Cja. . .


Točno to! Smile

Sem pa ravno zaradi univerzalnosti čisto brez problema "pokopal" Lightning. USB-C je zakon, upam, da se še razširi uporaba (zobne ščetke, brivniki, strižniki, AA/AAA polnilci, Magic Mouse...).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 13.08.2010
Prispevkov: 1428
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #891   Objavljeno 10.02.2024 21:54:57
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Točno to! Smile

upam, da se še razširi uporaba (zobne ščetke, brivniki, strižniki, AA/AAA polnilci, Magic Mouse...).


pa nkol neboš napačn kabl zagrabu! Very Happy
Butl jst, kupu ma skor iste usb-c kable kot mam za lighning Laughing

_________________
Probaj bit ne-užaljen če si citiran =)
Fuck new MacOS'es! X, El Capitan is at the TippyTop!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.11.2011
Prispevkov: 413
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #892   Objavljeno 11.02.2024 08:29:48
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Fizični konektor je Lightning svetlobna leta pred USB-C-jem
Tako je. Na kablu mora biti vtikač, na napravi pa luknja.

Od nekdaj so se kabli in vtičnice delale tako (od 220 V do 3.5 jackov za zvok). Včasih so znal dizajnirat tako da bojo stvari trajale.

Če se pin polomi, se zamenja kabel, ne pa popravlja/menja naprava. Ravno tako je Lightning vtikač občutno bolj robusten kot USB.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.09.2012
Prispevkov: 18
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #893   Objavljeno 11.02.2024 08:41:37
Re: iPhone servis SLO
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jenrej je napisal/a:
Mogoče sem malo nejasno napisal.


Fizični konektor je Lightning svetlobna leta pred plastik fantastik USB-C-jem. Lightning lepo klikne, kabel trdno prime v port, nikjer ni nobenih plastičnih kosov (tako kot on osrednji del na USB-C). Ja, v smislu hitrosti povezave in možnosti priklopa naprav je 10 let za časom.

Kar sem hotel povedati je, da če bi imeli konektor, ki bi bil fizično podoben Lightningu (recimo novi port na VisionPro) in da bi to bil default port za USB-C (tudi na drugih napravah), bi bilo super. Design USB-C konektorja je po mojem inferioren.


Ja, se strinjam. Lightning je bil pogruntan iz stalisca uporabnosti in trajnostii. V hitrosti in univerzalnosti ga je povozil USB-C.

Pa se ena prednost je bila pri "lightningu" - ce se nabere v vticnico prah, si lahko enostavnejse ocistil, ker je zenski del vsenaokrog. Pri USB-C je pa se to komplicirano in se cez caz bistveno hitreje razmaje kot pri "lightningu"

Na nov kabel in na star applov polnilec z manj W mi polni telefon normalno in brez On/Off.
« Poglej prejšnjo temo - iPhone težave - Poglej naslednjo temo » Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 43, 44, 45
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani