Jabuk
napaka Apple Cinema Displayev
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.08.2006 18:01:16
napaka Apple Cinema Displayev
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prejsnji teden sem kupil dva 23" Cinema Displaya.
Kmalu po priklopu sem ugotovil, da ne osvezujeta slike, kot bi morala.
Ce pojasnim: ce kakrsnokoli okno po 3 ali vec minutni odprtosti zapremo, na ekranu ostane ostanek slike oz. "ghost".
Stestiral sem jih na:
15" MacBookProju
ter na MacMiniju

Posumil sem, da mi bodo prodajalci ze spet prodali kaksno zgodbo o slabi graficni kartici racunalnika, zato sem najprej pobrskal po netu. Par podobnih zgodb kupcev iz zadnjega casa.

V M-Storu me kljub razlagi tezave, posiljanju fotografij napake ter forwariranju prispevka drugega razocaranega kupca niso vzeli povsem resno. Vseeno so predlagali, da prinesem ekrana nazaj, ter mi ob morebitni napaki teh dveh ekranov, daju nova.
Od njih sem zelel da pred tem naredijo enostaven test:
prikljucite ekran, kot wallpaper namestite sivo ozadje (kjer se napaka najbrutalneje definira), odprejo okno, spletno stran, karkoli, ter jo po parih minutah zaprejo.
Shadow dovolj mocan, da z wallpaperja lahko preberes 12pt tekst.
Ob zagotovitvi, da so test naredili, se je prijatelj namesto mene odpravil v Feldkirchen.
Pred njim zazenejo nove monitorje in ugotovijo, da imajo enako napako!
5 ekranov, dveh razlicnih posiljk resda obeh iz avgusta, je imelo enak shadow oz. ghost efekt..
Nato testirajo lasten 6 mesecev star 23" display, ki napake nima.
Njihov zaposleni me ni jemal resno, ter preprostega postopka ni opravil.
Ugotovijo, da je Apple nedavno menjal proizvajalca, ter da bodo ocitno vsi novi 23" ekrani odslej imeli enako napako. Vse do uspesne revizije, se razume.

Epilog:
denar mi bodo povrnili, nosil bom stroske postnine, vinjete in poti.
Ter najbrz prisiljen kupiti kako grdo skatlo drugega proizvajalca..


Nazadnje urejal/a HKS13 Pet 01. Sep 2006 13:06; skupaj popravljeno 2 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.08.2006 20:22:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Načeloma ti morajo po predpisih povrnit tud stroške poti.

Drugače pa: Kaj pa Philips?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.08.2006 20:35:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
kot sem rekel že na eplu, naslednja najlepša stvar za cinemo.
sony
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 15.05.2006
Prispevkov: 119
Kraj: Maribor / Slovenija
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.08.2006 05:44:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
fantje eno so znamke, drugo pa SAMSUNG!
Malo preveri, karakteristike od Cineme pa od enga Samsunga 23''.

Cinema je cool ker je Apple =) in ker je lepa, spada pa med srednje kakovostni rang LCDjev.

Mislim, da se Cinema ne more primarjat s tem:
http://monitor.samsung.de/article.asp?artid=C244C6C0-077C-4B95-9589-1B586C94056E&show=specs

LP, Rok
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.08.2006 08:38:46
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A nima DELL povsem enakega displaya kot Apple zavitega v grdo crno plastiko? Ce se prav spomnim so bili heci na to, da Apple isti monitor prodaja toliko drazje, samozato ker je srebrne barve....
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 26.08.2006 09:35:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moj post je bil misljen kot svarilo morebitnim kupcem, saj uradnega za zdaj se ni bilo.

Moje dileme glede stylinga ohisja se mi zdijo povsem postranske.
Skrbi me, da bo Applu ostal le she dober styling, njihovo geslo pa postal function follows form..
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 25.08.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 01.09.2006 13:06:42
form follows function
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Priznam, da je bil moj post morebiti prevec tipajoc in vljuden, ampak mar nikogar ne zmoti kaj se dogaja s kvaliteto Applovih izdelkov?
Mar tako bazicno testiranje monitorjev, kot je preverjanje odzivnosti, oz. shadow efekta, ne sodi vec v program?
Smo se res vsi ze sprijaznili s katastrofalno kvaliteto nase najljubse blagovne znamke, ter podjetja, ki bolj samozadostno, kot kdajkoli oglasuje konkurencne prednosti pred ostalimi produkti?
Saj sem hvalezen za predloge novega nakupa, vendar kaj nikogar ni zmotil srz mojega problema? To ni iskanje nove lepse skatle, temvec gnev nad nekoc superiornimi izdelki, od katerih je ostala le se lupina.
Ce bi potreboval zgolj lepo skatlo, bi si za bozjo voljo, kupil akvarij!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 01.09.2006 13:19:40
Re: form follows function
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
HKS13 je napisal/a:
Priznam, da je bil moj post morebiti prevec tipajoc in vljuden, ampak mar nikogar ne zmoti kaj se dogaja s kvaliteto Applovih izdelkov?
Mar tako bazicno testiranje monitorjev, kot je preverjanje odzivnosti, oz. shadow efekta, ne sodi vec v program?
Smo se res vsi ze sprijaznili s katastrofalno kvaliteto nase najljubse blagovne znamke, ter podjetja, ki bolj samozadostno, kot kdajkoli oglasuje konkurencne prednosti pred ostalimi produkti?
Saj sem hvalezen za predloge novega nakupa, vendar kaj nikogar ni zmotil srz mojega problema? To ni iskanje nove lepse skatle, temvec gnev nad nekoc superiornimi izdelki, od katerih je ostala le se lupina.
Ce bi potreboval zgolj lepo skatlo, bi si za bozjo voljo, kupil akvarij!


ja in kaj naj? se na glavo-obrnem? si pač naletu na bombo ... nikjer ne boš najdu neko firmo, ki bo 100% tudi ti verjetno nisi Smile sicer pa je o kakovosti appla že tekla beseda (made in china)
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 01.09.2006 17:00:26
Re: form follows function
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja mene je precej zmotilo tole drastično padanje kvalitete. sorazmerno je z njihovo rastjo. in postajali bodo še večji, in kvaliteta se bo slabšala.
saj bi vzel boljšo alternativo, samo kaj ko je ni ( os x ).
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 04.09.2006 12:07:45
Re: form follows function
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@macuser>

Ne ni se ti treba na glavo obračat. Very Happy

Problem je v tem, da apple ni več to, za kar se ima - oziroma bi ga mi radi imeli.

Pred leti si pač požrl knedl in skeširal precej več denarja za to, da si mirno spal. Danes skeširaš kolikor pač skeširaš, potem pa požiraš knedle vsak dan, ko se vsedeš za svoje jabolko. Jabolčni destilati (sadjevček) pomagajo prebrodit stressss....

Čez par let bomo torej
1. alkoholiki
2. živčne razvaline
3. switch back na druge alternative (običajno slabše, oziroma, tako verjamemo) in potem imamo še dve možnosti:
3a - alkoholiki (non-apple-based)
3b - živčne razvaline (non-apple-based)

O.k, ni glih tako hudo, vsaj kar se mentalnih stanj tiče. Žal pa glede apple hardwarea ne morem reči, da je tako dober, da bi šel brez knedla domov z novim mlinčkom.

Odkar sem kupil svojo gepetko, ne grem z nje iz prav tega razloga - dela (kot večina dobrih starih jabolk), intel maca pa se branim z vsemi štirimi. Bom počakal še vsaj eno leto, če ne dve. Verjetno na drugo reinkarnacijo adobe softwarea...
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani