Jabuk
(NE)natančnost miške v Mac OS X
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 23.09.2006 18:57:07
(NE)natančnost miške v Mac OS X
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Imam zoprn problem in verjetno nisem edini, kar se tiče natančnosti miši v os x.

Enostavno ni dosti natančna v primerjavi z windowsi.

S to težavo se ubadam že kar nekaj časa (odkar sem presedlal na apple) sedaj sem naložil tudi steermouse s katerim lahko nastavljaš hitrost in pospeške miški a ni nič bolje.

Tudi ni važno kero miš uporabljam (touch pad na mbp, wireless mighty mouse, logitech-ovo miš, razerja)-[btw:v windows xp delujejo super] občutek nenatančnosi je še vedno prisoten, kot da kazalec ne zajame vseh pikslov, še posebej če ga premikaš v krogu.

Obstaja kaka rešitev ali kak popravek za ta problem?

Hvala!
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 23.09.2006 20:53:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za takle problem pa prvič slišim! Al neki na znaš nastavit, al pa nimaš podlage dobre!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 23.09.2006 23:42:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kot sm že povedal problem je samo v os x-u v windowsih miške delujejo precizno.

Še posebej mi gre na živce ko uporabljam kak grafični program in je natančnost ključnega pomena.

Zaenkrat sem problem omilil s tem steermouse programom a to še vedno ni to, pogrešam natančnost in tekoče delovanje. Sad
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 24.09.2006 07:08:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pa ti poskušam predstaviti, da bo verjetno kakšna napaka v nastavitvah ali kaj podobnega. Veliko je oblikovalcev, pa se noben ni pritoževal nad nenatančnostjo miške v OS X. Jaz, ko premaknem miško, se mi premakne točno za en pixel.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 24.09.2006 18:17:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi jaz prvic slisim za ta problem. Uporabljam maca ze 10 let in nikoli nisem zasledil, da bi kdo kje omenjal nenatancnost miske. Verjetno je res nekaj narobe s tvojim hardverom - podlaga, mogoce celo slab USB hub...?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 24.09.2006 23:54:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Glej s hardverom ni prav nič narobe ker v windowsih pa tut v linuxu če želiš stavr deluje kot mora, samo os x je pa nekaj posebnega.

mogoče je stvar v tem, da ti uporabljaš mac-e že dolgo in si se na to navadil, jaz pa šele slab mesec in sem bil prej navajen na natančnost, ki je tu žal ne zasledim.

Tu ne govorim samo o pospeševanju miške in lagu kar sem že uredil do neke mere, ampak o nenatančnosti.

Če te zanima kaj mislim lahko nardiš tudi test npr če imaš to možnost sprobaj miš v npr. windowsih in nato v os x-u, delaj majhne kroge in pozorno opazuj miš v obeh os-ih.

Stvar je dobro opazna.


edit: uporabljam Mac OS X 10.4.7 na MBP 2.0

še to stvar je sigurno softverke narave in ne hardverske! z usbjem i nič narobe ker je isti šmorn z usb,bluetooth miško ali touchpadom

mogoče sem pa samo jaz tako občutljiv samo stric gugl pravi drugače Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 25.09.2006 01:15:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo tako kot tale na tem linku sm tudi že sm sprobal večino tega kar navaja a nisem prišel še do željenih rezultatov.

Link
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 25.09.2006 11:30:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ma dej, človek ne more da verjame ... mislim iz muhe slona delat ajo

za profi risanje takih krogov predlagam vektroski program ali pa wacomovo grafično tablico

:shock: :shock:
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 23.08.2006
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 25.09.2006 13:41:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tukaj ne gre za risanje krogov, to sem dal le kot primer, ki to napako najlepše prikaže.

Btw: Čisto iz firbca me zanima, ker tisti v linku navaja, da Mac OS 9 tega problema ni imel OS X ga pa ima, če kdo ki je uporabljal OS 9 to lahko potrdi?
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 25.09.2006 13:57:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
TeraSonic je napisal/a:
Evo tako kot tale na tem linku sm tudi že sm sprobal večino tega kar navaja a nisem prišel še do željenih rezultatov.

Link


Sem za hec poskusil zrisat linijo in krog v photoshopu... pencil tool 1 pix velikosti... res, ne da se narisat kroga. Ampak se mi zdi, da je to bolj zato, ker je miš BOLJ natančna. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

mah, ej, res ne vem, zakaj delaš problem iz tega... si resno opazil razliko? sam je nisem nikoli, čeprav se za pca vsedem le še sem-in-tja...

In ne, nisem opazil nobene razlike od sistema 7.1 do OSX 10.4 niti od win3.11 do XP.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 46
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 26.09.2006 09:16:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pod osX sem se res, da malo ukvarjal z miškinim softwerom. uporabljam logitechove miške, tako doma kot v službi. logitechov control center vleče ene nastavitve, applov pa spet svoje. ko skužiš kako deluje, si nastaviš in dela za veke vekomaj =)
delam še tudi pod os 9. ja zadeve se obnašajo drugače. ampak ko si zadevo urediš, da dela na vseh sistemih podobno nisem imel problema. no v bistvu nimam problemov že zadnjih 15 let Embarassed ne na meku in ne na winsih
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 26.09.2006 13:30:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam se NIKOLI nisem ubadal z ničemer, razen s "hitrostjo" miške.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 01.12.2006
Prispevkov: 6
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 06.01.2007 01:13:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mja, potrjujem problem, tudi sam sem pred kratkim dobil maca in to je bila prva zadeva, ki sem jo opazil. Najprej me je grozno motil acceleration. Tega sem kasneje z mousesteer izklopil, ampak zadeva se je slabo obnasala, v bistvu cisto tako, kot na eni od slik na linku, ki ga je podal avtor teme. Ista miska dela bolj nazobcane vzorce v osxu, v windowsih pa dela kul.

http://www.toastyx.net/images/mouse.html

Natanko takole.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani