Jabuk
OS X na PC-ju
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.08.2006 14:25:51
OS X na PC-ju
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je kdo kaj na tekočem s tem? Kako zdaj to deluje - se je stvar že kaj razvila ali je Apple uspel ta segment omejiti? Glede na to, da intel-maci hardversko sedaj res niso čisto nič posebnega, verjetno tudi operacijski sistem ne bi smel biti preveč izbirčen, iz kakšne škatle se poganja ... ali pač?

No, če ima kdo kak uporaben link na to temo, naj ga ne špara.

// aja, OSx86 Project sicer poznam - a se mi zdi, da se stvar ne premika kaj dosti ...
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.08.2006 15:20:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Daj razloži, zakaj bi kdo želel kupit kišto, ki je dražja in ima čudne sestavne dele, da bi laufal Leoparda? Razen seveda, če gre za igračkanje...
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.08.2006 21:56:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
OSx86 project je en izmed najboljsih apple portalov zame. Na njihovem forumu najdes odgovore na dobesedno vse tezave.

OS X tece cist lepo tudi na mojem P4 3.2 z Asusovo x1600XT. Zal mam rahle tezave z zvocno kartico na maticni plosci (levi kanal sem nekako unicil in fercera) tako da moram uporabljati creativov usb soundblaster, ki zanimivo dela BP pod Mac Os X.

Seveda je verjetno tak sistem na meji legalnega, a ker si lastim tudi pravega Maca in s tem pravice do uporabe mac os x, upam, da nisem lih velik lopov. Mislim, da me je prav OsX86 pripeljal do tega, da sem kupil MBP.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 12.08.2006 07:30:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Drugače pa ljudje, ne sekirajte se kaj dosti. BSA bi sicer rada preganjala tudi posameznike, ampak se jim to ne izplača. Še posebej zato, ker se lahko posamezniki preprosto ekskulpirajo, in pokažejo na drugega krivca, da je na njihovem računalniku nelegalna oprema (recimo na trgovino).

Policija se kaj dosti ne obremenjuje z nelegalno programsko opremo pri posameznikih, ker je tega preveč in če bi vsakega jemali resno, bi imeli preveč dela.

Tako BSA kot policiji gre predvsem, da se polovijo razpečevalci, pa naj bodo to pirati ali trgovine ob nakupu novih računalnikov, ko priložijo nelegalni software.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 12.08.2006 08:32:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
A ni tako, da pri nas ni kaznjivo piratskih programov uporabljat, je jih pa kaznjivo širit (prodajat?).

Drugace pa, kaj je kaznjivega ce poslusam sonyev cd na technics hifiju? Nic, dokler sem cd legalno kupil. Toraj kaj je kaznjivega uporabljat Mac CD v PCju? Em, nic ce sem ga legalno kupil? Smile

Sej vendar koristim sistem, za katerega pravice sem si ze zagotovil. Ni namrec niti blizu, da kradem intelektualno lastnino.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 12.08.2006 15:28:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
Toraj kaj je kaznjivega uporabljat Mac CD v PCju? Em, nic ce sem ga legalno kupil? Smile


ja kolikor razumem je kaznjivo, ker je apple to eksplicitno prepovedal. Wink
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 12.08.2006 21:00:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
A ni tako, da pri nas ni kaznjivo piratskih programov uporabljat, je jih pa kaznjivo širit (prodajat?).


Žal te moram razočarat. Tudi uporaba je kazniva, ampak se po načelu desuetudo pač ne preganja Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 12.08.2006 21:01:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
Toraj kaj je kaznjivega uporabljat Mac CD v PCju? Em, nic ce sem ga legalno kupil? Smile


Pazi pazi, ti posežeš v avtorsko delo, to pa je kaznivo - namreč sistem skrekaš Smile
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 13.08.2006 10:42:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nic nisem krekal. Cool
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 13.08.2006 11:39:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
Nic nisem krekal. Cool
Si, si, ko si uporabil programske "dodatke", katere si snel s te spletne strani Smile

Namreč ti jacksoni nardijo sicer crack, ampak implementiraš ga ti sam, kar pomeni - dajo ti orodje na raypolago, uporabiš ga pa sam Smile
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 13.08.2006 13:17:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
V bistvu lahko instaliras originalni DVD skozi vmware. Potem nisi nic krekal.

Kakorkoli vsebolj zgleda kot da zagovarjam nelegaln software. Nikakor ga ne. Zanimal me je le pravni vidik.

Hackintosh sistem pa tako v sebi nima tistega mac it just works smisla, tako da najboljsi del sistem a se vedno zamujas. Upam pa si trditi, da so hackintoshi Applu sigurno pripeljali kar nekaj kupcev, ki drugace Maca ne bi kupili.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 13.08.2006 13:38:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
V bistvu lahko instaliras originalni DVD skozi vmware. Potem nisi nic krekal.

Kakorkoli vsebolj zgleda kot da zagovarjam nelegaln software. Nikakor ga ne. Zanimal me je le pravni vidik.

Hackintosh sistem pa tako v sebi nima tistega mac it just works smisla, tako da najboljsi del sistem a se vedno zamujas. Upam pa si trditi, da so hackintoshi Applu sigurno pripeljali kar nekaj kupcev, ki drugace Maca ne bi kupili.


No pravno gledano je slednje vsekakor kršitev, neglede na pozitivne učinke za Apple.

Prva različica pa verjetno krši licenčne pogoje (čeprav tole rečem kar na pamet, ker jih nisem šel posebej brati).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 20.08.2006 17:12:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
Daj razloži, zakaj bi kdo želel kupit kišto, ki je dražja in ima čudne sestavne dele, da bi laufal Leoparda? Razen seveda, če gre za igračkanje...


Eh, sploh ne gre za to, da bi želel recimo sestaviti cenejšo mašino za OSX. Trenutno - sploh v rangu resnih delovnih mašin - to itak nima smisla. Stvar me enostavno zanima z vidika razširjenosti OS X v prihodnosti. Velika večina uporabnikov računal bo (tako kot dosedaj) zagotovo še vedno kupovala ne-jabolčne mašine, ki jih (med drugim) lahko sestavijo po lastnem trenutnem navdihu po bogsigavedi kakšnih vzorih. Še posebej, če jim OS X ni ravno prioriteta. In za pogled v jabolčni svet seveda še ne bodo pripravljeni menjati svojih mašinc.

No, dejstvo je, da se tudi na ta račun lahko pojavi marsikakšna nova pogruntavščina ...

V to, da je trenutno furanje OS X-a na PC-ju pravno nelegalno dejanje pa seveda ne dvomijo niti pri OSx86 Project:
http://www.osx86project.org/index.php?option=com_content&task=view&id=222&Itemid=2
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1142
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 21.08.2006 22:25:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
no, seveda... na ta način je MS-ov tržni delež zrasel čez vsako razumno mero. Takrat enkrat, ko sva se midva igrala z amigami. Very Happy

fak, stari! a sva bla vedno "outsiderja"?!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 22.08.2006 06:22:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
accom je napisal/a:
no, seveda... na ta način je MS-ov tržni delež zrasel čez vsako razumno mero. Takrat enkrat, ko sva se midva igrala z amigami. Very Happy

fak, stari! a sva bla vedno "outsiderja"?!


Very Happy hehe, ja ... zgleda, da res.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani