Jabuk
tlefoni preko bolhe iz anglije
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.01.2011
Prispevkov: 14
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 11.01.2011 12:30:19
tlefoni preko bolhe iz anglije
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni

Sem nov uporabnik in razmišljam o nakupu iphone 4. Ker poznate sceno, sem se prijavil, da vas vprašam o prodajalcih, ki se nahajajo na bolhi.com

Najprej sem poslal kratko sporočilo za oseben prevzem, potem pa presenečenje. Dobim mail v angleškem jeziku itd.

naprej nisem ogovarjal, v mailu pa so podatki oz. naslov podjetja

Company Details - PHONE ALONE LIMITED
Registered No.02933795
Address: 150 GROVE ROAD
CITY:SUTTON
STATE: SURREY
ZIP CODE: SM1 2DF
COUNTRY UNITED KINGDOM

in nekakšen Certificate of In corporation ki ga je izdala UK


Kako je možno kupiti tak telefon za 300 ali 350 €, ki je tovarniško odklenjen?

Cena je zanimiva, samo .... (škoda živcev, če ga ne dobiš)
ali ima že kdo izkušnjo z njimi ali je to preprost nateg?

Hvala za vse odgovore.

LP!

Vaš novi uporabnik Simoncek
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.10.2010
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 11.01.2011 12:35:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za tako ceno nikoli. jst mam malo rabljenega tvovarnisko odklenjenega za 550eur.Iz anglije kupljen v mobikliniki.
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 11.01.2011 13:37:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
preprosto nateg, nigerian scam
http://en.wikipedia.org/wiki/Advance-fee_fraud
Jabuček

Jabuček

Pridružen/a: 06.10.2010
Prispevkov: 47
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 11.01.2011 13:40:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zaklenjeni modeli se prodajajo med 350-500eur. Samo lahko naletis na ponaredek kljub ceni.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 11.01.2011
Prispevkov: 14
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 11.01.2011 13:45:22
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
hvala za odgovore
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 11.01.2011 23:27:00
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
karlo je napisal/a:
Zaklenjeni modeli se prodajajo med 350-500eur. Samo lahko naletis na ponaredek kljub ceni.


karlo, jaz bi na tvojem mestu se vzdržal vseh komentarjev o nategunih, da ne rečem še kaj drugega.

pa brez zamere!
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.09.2010
Prispevkov: 128
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 23.01.2011 21:09:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Je nateg tudi 3gs 8GB za cca 360€? Verjetno ne.. Če ga naročim, koliko me bo prišla poštnina?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 10.06.2009
Prispevkov: 190
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 23.01.2011 21:12:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Success je napisal/a:
Je nateg tudi 3gs 8GB za cca 360€? Verjetno ne.. Če ga naročim, koliko me bo prišla poštnina?


Za ta denar ga dobiš že pri nas.
Malo pobrskaj po oglasih tukaj gori in na bolhi Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 23.01.2011 21:17:40
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Success je napisal/a:
Je nateg tudi 3gs 8GB za cca 360€? Verjetno ne.. Če ga naročim, koliko me bo prišla poštnina?


Ce gre za novega, potem je verjetno nateg... Smile ... Nov stane nekje od 500 dalje (direkt pri Apple-u in nezaklenjen) ...

Za tako ceno pa je po vsej verjetnosti nateg ali pa gre za zaklenjenega ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.09.2010
Prispevkov: 128
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 23.01.2011 22:51:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Saj pa se na naši slovenski bolhi tudi dobijo novi iPhoni 3gs za cca 400€ (na vsake tolko časa - govorim o tovarniško odklenjenih telefonih). Govorim za iPhone fizičnih oseb, kateri so jih ponavadi dobili za darilo ali pa kaj podobnega, in jih ne potrebujejo Very Happy Za moje pojme ni potem nič presenetljivega, da v Angliji, kjer je veliko, veliko več iPhonov, da se prodajajo po malo nižji ceni, ali pač? Confused

Offtopic: Na kaj pa moram paziti ob nakupu rabljenega iPhona? Če navzven zgleda lepo ohranjen, potem je ponavadi tudi ostalo vredu, mar ne?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 06.07.2010
Prispevkov: 347
Kraj: Žabnica
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 23.01.2011 22:56:50
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
No po tvojih besedah ne veš veliko okrog Iphona, svetuje ti, da najdeš kakšnega k se malo bolje spozna, da vse preveri če prav dela zaklenjen odklenjen itd.....
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 06.01.2010
Prispevkov: 142
Kraj: ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 23.01.2011 23:14:55
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Simoncek na bolhi prodajajo telefone iz uk ali italije za dovolj ugodne cene. Ravno pred kratkim sem ga tako kupil tudi sam. Poklical sem povprašal glede vsega, da sem se mal informeru in potem sem se dobil s tem prodajalcem mi je pokazal zavitega v original pakungo, sem ga odvil priklopil na itunes in preveril če je vse uredu. In tako sem uspešno kupu iphone 4 za dost ql ceno tko da mal prebrski poklič...če maš pa željo po rablenem telefonu pa poskus srečo Very Happy
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 24.01.2011 00:10:18
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Success je napisal/a:
Je nateg tudi 3gs 8GB za cca 360€? Verjetno ne.. Če ga naročim, koliko me bo prišla poštnina?

Preden kaj kupiš se raje dobro pozanimaj o teh stvareh, kot ti predlagajo tudi drugi uporabniki. Pa priporočam osebni prevzem da zadevo tudi sprobaš... Na tvojem mestu bi naročilo iz tujine črtal s seznama.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.09.2010
Prispevkov: 128
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 24.01.2011 10:39:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Iphone3GS je napisal/a:
No po tvojih besedah ne veš veliko okrog Iphona, svetuje ti, da najdeš kakšnega k se malo bolje spozna, da vse preveri če prav dela zaklenjen odklenjen itd.....


Vem kar nekaj o iPhonih, saj sem ga prej že imel, pa tudi forume spremljam (dokaj Very Happy ). Vem, kako pogledati, ali je telefon zaklenjen, ali odklenjen. S tistim, kar sem zgoraj napisal, pa sem mislil povedati nekaj povsem drugega. Torej, če telefon navzven zgleda lepo ohranjen, praktično brez prask, potem tudi s hardwarem ne more biti nekih problemov ane?

Zakaj ne bi kupil iPhona preko interneta? Če pri prodajalcu piše, da ima 100% Feedback in da ima že narejenih kar nekaj kupčij, mu nekako lahko verjamem ane?
Tako ali tako pa ga bom verjetno vzel v Sloveniji, ker me iz Anglije pride s poštnino podobno kot tukaj v Sloveniji. Samo čakam lahko na kakšen "pameten" oglas. Smile
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.09.2010
Prispevkov: 128
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 24.01.2011 10:41:37
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
moXel je napisal/a:
Simoncek na bolhi prodajajo telefone iz uk ali italije za dovolj ugodne cene. Ravno pred kratkim sem ga tako kupil tudi sam. Poklical sem povprašal glede vsega, da sem se mal informeru in potem sem se dobil s tem prodajalcem mi je pokazal zavitega v original pakungo, sem ga odvil priklopil na itunes in preveril če je vse uredu. In tako sem uspešno kupu iphone 4 za dost ql ceno tko da mal prebrski poklič...če maš pa željo po rablenem telefonu pa poskus srečo Very Happy


Hvala, bom pogledal malo! Very Happy S staro Nokio sem čedalje bolj nervozen.. Nekako to ni telefon, še sms komaj napišem.. Neutral Za tiste čase je bil pa med najboljšimi Very Happy
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 08.10.2008
Prispevkov: 4549
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 24.01.2011 10:43:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Success je napisal/a:
Torej, če telefon navzven zgleda lepo ohranjen, praktično brez prask, potem tudi s hardwarem ne more biti nekih problemov ane?

veš, da stik s tekočino lih ne pušča nekih blaznih prask? Wink
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 24.01.2011 10:52:32
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Success je napisal/a:
Saj pa se na naši slovenski bolhi tudi dobijo novi iPhoni 3gs za cca 400€ (na vsake tolko časa - govorim o tovarniško odklenjenih telefonih). Govorim za iPhone fizičnih oseb, kateri so jih ponavadi dobili za darilo ali pa kaj podobnega, in jih ne potrebujejo Very Happy Za moje pojme ni potem nič presenetljivega, da v Angliji, kjer je veliko, veliko več iPhonov, da se prodajajo po malo nižji ceni, ali pač? Confused

Offtopic: Na kaj pa moram paziti ob nakupu rabljenega iPhona? Če navzven zgleda lepo ohranjen, potem je ponavadi tudi ostalo vredu, mar ne?


Taki so zelo redki... Vecina takih je ponavadi zaklenjenih (najveckrat na hrvaski T-Mobile) ... a prodajalci to zamoclijo (kao ne vedo Smile ) ... In v Angliji so taki kupljeni preko operaterja, zaklenjeni...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani