Jabuk
MacBook vprašanja
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.08.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.08.2006 10:57:28
MacBook vprašanja
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Eee... vem da so macbooki ze mal obrablena tema ampak vseeno.
Pripravljam se na prestop iz Okna na Jabolko pa me zanima par stvarc.
Kaksen kabel rabis da priklucis eksterni monitor (samsung) na macbooka. Predvidevam da ta zadeva podpira to moznost (dveh ekranov in pri tem ne mislim zrcalnega načina).
A ma kdo ksno dobro idejo za eksterni disk 100-250 giga in 7200rps pa da podpira FireWire. A lahko na tak disk nalozim Windowse da jih pol furam na MacBooku a more bit to nujno nalozeno na HD v laptopu (ker bi jih mela za rezervo pa nocem da mi valajo na disku od laptopa).Aja pa baje se da HD zamenat oz dodat tudi v samem laptopu. Kje bi blo tak HD fajn nabavt pa a ti to kej vpliva na garancijo?
Če se spravlam nalagat slovensko tipkovnico (originalno je angleška) a mi bodo delale blijiznice v Adobeju.

hvala
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.08.2006 11:06:33
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
* Graphics and Video Support
Intel GMA 950 graphics processor with 64MB of DDR2 SDRAM shared with main memory1
Extended desktop and video mirroring: Simultaneously supports full native resolution on the built-in display and up to 1920 x 1200 pixels on an external display, both at millions of colors

Built-in iSight camera with 640-by-480-pixel resolution
Mini-DVI port
DVI output using mini-DVI to DVI adapter (sold separately)
VGA output using mini-DVI to VGA adapter (sold separately)
Composite and S-video output using mini-DVI to video adapter (sold separately)

* bližnjice v adobu delajo
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 05.09.2006 20:00:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hm jaz tudi iščem zunanji disk (250 ali 320gb)... pa bolj kot gledam, bolj sem prepričan da se bolj splača kupit posebej disk in posebej ohišje.
Glede diskov sem nekako zožal izbor na Seagate 7200.10 serijo in trenutne WD modele (glede na lastnosti in dobavljivost).
Problem je bolj pri ohišju. Namreč kolikor gledam po forumih je precej razlik v hitrosti med različnimi firewire čipi, tako da sem še vedno odprt za predloge, mogoče kakšen link s testi (sem že iskal pa nič našel) ali kakšne osebne izkušnje.
Po drugi strani ne vem če rabim fw. Je sicer hitrejši od usb2.0, vendar glede na to da bom hkrati uporabljal fw zvočno kartico in zunanji disk, na macbooku pa je samo en fw port, ne vem koliko se to pozna na hitrosti. Ima kdo s tem praktične izkušnje?
hvala,
lp matej
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 05.09.2006 20:48:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Najboljš je kupit kr PCMCIA al pa Express Card Serial ATA kartico, in disk priključit direktno gor, ker drugače FireWire in USB diskovna ohišja kurijo prenosnikmov CPU.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 05.09.2006 21:17:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MitjaP hm..žal ne za macbooka.
No USB2.0 res kuri procesor, FW pa naj ne bi (praktično sicer res ne vem, ampak teoretično pa že).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 72
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 06.09.2006 09:07:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
če kdo najde kako pametno firewire ohišje za sata disk (2,5" ali 3,5"), naj kr hrabro pove kje se dobi Very Happy
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 06.09.2006 11:36:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hm..pri agt imajo tale zunanji disk (http://www.wdc.com/en/products/products.asp?DriveID=153) za 44500sit (gotovina še 5% manj). Verjetno je zaradi tistih lučk malo dražji (če odštejemo disk je ohišje cca 15000sit), vendar testi na tomshardware.com kažejo da je eden najhitrejših zunanjih diskov, se pravi da lučke poberejo ene 3 jurje. No, sicer nisem ravno navdušen nad njimi ampak če je za verjet tomshardware testom, potem zgleda da bom kar tole vzel.
lp
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 06.09.2006 23:11:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ComShop v BTCju IcyBox !
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 72
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 08.09.2006 07:46:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
mtx, lahko potrdiš, da majo pri comtronu ohižje za SATA disk z FIREWIRE/usb priključkom?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 11.09.2006 23:14:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne morem, ampak ce ima kdo cas naj gre pogledat. Pol leta nazaj sem kupoval ohisje in je bla ful pestra ponudba razlicnih IcyBoxov na izbiro,.. vse mogoce ATA, SATA, SATA prikljucek, USB, FW,... v vseh moznih kombinacijah - dejansko je celo prodajalec rabu en cas, da je ugotovu za kater model gre, ker so bolj k.. oznaceni in je toliko razlicnih. Pred kratkim so jih se imeli, zdaj pa ne vem.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani