Jabuk
iBook vs. Macbook
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.07.2006
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 25.07.2006 15:50:37
iBook vs. Macbook
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nameravam kupiti Applovega prenosnika. Prišlo je do problema, saj ne vem katerega izbrati. Računalnik bo največ uporabljen za filme, glasbo, surfanje,... in pa web development (Dreamweaver, Photoshop). Trenutno imam oz. bom kmalu imel našparanih približno 200kSIT. Zanima me, če se splača še malo denarja prišparati za investicijo v Macbooka in ali je razlika med iBookom in Macbookom velika oz. katerega se trenutno bolj splača nabaviti za mojo uporabo.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 175
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 25.07.2006 17:01:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ja recimo Photoshop baje še nekaj časa ne bo za intele, poglej še tole. drugače pa ga ima prijatelj in kolikor malo sem se uspel igrati je v samem operacijskem sistemu kar precej hitrejši.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 23.07.2006
Prispevkov: 2
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 25.07.2006 18:59:12
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Hm. Pa bo morda čez čas na Intelih čas bolje? Ker Appla ne kupuješ kar vsak dan. Če bi kupil iBooka ali Macbooka bi ga imel za vsaj 3 leta.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 26.07.2006 06:53:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
jaz bi nabavil macbooka (garancija, nov OS, ilife 06) in ziher ga boš mel 3 leta ali več ... Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 534
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 26.07.2006 15:09:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Adobovi programi najverjetneje pridejo spomladi 2007, najverjetneje aprila, govorilo pa se je tudi že o marcu. Mislim torej, da boš čez nekaj mesecev precej vesel, da si kupil MacBook in ne iBooka. Sploh pa bo naslednji OS X, torej 10.5 precej bolj optimiziran za Intele (seveda bo deloval tudi na PPC). Kolikor sem slišal se da Photoshop kar spodobno uporablajti tudi na Intelih, čeprav gre nekoliko počasneje.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 79
Kraj: LJ
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 27.07.2006 21:01:49
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Edina ovira je dejansko Adobe. Bral sem par dobrih primerjav in testov. Photoshop in Illustrator na Macbooku prek "pretvornika" Rosseta delujeta 95% hitro kot na iBoooku. Kar je za nekaj mesecev čakanja na nov OS v primerjavi z starejšim računalnikom veliko ugodneje.

Sicer pa ostali programidelujejo do 4x hitreje (kakor oglašuje Apple) ampak sicer je res zelo hitrejši. To sta dejansko dve generaciji razike. G4 iBook je počasnejši tudi od G5 iMaca in podobnih PPC Applov. Kje šele od Intel platforme!

Jaz bi defenitivno zbbral na tvojem mestu toliko denarja, da bi za resno delo nabavil Macbook Pro, ki je še malo boljši od MacBooka.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani