Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
cene nakupa
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 03.09.2006 21:06:28
cene nakupa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Popolnoma zgrožen sem ugotovil, da stane MacBook Pro v Zda 2,16ghz 2500 dolarjev (=460.000 sit), v eplu pa 628.000 sit kar je oderuštvo. Epl-ovo, Applovo, briga me čigavo Smile Nekdo kle vmes pobere full preveč mojega denarja.

Vprašanji imam dve... kateri je najcenejši način nakupa Applovega računalnika v SLO (od tujega ali domačega podjetja)

drugo vprašanje pa... če nekdo v apple storu zame kupi ta laptop in ga vzame iz škatle ter vtakne v svojo torbo.... mu na carini ne morejo nič, a ne? mende bom pa najdu v naslednjih parih mescih enga človeka k gre v zda Smile

Hvala za odgovore Smile
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.04.2006
Prispevkov: 59
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 03.09.2006 22:06:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mas popolnoma prav. Pac apple ima menjalni tecaj $1 = ?1, kar pac ni ravno posteno in se pri visjih zneskih ze zelo dobro pozna.

In ja prav imas, take zadeve se da z lahkoto "švercat". Edino kar je problem, imel bos amerisko tipkovnico, če te to ne moti ...
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 03.09.2006 22:46:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
me moti. ampak me ne moti bolj kot 160 jurjev. raj jih dam unicefu... sicer pa ni blo neki govora o tem, da ena firma v sloveniji za 20 jurjev zamenjaja tipke?
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 28.04.2006
Prispevkov: 59
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.09.2006 17:09:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amadeus je napisal/a:
me moti. ampak me ne moti bolj kot 160 jurjev. raj jih dam unicefu... sicer pa ni blo neki govora o tem, da ena firma v sloveniji za 20 jurjev zamenjaja tipke?


hm, ne vem ker kakor jst vem, ma ang tipkovnica mal drgacno pastavitev tipk.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.09.2006 17:58:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
selotejp je napisal/a:
amadeus je napisal/a:
me moti. ampak me ne moti bolj kot 160 jurjev. raj jih dam unicefu... sicer pa ni blo neki govora o tem, da ena firma v sloveniji za 20 jurjev zamenjaja tipke?


hm, ne vem ker kakor jst vem, ma ang tipkovnica mal drgacno pastavitev tipk.


Najbolj podobno slovenski razporeditvi ma nemška tipkovnica. Uporabljati pa se jo da super še z malo prilagojeno keyboard skripto.
Jabukspešl

Jabukspešl

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1392
Kraj: delta quadrant of the galaxy
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 14.09.2006 18:44:38
Re: cene nakupa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
amadeus je napisal/a:
Popolnoma zgrožen sem ugotovil, da stane MacBook Pro v Zda 2,16ghz 2500 dolarjev (=460.000 sit), v eplu pa 628.000 sit kar je oderuštvo. Epl-ovo, Applovo, briga me čigavo Smile Nekdo kle vmes pobere full preveč mojega denarja.
Hvala za odgovore Smile

Moreš tudi vedet da je to cena brez davka in kot je bilo omenjeno ma Apple tašno politiko in dollar enostavno ceni isto ko euro.Res pa je da si pač ostalo nabije prodajalec,maš pa zdaj srečo da lahko kupiš tudi pri katerem drugem ane Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 27.01.2007 17:04:10
Re: cene nakupa
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
we_are_the_borg je napisal/a:
Moreš tudi vedet da je to cena brez davka in kot je bilo omenjeno ma Apple tašno politiko in dollar enostavno ceni isto ko euro.Res pa je da si pač ostalo nabije prodajalec,maš pa zdaj srečo da lahko kupiš tudi pri katerem drugem ane.


In koliko je potem še davka, če recimo kupim MBP-ja v Ameriki? 2500$ in še 20% ali kako?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 19.11.2006
Prispevkov: 293
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 27.01.2007 18:08:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
odvisno od države do države...okoli 8,5% je ponavadi
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 27.01.2007 18:49:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
...kar je 2700$ in drobiž. Še vedno bolje kot 2500€. Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 27.01.2007 19:36:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ampak kako ga boš prepeljal v SLO? Naši cariniki ti nabijejo takšen davek, da se nakup ne bo izplačal... razen, če boš mašino prinesel, kot svojo lastnino, ki si jo odnesel s sabo na potovanje... Rolling Eyes

Sicer pa je cena odvisna tudi od tega, koliko kosov ti dotični distributer, prodajalec prinese v državo. Tisti, ki uvozi 100 komadov ne more imeti tako poceni, kot tisti, ki uvozi 10.000 komadov.

Lahko se seveda sprašujemo, kateri bo prej prodal vse komade (verjetno drugi, ker stanuje v večji državi in ima vzporedno tudi večji trg). Wink
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 27.01.2007 23:06:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
opeter je napisal/a:
Ampak kako ga boš prepeljal v SLO? Naši cariniki ti nabijejo takšen davek, da se nakup ne bo izplačal... razen, če boš mašino prinesel, kot svojo lastnino, ki si jo odnesel s sabo na potovanje...

Jup. Točno to bom probal izvest. Po izkušnjah drugih to ne bi smel biti večji problem.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 28.01.2007 09:37:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
opeter je napisal/a:
Ampak kako ga boš prepeljal v SLO? Naši cariniki ti nabijejo takšen davek, da se nakup ne bo izplačal... razen, če boš mašino prinesel, kot svojo lastnino, ki si jo odnesel s sabo na potovanje...

Jup. Točno to bom probal izvest. Po izkušnjah drugih to ne bi smel biti večji problem.


Jaz bi opozoril smao na tole: do sedaj to ni bilo problem, ampak sedaj se izvaja nekaj več ukrepov schengenskega sporazuma na letališču v LJ. Veliko sreče želim!
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 28.01.2007 12:22:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja, ampak potemtakem bi moral biti problem na prvem letališču v Evropi, ne šele v Ljubljani?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 28.01.2007 14:01:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
Ja, ampak potemtakem bi moral biti problem na prvem letališču v Evropi, ne šele v Ljubljani?


Tudi drugod ja. Carinski pregled se namreč vrši na vseh letališčih. Ker pa mi še nismo v schengenu in ker na LJ letališču uvajalno izvajajo strožje ukrepe, pa tudi pri nas.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 28.01.2007 17:30:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hm...prosim, popravi me, če se motim;

Torej. Če kupim MBP-ja v NYC mi na ameriški carini, ko odhajam, ne težijo ker je njim načeloma vseeno kaj odnesem iz države. Kar se njih tiče, sem davek plačal ob nakupu. Probleme bi utegnil imeti zaradi pregledov osebne pritljage oz. zaradi "kaoeksplodujočih" baterij v zadnjih mesecih.
Naslednje imam lahko probleme pri vstopu v EU, kjer me lahko povprašajo o računu (ali je kaj drugače, ker si potnik "v tranzitu"?) in nazadnje v Ljubljani, ker še nismo v schengenskem območju.

In še: če pred odhodom iz NYCja na MBP naložim nekatere svoje stvari (fotke, programe, musko, wallpaper ipd.), ga odpakiram in originalno embalažo zamenjam s torbo, ki jo lahko navsezadnje prinesem s sabo iz Ljubljane, kako mi lahko kdorkoli dokaže, da laptopa nisem imel s sabo že pri vhodu v ameriko, oz. ponovnem prihodu v EU?

...morda se sliši vse bolj naivno, ampak me res zanima, kako to gre. Confused
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 3123
Kraj: Lendava
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 28.01.2007 21:47:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pač poskusiš pretihotapit na način, kot si opisal in upaš, da te ne bodo dobili. Samo upam, da ne dobiš rdeča lička, če te sprašujejo o notesniku Embarassed
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 28.01.2007
Prispevkov: 350
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 28.01.2007 21:51:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Splača se tudi malo pogledat v nemške trgovine. Res, da se ne more toliko privarčevati kot s "švercem" iz ZDA, ampak vseeno...

Jaz sem malo povpraševal glede iMaca 20" in nekatere trgovine so kar ugodne.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 15.10.2006
Prispevkov: 57
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 29.01.2007 08:58:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
sh je napisal/a:
hm...prosim, popravi me, če se motim;

Torej. Če kupim MBP-ja v NYC mi na ameriški carini, ko odhajam, ne težijo ker je njim načeloma vseeno kaj odnesem iz države. Kar se njih tiče, sem davek plačal ob nakupu. Probleme bi utegnil imeti zaradi pregledov osebne pritljage oz. zaradi "kaoeksplodujočih" baterij v zadnjih mesecih.
Naslednje imam lahko probleme pri vstopu v EU, kjer me lahko povprašajo o računu (ali je kaj drugače, ker si potnik "v tranzitu"?) in nazadnje v Ljubljani, ker še nismo v schengenskem območju.

In še: če pred odhodom iz NYCja na MBP naložim nekatere svoje stvari (fotke, programe, musko, wallpaper ipd.), ga odpakiram in originalno embalažo zamenjam s torbo, ki jo lahko navsezadnje prinesem s sabo iz Ljubljane, kako mi lahko kdorkoli dokaže, da laptopa nisem imel s sabo že pri vhodu v ameriko, oz. ponovnem prihodu v EU?

...morda se sliši vse bolj naivno, ampak me res zanima, kako to gre. Confused


Ameriška carina (Customs) ti dejansko nima kaj težit. Pa tudi pri security checku sredi decembra ni bilo težav. Če se tvoje letalsko potovanje konča v EU (London, Pariz, Munchen.....) in pot nadaljuješ ali z drugim prevoznim sredstvom ali z letalom iz drugega letališča, potem je "nevarna" carina na ciljnem letališču. Na Heathrowu (London) so tokrat očitno praznovali božič že zelo zgodaj in na carinskem delu ni bilo ne duha ne sluha o carinikih. Mislim, da se v tujini ne ukvarjajo toliko s švercom laptopov in fotoaparatov, ampak jih bolj zanimajo "velike ribe".
Če pa na EU letališču le prestopiš, potem te čaka carina npr. na Brniku, oziroma tam, kjer prvič zapustiš letališko stavbo. Po mojem še najlepšo dobrodošlico doživiš na Brniku, kjer iz čiste jugonostalgije radi brskajo po kovčkih.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 29.01.2007 11:25:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
blazko je napisal/a:
Ameriška carina (Customs) ti dejansko nima kaj težit. Pa tudi pri security checku sredi decembra ni bilo težav. Če se tvoje letalsko potovanje konča v EU (London, Pariz, Munchen.....) in pot nadaljuješ ali z drugim prevoznim sredstvom ali z letalom iz drugega letališča, potem je "nevarna" carina na ciljnem letališču. Na Heathrowu (London) so tokrat očitno praznovali božič že zelo zgodaj in na carinskem delu ni bilo ne duha ne sluha o carinikih. Mislim, da se v tujini ne ukvarjajo toliko s švercom laptopov in fotoaparatov, ampak jih bolj zanimajo "velike ribe".
Če pa na EU letališču le prestopiš, potem te čaka carina npr. na Brniku, oziroma tam, kjer prvič zapustiš letališko stavbo. Po mojem še najlepšo dobrodošlico doživiš na Brniku, kjer iz čiste jugonostalgije radi brskajo po kovčkih.


Jp, nekak tko je. Ker res, če sam prestopiš si skoz notr na letališču in ne greš čez carino. Če greš pa iz frankfurta na vlak v slovenijo, pa greš čez carino.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.09.2006
Prispevkov: 48
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 29.01.2007 11:45:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No, potem, če že kakšno, lahko dobrodošlico pričakujem na Brniku. Wink
Kako pa mi na Brniku dokažejo, da ga nisem imel s sabo že pri odhodu? Bi ga moral prijaviti ali kako?...a to sploh kdo počne? Mislim, koliko dela bi imeli šele na carini, če bi registrirali vsak laptop ki ga ljudje vzamejo s sabo na avion.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani