Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
nakup iPhona v angliji
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.02.2011
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 28.02.2011 15:39:24
nakup iPhona v angliji
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Živjo! Smile
Se opravičujem, če je ta tema že kje odprta (sicer je nisem našla, če pa je že kje pa bi vas prosila z link).
No konec marca potujem v Anglijo in si bi tam kupila iPhone 4. Zanima me, če so tam že tovarniško odklenjeni in če mogoče kdo ve, ali je cena $299 brez vezave za iPhona 4, 32gb ali z vezavo oz. ali ima kakšne omejitve, zakaj je tako nizka?
In ali tisto z omejitvijo let, da moraš biti starejši od 18 res drži in če ima kdo izkušnje z nakupom v Angliji, če mogoče ve katera trgovina je v okolici Londona najbojša?
Hvala za odgovore.. Lep dan!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 28.02.2011 15:40:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
299$?? Laughing Laughing toliko stane z dvoletno vezavo v ZDA. v angliji je cena nezaklenjenega takšna: http://store.apple.com/uk/browse/home/shop_iphone/family/iphone?mco=OTY2ODA2OQ
pojdi v apple store v londonu.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.12.2010
Prispevkov: 1434
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 28.02.2011 15:41:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V angliji se dobi zaklenjene in odklenjene.

Na to ceno se ne oziraj. Velja samo ob sklenitvi naročniškega razmerja z njihovim omrežjem (nevem točno, katerega imajo) za 24 mesecev, pa še motem plačuješ drago naročnino.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 01.01.2010
Prispevkov: 356
Kraj: Vnanje Gorice
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 28.02.2011 15:43:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvo kot prvo v Angliji so funti in ne dolarji. In ja cena velja če se vežeš za določen čas k operaterju.
Evo tukaj cene brez vezave v Apple Store: http://store.apple.com/uk/browse/home/shop_iphone/family/iphone
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.02.2011
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 28.02.2011 16:47:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
okej, najlepša hvala za odgovore.. Wink upam da nakup uspe.. Smile mogoče še kej posebnega kar bi blo dobr vedet?
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 21.02.2008
Prispevkov: 2218
Kraj: Granger
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 28.02.2011 18:39:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
pazi da te ne oropajo in posilijo ker v angliji je veliko kriminala
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 03.07.2010
Prispevkov: 124
Kraj: Mengeš
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 28.02.2011 18:42:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Angus je napisal/a:
pazi da te ne oropajo in posilijo ker v angliji je veliko kriminala

phahah, pa dober človek ne strašit ženske Very Happy
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.01.2009
Prispevkov: 852
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 28.02.2011 18:56:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V londonu imaš 4 apple store, priporočam ti da obiščeš Covent Garden ta je baje največji apple store kar jih je, v 5 nadstropjih maš stvari od A do Ž.Pa tukaj pomoje nimajo problemov z dobavo telefonom jih majo kokr češ. Wink Wink
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 101
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 28.02.2011 19:22:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
timko je napisal/a:
V londonu imaš 4 apple store, priporočam ti da obiščeš Covent Garden ta je baje največji apple store kar jih je, v 5 nadstropjih maš stvari od A do Ž.Pa tukaj pomoje nimajo problemov z dobavo telefonom jih majo kokr češ. Wink Wink


Covent Garden pac ni v 5 nadstropjih, je pa res najvecja Apple Retail Store na svetu. Poleg tega pa trenutno nobena Apple Store trgovina v Londonu nima sim-free telefonov.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 28.02.2011 20:21:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če ga trenutno nobena nima na zalogi to ne pomeni da ga tudi jutri ne bo imela...
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.12.2010
Prispevkov: 40
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 28.02.2011 20:56:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pravkar bil v Regent Street.
Trgovina nič posebnega, v dveh nadstropjih.

Nimajo še belih Iphonov, sem pozabil vprašat kdaj pridejo.
Ve kdo ki je bolj na tekočem s temi informacijami kdaj pridejo sploh beli telefoni. Ker imam belega 3GS pa bi imel belo štirko, ker nekak Applu pritiče bela barva.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 28.02.2011 20:57:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
za bele iPhone 4 se še ne ve kdaj bodo prišli v prodajo, če bodo sploh. Tako da je čisto lgično da jih nimajo in da prodajalci ne vejo kdaj pridejo.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.12.2010
Prispevkov: 1434
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 28.02.2011 21:01:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
bosko je napisal/a:
Pravkar bil v Regent Street.
Trgovina nič posebnega, v dveh nadstropjih.

Nimajo še belih Iphonov, sem pozabil vprašat kdaj pridejo.
Ve kdo ki je bolj na tekočem s temi informacijami kdaj pridejo sploh beli telefoni. Ker imam belega 3GS pa bi imel belo štirko, ker nekak Applu pritiče bela barva.


Lepo imajo. Ko bi vsaj mi imeli kakšen tak Apple Store. Confused
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.01.2009
Prispevkov: 852
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 28.02.2011 21:21:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
+1
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 348
Kraj: Pivka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 28.02.2011 21:33:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moja zgodba iz Anglije.

Torej, bil sem na nekem državnem tekmovanju iz angleščine in sem kar tako dobil brezplačen 4-dnevni ogled Londona za eno osebo. No, potem je še mama šla z mano. Embarassed
Kakorkoli, doma sem že vse planiral kako se bova odtihotapila iz skupine in šla v najbližji Apple store(predvsem zaradi tega sem šel v London Smile ). Pogledal sem naslove vseh Apple trgovin v Londonu in se odločil, da bo še najbolje da skočimo na Regent Street na tretji dan izleta, saj je bilo planirano da bomo takrat nakupovali na nekaj 10 metrov oddaljeni Oxford Street. No, prideva v Apple store, ravno da me ni kap, seveda najprej pogledava (oz. pogledam) malo Mace, pa iPad pa vse to no, pol pa grem do enega prodajalca in mu rečem da bi rad kupil iPhone 4. V žepu sem imel napravljenih tistih 500 funtov (verjetno več od vseh drugih ljudi na izletu), no, pa mi reče, da ga je treba rezervirati. Vidim vrsto ljudi, ki se v 10 minutah ni premaknila niti za 1 cm. No ma grem na enega Maca, en prodajalec mi reče da so ti računalniki sam za rezervacije in mu rečem da saj za to ga pa rabim. Tam neki klikam kamor mi on pokaže, vidim še enih par prostih mest. Dobro, se najavim in grem v vrsto. Po 10 minutah mama teži da ne bova prišla pravočasno nazaj na podzemno, se mi zazdeva da morda pa res. tam prašam eno prodajalko zakaj je taka vrsta al neki tacga, pa se me hitro znebi-verjetno so me že vsi meli poln kufer ker sem nonstop spraševal Smile . No, pa greva z mamo ven nazaj na podzemno pa se zmeniva da bom probal v hotelu rezervirat. V hoteli vsi tisti osnovnošolčki grejo na Facebook. Čakam pol ure (sem že hotel kaj rečt, vs smislu da mam jaz en 500 funtov vreden posel za sklent) pa so končno eni šli proč. Veselo delam nekaj kar sem delal v Apple storu(kar sem mislil da je rezervacija) in računalnik crkne (verjetno je imel 1 mb rama in procesor 1 mHz Smile ). Brezveze, bom jutri šel namesto v narodno galerijo mal potepat po Londonu s podzemno. Uspešno pridemo v Apple store. Spet prašam enga prodajalca, ta pa reče da ga ne bom dobil in bi mogu rezervirat že prej. Pogledam spet na iMacu, koliko rezervacij je prostih-15. Pol pa mi šele potegne da se to nek najaviš če želiš tehnično pomoč ne pa če želiš kupit neki.Sad Potrto odhajam iz Apple stora in grem v McDonald's Crying or Very sad . Pa še narodno galerijo sem zamudil Crying or Very sad . Na koncu sva z mamo kupla vsem drugim vsaj nekaj, nama dvema pa nič. No, ma sem bil pa vsaj v Apple storu če ne drugega. :iphone: pa sem na koncu dobil potem preko Borderlinxa. Cool


Nazadnje urejal/a benja8151 Pon 28. Feb 2011 21:45; skupaj popravljeno 4 krat
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 12.01.2009
Prispevkov: 852
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 28.02.2011 21:36:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hudo dobr si to napisu Very Happy
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 27.02.2011
Prispevkov: 19
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 28.02.2011 21:42:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
zanimiv.. Very Happy
no bom preverla mal.. sicer pa sm itak ugotovila da vbistvu me ne pride neki dost cenej če ga kupim tam, ker ga v sloveniji prodajajo tut za isto ceno (tam okol 750€) in tut v Italiji sem brala da ga lahko dobiš za okol 600€.
Sem že razmišlala da bi tut jest naročila na Bordelinx sam nekak ne zaupam ravno takemu načinu naročanja. :/
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 30.12.2010
Prispevkov: 1434
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 28.02.2011 21:43:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Dobra zgodba. Škoda da ga nisi dobil na koncu.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 16.07.2009
Prispevkov: 348
Kraj: Pivka
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 28.02.2011 21:43:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTokc je napisal/a:

Sem že razmišlala da bi tut jest naročila na Bordelinx sam nekak ne zaupam ravno takemu načinu naročanja. :/

Jah takrat ko sem jaz naročil verjetno DHL še ni toliko kradel...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 28.02.2011 21:47:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
iTokc je napisal/a:
zanimiv.. Very Happy
no bom preverla mal.. sicer pa sm itak ugotovila da vbistvu me ne pride neki dost cenej če ga kupim tam, ker ga v sloveniji prodajajo tut za isto ceno (tam okol 750€) in tut v Italiji sem brala da ga lahko dobiš za okol 600€.
Sem že razmišlala da bi tut jest naročila na Bordelinx sam nekak ne zaupam ravno takemu načinu naročanja. :/

16GB v UK stane 499GBP kar je okoli 600€, v italiji 16GB stane 659€, na forumu se prodajajo novi še originalno zapakirani iPhone 4 za 660€ s tem da ga lahko prevzameš še isti dan. Meni se to zdi občutno ceneje kot 750€.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani