Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
FMC - nov igralec
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 121
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 21.07.2006 10:11:07
FMC - nov igralec
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Izgleda, da je v igro vstopil nov prodajalec jabolk: http://www.fmc.si/categories.cp2?guid=F7A0A844-F0AF-0415-1C7E-A80CBC92738C&linkid=12

Na prvi pogled je ponudba kar konkurenčna. In glede na to, da FMC ni ravno začetnik v svojem poslu, majhen pa tudi ne, verjetno lahko pričakujemo dobro konkurenco "glavnemu" slovenskemu sadjarju. Upajmo.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 928
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 21.07.2006 10:48:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
absolutno cenejše, pri nas v firmi so poslali ponudbo za Applov računalnik trem firmam, dvem zastopnikom za Apple - EPL, MAc&PC in od firme rednim dobavljalcem PC računalniške opreme.

In katera ponuba je bila najcenejša? V prvem ugibu ste verjetno ugotovili, da nobena od SLO Apple zastopnikov.

Dobil sem računalnik s slovensko tipkovnico pa še sestavljen je bil na irskem in ne na kitajskem..
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.08.2006 20:32:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tudi svojo pucno sem nagovoril da kupi pri FMCju svoj MBP. Pa se ipod nano 4 giga ti dajo, ce doplacas 15 jurjev. 1 giga pa do 15. avgusta ponujajo poleg vsakega mac racunalnika ali cinema displaya.

Rešpekt! :shock:
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.08.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 21.08.2006 06:59:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Noo js imam pa ful negativno izkusnjo z poskusom nakupa pri FMCju.
Kupujem MacBooka in sem videla to ponudbo na internetu in se mi je zdela kar ugodna za slovenske razmere pa sem si rekla zakaj pa ne? No ne zaradi tega ker do mene res niso bili najbolj prijazni. Ne vem no, a ni trzna politika taka da moras bit prijazen do kupca pa to? Vsaj ce prodajas stvari za 400, 500 tisoc?
OK najprej posljem mejl in se, ker nekaj casa ni bilo odgovora, odlocim poklicat na firmo. Po dveh dneh klicanja končno dobim prodajlalca s katerim sva se zmenila, da pridem pogledat to tehnolosko cudo na njihov servis (Ker ne maram narocat stvari po posti in hočem na mestu videt kaj točno kupujem). Ko pridem tja (in Ljubljana meni ni ravno blizu) ni nikjer zive duse, nobenega listka, NIC.
Ko naslednji dan spet desetkrat klicem mi na koncu tajnica rece, da bo dala mojo stevilko tistemu prodajalcu in da me bo poklical nazaj (ja valda pol pa svizec zavije cokolado v folijo!). Naslednji dan koncno na telefon dobim nekega drugega prodajalca, mi ta ne prevec prijazno pove, da so imel pac kolektivni dopust in da ni njegov problem kaj je men govoril njegov kolega in da ni njegov problem da se je med tem casom akcija ze koncala in da naj se ne zmisljujem in narocim prekleto zadevo po internetu.
Aja ok?!

No zdaj narocam Mac Booka pri m-store in do zdaj ni problemov.
Zaenkrat.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 21.08.2006 08:35:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zanumivi problemi. No moja punca je narocila pri njih MBP ze okoli 7 avgusta in se vedno ga ni prejela. Problemi so malo podobni tvojim. Sicer se ni nic placala, dogovorjeno je da jo poklicejo ko pride k njim in da greva po njega v trgovino.

Ce ne bi dali ponudbe za 15 jurjev ipod nano 4gb potem bi ze zdavnaj sel k m-store ponj.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.08.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 21.08.2006 10:17:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ja sj mene je tudi premamla ponudba za ipoda... ampak...
V bistvu je še boljs ravno zdj so cene MacBookov padle Very Happy
Pa nalepke na tipkovnici si lahko tudi sama nalimam.
Jabi

Jabi

Pridružen/a: 18.08.2006
Prispevkov: 5
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 21.08.2006 11:27:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
aja pa pri m-store so mi odgovorili na vsa vprasanja (po emailu) izredno hitro. Kombinacija MacBook 2ghz 60gb HD z anglesko tipkovnico in ipod 4gb me pride 1.509 evrov kar se mi zdi kot kar ugodna cena (za vse tiste k vas zraven mika ipod).
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 21.08.2006 12:01:42
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
v m-store sem prejšni teden tudi sam kuipl MBP in moram reči, da je odličen mlinček. Prav to, kar sem iskal.

Drugače sem pa tam na lastne oči videl še 3 MacBook računalnike z angleško tipkovnico.

Aja, pa žal zdej nimajo več opcije, da ti pošljejo robo proti plačilu po povzetju, ker slovenski dostavljalci door-to-door ne znajo s tem delat, oz. sploh storitve ne poznajo?!? Zdej je mogoče sam s prenakazilom denarja in dostavo na dom po nakazilu denarja in pa tudi osebni prevzem.

Baje kmalu pride tud možnost plačevanja s kreditno kartico.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 21.08.2006 15:47:34
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Novice: Danes so pri FMCju dobili MBPje, pravijo da bo najkasneje do srede v Celju, kamor ga greva s iskat. Upam samo, da ne bodo kaksne FMC nanj nalepili, sem namrec danes bral opis nekega Della v Connectu in videl na njem nalepko FMC. Ne morem si predstavljat, kaksna packarija bi nastala iz taksne nalepke, ko bi se MBP enkrat zagrel na delovno temperaturo. Sploh potem, ko bi ga ze vec kot leto dni mel.

Moj MBP je drugace tudi iz m-store in sem super navdusen nad njimi.

Za ipoda pa si le raje na www.geizhals.at poisci najboljsega ponudnika, te zna priti obcutno ceneje.

30gb 5. generacije dobis ze za 252 evrov plus postnina.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 08.08.2006
Prispevkov: 196
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 21.08.2006 16:49:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Nalepka od FMC pride gor, vendar jo je zelo lahko odstraniti z nohti in ne pušča nobenih sledov. Sem namreč kupil macbooka pri njih in sem se tudi najprej zgražal ko sem to videl, ampak ni razloga za paniko.
lp
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 21.08.2006 19:02:41
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sem se bal in hkrati upal na tak odgovor.
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 53
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 22.08.2006 11:40:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Sam sem kupil mac minija preko FMC, brez problemov, osebni dvig. Zaenkrat dobre izkušnje.
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 23.08.2006 09:16:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo danes so klicali, da je MBP prispel, tako da greva popoldne po njega. Bom sporocil, kako je teklo in ce ima kaksne napake. Wink
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 23.08.2006 14:45:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MBP je doma, nic ne piska na bateriji, nalepka pa se skriva pod baterijo, ki tudi iz prizadete serije. Z nakupom je punca do sedaj zadovoljna.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 23.08.2006 16:48:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Kaj pa če nastaviš, da ti naj na AC deluje enako kot na bateriji (torej, da ti čimbolj varčuje z energijo), potem tudi piska?
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 23.08.2006 17:09:47
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Piskanje je bilo vedno pogojeno prav z nastavitvijo po najnizji mozni porabi energije.

Tako, da ne vem kako je s tem.

Pri meni na bateriji ne slisim prav nobene razlike, ce zamenjujem med moznostmi energijske porabe. Itak pa se mi na bateriji skoraj ne slisi, ce izvedem photo booth finto pa sploh zgine.

Ne elektriki zgine ne sploh.

Drugace pa premetena ideja (thumbs up), zal nima haska Smile
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 4758
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 23.08.2006 21:16:51
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
Pri meni na bateriji ne slisim prav nobene razlike, ce zamenjujem med moznostmi energijske porabe. Itak pa se mi na bateriji skoraj ne slisi, ce izvedem photo booth finto pa sploh zgine.

Ne elektriki zgine ne sploh.


resno?
Zanimivo, kot sem ti že dejal meni čisto na rahlo piska smao na elektriki, vednar s force quit photoboota in zaprtjem LID in čkanjem da gre računalnik v slep, nato pa po zbujanju, tega ne počne več, dokler ne uprabim spet iSight ali pa računalnik resetiram.

Na bateriji mi pa sploh ne dela! Nikoli in nikdar.

Sem pa mnenja, da je tole software-sko pogojena težava, tako da se mogoče lahko nadejamo kakšne rešitve s strani Appla, čeprav sam ne vidim tega kot hudo težavco (vsaj pri meni), ker je pisaknje še vedno tišje kot je bilo piskanje pri prenašanju podatkov prek etherneta na PowerBook 17"
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 24.08.2006 09:48:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma sej mene tudi ne moti, ker kot receno lahko zadevo ubijem s Photoboothom. Hvala Sebastjanu za forcequit applescript ob tej priloznosti!

Ce bi pa te finte ne bilo, bi me pa motilo. Vecino casa namrec zenem racunalnik na elektriki brez vstavljene baterije (za litijske baterije baje niso primerne prevec visoke temperature in zato jo tem sokom poizkusam izpostavljat cim manj).
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 29.08.2006
Prispevkov: 199
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 03.09.2006 09:50:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MaTiCeK je napisal/a:
Zanumivi problemi. No moja punca je narocila pri njih MBP ze okoli 7 avgusta in se vedno ga ni prejela. Problemi so malo podobni tvojim. Sicer se ni nic placala, dogovorjeno je da jo poklicejo ko pride k njim in da greva po njega v trgovino.

Ce ne bi dali ponudbe za 15 jurjev ipod nano 4gb potem bi ze zdavnaj sel k m-store ponj.


Tud sam sem pri njih naročil MBP takrat enkrat, pa sem moral skoz težit, kdaj ga bom dobil..Je bilo rečeno, da jedobava možna po 15. in ko ga ni bilo še en teden, sem mel vseh poln *****, kontaktiral direktorja prodaje in ga dobil naslednji dan!
BTW: iPoda še čakam in bom zgleda moral še 1x zanoret..

Pri nas te nihče ne jemlje resno, dokler na nekaj ljudi totalno ne znoriš..Na žalost!
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 04.02.2006
Prispevkov: 1347
Kraj: iMB
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 04.09.2006 14:23:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ah, sranje.

No punca je dobila oboje hkrati in brez kakrsnih koli tezav, razen zamude. Tako, da se mi zdi konec koncev se vedno super ponudba.
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani