Jabuk
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
iPhone 2G update na 3.1.2 težavice...pomoč
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 07.01.2011 22:01:17
iPhone 2G update na 3.1.2 težavice...pomoč
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Svoj okrogla 3 leta stari dobri 2G sem posodobil iz sicer super delujoče 2.2.1 verzije na 3.1.2 (in ne na 3.1.3 ker sem bral da ni stabilna?). Problemčki so mi ustvarili eno celo neprespano noč prebito za googlom v iskanju rešitev. Sedaj se po številnih neuspelih poizkusih obračam na vas. Prej sem imel SwirlyMMS, Cycorder in ostale super programe in je vse delalo.

PROBLEMI:

1. Cydia se ne refresha, problemi se začnejo že takoj na začetku ko po kratkem loadanju (Downloading release itd.) javi kup napak (iSpazio repo failed to fetch, in tudi ostali že v originalu dodani sourci so failed to fetch) in potem sem za nekaj minut pečen na LOADING DATA. Re-jailbreak s Snowbreeze nič ne pomaga.

2. mms ne deluje. Sem probal z active mms in vašimi nastavitvami-ne pošlje mms-a. Sem probal namestit tisti ipcc od simple mobile-brez sprememb sploh.

3.Call forwarding active-kako izklopiti?

4.Ali obstaja SLO paket za 3.1.2 takšen kot je bil prej? Z vsemi logotipi inn ostalim.

Najlepša hvala že vnaprej za odgovore!

Lep pozdrav, Matic
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 07.01.2011 22:08:15
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Se mi ne ljubi pisat se "dvatisoctristodvainpetdesetic" ... napisem le to, da je na vsa vprasanja ze odgovorjeno na forumu... le malo je treba pobrskat Smile ...

Mogoce se bo pa komu drugemu ljubilo napisati Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 07.01.2011 22:13:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Se mi ne ljubi pisat se "dvatisoctristodvainpetdesetic" ... napisem le to, da je na vsa vprasanja ze odgovorjeno na forumu... le malo je treba pobrskat Smile ...

Mogoce se bo pa komu drugemu ljubilo napisati Smile ...


Ja vem, te čist razumem.

Sem pa pozabu napisat da išem po jabuku in ostalih dvatisoctristodvainpetdesetih forumih in nobena varianta ne obrodi sadov. Sploh kar se tiče Cydie ne.

Sem brisal tiste fajle od cydie tako kot treba in samo omogoči da Cydio odmrznem, nato pa je po parih sekundah spet isto.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 07.01.2011 22:15:17
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. A sploh mas aktivno povezavo z wifi-jem?? Ali ti dela internet preko safarija?
2. Kaj se s tem sploh ukvarjas. Pac 2G iphone ni za mms-e pika konc.
3.Z ipcc-jem.
4.ja seveda.na mojapple net repozitoriju je.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 07.01.2011 22:18:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
1. A sploh mas aktivno povezavo z wifi-jem?? Ali ti dela internet preko safarija?
2. Kaj se s tem sploh ukvarjas. Pac 2G iphone ni za mms-e pika konc.
3.Z ipcc-jem.
4.ja seveda.na mojapple net repozitoriju je.


1.Imam wifi, safari dela BP. Sem probal tudi preko GPRS in še drugega wifija in nič ne pomaga.

2.Jah prej mi je lepo delalo, žal mi je da mi zdej nebi.

3.Po tistih navodilih z ippcjem od simple-mobile ne dela. Tisti comm patch ki je treba inštalirat pa je itak samo za 4.1.

4.ok bom dodal ko usposobim cydio Smile
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 07.01.2011 22:26:29
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_Matic_ je napisal/a:


1.Imam wifi, safari dela BP. Sem probal tudi preko GPRS in še drugega wifija in nič ne pomaga.

2.Jah prej mi je lepo delalo, žal mi je da mi zdej nebi.

3.Po tistih navodilih z ippcjem od simple-mobile ne dela. Tisti comm patch ki je treba inštalirat pa je itak samo za 4.1.

4.ok bom dodal ko usposobim cydio Smile


1. Cydio moras OBVEZNO pustiti, da naredi tiste update do konca... To lahko vcasih traja tudi vec minut...

2. Saj sedaj tudi dela... najbolje sicer s SwirlyMMS, ki je placljiv... deluje pa tudi z nekim patchem... eni sicer pravijo, da potem precej kuri baterijo... tako,d a je treba najti pravi patch... Da se pa ustimat ...

3. ipcc vzames Jernejove ... s temi sigurno dela... Smile >> http://gps.jernej.org/ipcc.php

4. Slovenski vmesnik najdes tukaj >> http://mojapple.net/wiki/iOS_slovenski_vmesnik , nekatere dodatne porpavke pa na macuporabnik.si repozitoriju... ce je sploh se "ziv" Smile ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 07.01.2011 22:28:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz ti priporocam tole. Restoraj na 3.1.3. Potem pa z redsn0w-om jailbrejkaj in aktiviraj in odklenis ga z njim. iPhone-a 2G itak ni mozno trajno zaklenit.
Pa ko bos restoral izberi set up as new phone obvezno.
Ipcc-ji delajo teli http://gps.jernej.org/ipcc.php , seveda izberi jih za 2G in 3.1.3.
Kako nalozis ipcc?
Uporabniki Windows morate prav tako zapreti iTunes, nato pa zagnati Ukazno vrstico (Start -> Run (Zaženi), vpisati v okno “cmd”) in vpisati ukaz:

“C:\Program Files\iTunes\iTunes.exe” /setPrefInt carrier-testing 1
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 07.01.2011 22:36:08
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Jaz ti priporocam tole. Restoraj na 3.1.3. Potem pa z redsn0w-om jailbrejkaj in aktiviraj in odklenis ga z njim. iPhone-a 2G itak ni mozno trajno zaklenit.
Pa ko bos restoral izberi set up as new phone obvezno.
Ipcc-ji delajo teli http://gps.jernej.org/ipcc.php , seveda izberi jih za 2G in 3.1.3.
Kako nalozis ipcc?
Uporabniki Windows morate prav tako zapreti iTunes, nato pa zagnati Ukazno vrstico (Start -> Run (Zaženi), vpisati v okno “cmd”) in vpisati ukaz:

“C:\Program Files\iTunes\iTunes.exe” /setPrefInt carrier-testing 1


Ok ok, super. Bom zdele dal na 3.1.3, verjetno je to problem ker nisem dal set up as a new iphone ampak sem direkno restoral. Lahko pa še vedno kasneje restoram iz backupa?

Sicer sem pa že včeraj bil na 3.1.3 in isti problem s Cydio. Bom zdele probal edin še set up as a new iphone.


Z nalaganji ipcc sem že seznanjen, ker sem nalagal tistega od simple-mobile.

Poročam!

LP
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 07.01.2011 22:41:31
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ce das restore from backup ti vse probleme prnese.
Jaz zelo ne priporocam tega. Uglaunem rajse si se malo casa vzami in se enkrat nastelaj vse.. Pa bo vsaj delalo bp..
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 07.01.2011 22:46:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
gpc17 je napisal/a:
Ce das restore from backup ti vse probleme prnese.
Jaz zelo ne priporocam tega. Uglaunem rajse si se malo casa vzami in se enkrat nastelaj vse.. Pa bo vsaj delalo bp..


Evo sem dal na 3.1.3 z redsnow in ne dela. Sem dal set up as a new iphone in v Cydii še vedno enak problem. Bolj kot googlam vidm da ma ogromno ljudi enak problem rešitve pa nekako kar ni.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 07.01.2011 22:50:54
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo tak problem imam:
http://modmyi.com/forums/cydia-support/708111-cydia-error-cache-fail-host-unreachable.html
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 07.01.2011 22:54:35
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_Matic_ je napisal/a:


Evo sem dal na 3.1.3 z redsnow in ne dela. Sem dal set up as a new iphone in v Cydii še vedno enak problem. Bolj kot googlam vidm da ma ogromno ljudi enak problem rešitve pa nekako kar ni.


Hmmm... malo hitro ti je tole vse uspelo... dat na 3.1.3... 10 minut je med prejsnjim sporocilom, ko si napisal, da bos probal ... in tem, kjer pises, da ni uspelo Smile ...

In v istem stavku pravis, da si dal na 3.1.3 in redsn0w ne dela... naprej pa pises, da so isti problemi s Cydio... Ce ti ne bi uspelo, ne bi imel Cydie Smile ... Pomoje nekaj delas kar tako malo "na pamet" ... in sem in tja kaksen korak preskocis Very Happy ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 07.01.2011 22:56:30
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_Matic_ je napisal/a:
Evo tak problem imam:
http://modmyi.com/forums/cydia-support/708111-cydia-error-cache-fail-host-unreachable.html


Te napake se pojavijo pri prvih nekaj zagonih Cydie... odgovor imas v drugem postu na tem linku Smile ... da najprej posodobi Cydio (pustis, da naredi svoje)... to ponavadi kar traja... sploh na iPhone prve generacije, ki je relativno pocasen... Zato sem prej tudi napisal, da je slo malo prehitro vse skupaj...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 07.01.2011 22:57:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
_Matic_ je napisal/a:


Evo sem dal na 3.1.3 z redsnow in ne dela. Sem dal set up as a new iphone in v Cydii še vedno enak problem. Bolj kot googlam vidm da ma ogromno ljudi enak problem rešitve pa nekako kar ni.


Hmmm... malo hitro ti je tole vse uspelo... dat na 3.1.3... 10 minut je med prejsnjim sporocilom, ko si napisal, da bos probal ... in tem, kjer pises, da ni uspelo Smile ...

In v istem stavku pravis, da si dal na 3.1.3 in redsn0w ne dela... naprej pa pises, da so isti problemi s Cydio... Ce ti ne bi uspelo, ne bi imel Cydie Smile ... Pomoje nekaj delas kar tako malo "na pamet" ... in sem in tja kaksen korak preskocis Very Happy ...


Dal sem shift+restore na 3.1.3 potem zalaufal redsnow in mu podtaknil 3.1.2 mal počakal da nardi, priklopil na itunes, set up as a new iphone, povezal wifi, odpru cydio, reorganizing please wait, cydia se zapre, jo odprem in enak problem.

Misliš da se lažem po 8 urah zajeb..?
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 07.01.2011 23:01:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo...

Cydia me vpraša who are you-user graphical only- nato se začne gor na vrhu Cydie Downloading packages, downloading release, napiše error DB1 in DB2, nato pa pop-up ERROR:Refreshing Data notri pa: failed to fetch 6x (repos: ispazio, release.gpg, NetDB)...ko kliknem OKAY se začne reloading data in pri tem tudi ostane.

LP


Nazadnje urejal/a _Matic_ Pet 07. Jan 2011 23:02; skupaj popravljeno 1 krat
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 07.01.2011 23:02:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_Matic_ je napisal/a:


Dal sem shift+restore na 3.1.3 potem zalaufal redsnow in mu podtaknil 3.1.2 mal počakal da nardi, priklopil na itunes, set up as a new iphone, povezal wifi, odpru cydio, reorganizing please wait, cydia se zapre, jo odprem in enak problem.

Misliš da se lažem po 8 urah zajeb..?


Ne pravim, da se lazes... samo obcutek imam, da je slo prehitro... Sem ustimal ze precej iPhone-ov... zadnjega iPhone prve generacije nedolgo tega... enkrat pred novim letom... in vem, da ze recimo sam postopek restora preko iTunes traja cca. 10 minut... potem je treba se Redsn0w-u pustiti cas, da naredi svoje... in po rebootu, ko zazenes Cydio... spet najprej precej dolgo nekaj melje... pa potem se enkrat sam resetira... pa potem najde posodobitve... te je treba obvezno namestit... pa potem se ene parkrat pustiti Cydii, da najde vse porpavke in posodobtve ... In to vse skupaj po mojih izkusnjah traja skoraj pol ure... ne pa 10 minut...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 07.01.2011 23:03:11
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
_Matic_ je napisal/a:
Evo...

Cydia me vpraša who are you-user graphical only- nato se začne gor na vrhu Cydie Downloading packages, downloading release, napiše error DB1 in DB2, nato pa pop-up ERROR:Refreshing Data notri pa: failed to fetch 6x (repos: ispazio, release.gpg, NetDB)...ko kliknem OKAY se začne reloading data in pri tem tudi ostane.

LP


Ta postopek "Reloading blablabla..." traja kar nekaj casa... lahko tudi 5... ali 10 minut ...

Pa si dal svez restore? Si izbral "Set up as a new iPhone"?


Nazadnje urejal/a Jest Pet 07. Jan 2011 23:04; skupaj popravljeno 1 krat

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 07.01.2011 23:03:56
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ok, np. Gor sem vglavnem napisu kaj je problem s Cydio še vedno, trenutno pa čakam že 7 min na reloading data in zbujam ekran da ne gre v spanje.

LP
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 07.01.2011 23:05:13
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
_Matic_ je napisal/a:
Evo...

Cydia me vpraša who are you-user graphical only- nato se začne gor na vrhu Cydie Downloading packages, downloading release, napiše error DB1 in DB2, nato pa pop-up ERROR:Refreshing Data notri pa: failed to fetch 6x (repos: ispazio, release.gpg, NetDB)...ko kliknem OKAY se začne reloading data in pri tem tudi ostane.

LP


Ta postopek "Reloading blablabla..." traja kar nekaj casa... lahko tudi 5... ali 10 minut ...

Pa si dal svez restore? Si izbral "Set up as a new iPhone"?


Ja takoj ko se je zbudil po jailbreaku sem dal v iTunes set up as a new iPhone in se zmislil eno drugo ime zanj.


LP
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 07.01.2011
Prispevkov: 14
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #20   Objavljeno 07.01.2011 23:10:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Evo reloading data je skozi, sem dal upgrade essential in nato restart Cydia. Zdaj ko odprem Cydio mi že na začetku javi ispaziorepository.com--> host unreachable.

Kaj zdaj?

Lp in hvala
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani