Jabuk
Iphone 4 nastavitve?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2008
Prispevkov: 429
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 02.01.2011 15:14:23
Iphone 4 nastavitve?
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pozdravljeni!

Imam itak dzabest paket in ker imam(o) samo 100mb prenosa, mi je za zadnji teden v decembru ostalo cca 8mb prenosa podatkov. Seveda sem takoj izkljucil cellular data in 3g (ceprou nima veze,ker je itak cellular data na off Smile), da ne bi prekoracil limita. Potem sem pa pogruntal, da NE dobivam mms sporocil. Wireless sem imel vklopljen. Zanima me, ce se bom se kdaj znajdel v podobni situaciji, kako bi lahko dobival mmse? Pac mogu bom met vkloplen cellular data? Imam pa skos push na off, notifications na off, tako da mi s tega stalisca nic neta ne papca. To je prvo vprasanje..

Tole je pa drugo:
Pod settings, restrictions mam multiplayers nastiman na off (pred casom sem imel na on in tut pridno uporablju, potem se pa pogruntu da mi papca kar nekaj ze tako dragocenih MB-jtov.), vendar mi usen ko zazenem npr. angry birds zgoraj pojavi tisto okno iz game centra: welcome back xyz! In me zanima ce mi to tut kej MB-jtov pozre? Vem, da ce se enkrat prijavi da mi ne pozre 10MB, ampak ce se pa 10x na dan in to vec dni, mi je pa bedno da bi mi internet porablal..

Upam da sm dovolj razumljivo napisu Smile Hvala za odgovore!

Lp
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 02.01.2011 15:18:43
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Prvi odgovor. Če imaš cellular data off ne delajo mms-i (logično).
Če ne želiš porabit prenosa napiši pod nastavitve za internet namesto recimo mobitel test123 uglaunem nekaj da ne bo delal internet, mms nastavitve pa pusti.
Še najbolj ti pa priporočam za 6€ (1GB podatkov!)

Drugo : Najbrž. To lahko spremeniš z lahkoto. Odpri gamecenter aplikacijo in se enostavno izpiši. To je vse.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 26.07.2010
Prispevkov: 1239
Kraj: Kamnik
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 02.01.2011 15:18:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz mislim, da boš moral imeti vklopljen cellular data network. Sam sem imel problem z velikostjo, ki je vnesena v mms nastavitvah (sem dodal še dve ničli). Ker današnji telefoni zajemajo večje file kot pa 600 KB. Za ta drugo pa res ne vem...-
Najbolje bi bilo, če bi dodal za 5 eurov na mobitelu pri naročnini in bi si povečal prenos iz 100 MB na 1 GB! Ker mislim, da se s takšnim telefonom kot je iphone ne da imeti toliko veselja vedoč, da ti bo pokurilo zakupljene količine tako hitro. Pa še najboljša rešitev: kolikokrat je možno - priklip ni WIFI

LP
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.06.2010
Prispevkov: 412
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 02.01.2011 15:19:58
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za MMS pejd v Settings - Messsage - MMS messaginng (seveda mora biti ON) in tudi celular data rabiš za mms
Za porabo neta pa pravim tko... game center zapri... pač vsakič k odpreš mora nove score nalagat ipd ipd... pa log out se dj iz tega... Oo drugo nebi moglo bit ... razn č uporablajš še kako drugo app, ki zahteva internet(ne WIFI)

LP


Nazadnje urejal/a 13 Ned 02. Jan 2011 15:21; skupaj popravljeno 1 krat
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 04.07.2010
Prispevkov: 2753
Ženska

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 02.01.2011 15:20:09
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
1. Za MMs moraš vklopit cellular data
2. Odjavi se iz game centra...ja, porabi ti,sicer neko malenkost, ampak večkrat na dan skozi cel mesec....
Jabužiček helper

Jabužiček helper

Pridružen/a: 28.06.2009
Prispevkov: 12239
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 02.01.2011 23:35:57
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
push daj na OFF pa ti ne sme sam rabit podatkov Smile
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 25.11.2010
Prispevkov: 331
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 03.01.2011 00:09:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Mene pa zanima sledeče. Kaj pa oglasi v aplikacijah?? Namreč če imam Cellular Data na ON mi jih kaže, če pa je na off, jih pa ni... ne vem no pomislil sem da je to povezano s tem, tako da tudi to malo porablja internet.

Popravite me če se motim...

Lpr
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 11.01.2008
Prispevkov: 429
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 06.01.2011 12:44:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Tenks usm za odgovore !

Internet bom najbrz dau na 1giga ja. Tista fora da namest internet dam test123 mi je tut usec, ce bom kdaj slucajno se to rabu Smile
Iz game centra sm pa ze gledu in nism nikjer najdu log out, zdele sm se 1x pogledu in sm najdu-mal butast je narjen da mors na e-mail kliknt :S No ja. Sm se izpisu.
Hvala usm, zdj mi je mal bolj jasno Wink

Aja, mi lahko se kdo razlozi zakaj je pol una funkcija multiplayer games (on/off) ? Če ti game center se zmeri dela :S
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 26.08.2009
Prispevkov: 14555
Kraj: Ljubljana
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 06.01.2011 13:46:59
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pomoje če lahko z drugim igraš igre ali ne.
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 21.11.2010
Prispevkov: 10
Kraj: Šmarje pri Jelšah
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 08.01.2011 20:46:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz, ko sem kupil iphone 4, sem šel takoj na tus mobil vesolje paket, ki vključuje 2 giga prenosa podatkov, ker se mi zdi brezveze met tak telefon, pa gledat na vsak bajt prenosa. Kot da si kupiš Lambota, pa boš gledal na porabo, brezveze. Plus tega obstaja velik ugodnih paketov z dosti prenosa, tak da si je treba to obvezno zrihtat, ker naprimer glih zadnjic sem ze skoraj obupal nad iskanjem nekega naslova v mb, ko sem se spomnil da imam ikonco maps na namizju Smile Pa sem brez skrbi imel vključeno stvar več kot pol ure, pa bo položnica kljub temu 15 € na koncu meseca. To si je treba hitro zrihtat, drugače lahk imaš hitro velik račun.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 08.01.2011 22:27:38
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pri Tusmobilu moras pazit, da si na njihovem omrezju... ker drugace ti v tem paketu prenos podatkov ne steje iz zakupljene kolicine...

Lahko si pa tudi blokiras prenos podatkov takrat, ko si v Mobitelovem omrezju z SMS ukazom ... da ne bo potem presenecenj Smile

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 08.01.2011 22:35:52
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
Pri Tusmobilu moras pazit, da si na njihovem omrezju... ker drugace ti v tem paketu prenos podatkov ne steje iz zakupljene kolicine...

Lahko si pa tudi blokiras prenos podatkov takrat, ko si v Mobitelovem omrezju z SMS ukazom ... da ne bo potem presenecenj Smile


s kakšnim sms-om lahko blokiram prenos podatkov ko sem na mobitelu?
ko sem enkrat so spraševal me niso jebal 5%. ker mi je trapasto da ne ponucam niti 100MB, klub temu da doplačam dodatnih 5€ za dodatni GB. a kaj ko ko za 5-10€ nabijem podatkov ko sem na mobitelu.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 08.01.2011 22:43:26
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
To so uvedli pred kratkim... se mi zdi, da takrat, ko so uvedli nove pakete "brezmejni"

Blokado prenosa podatkov lahko vključite na dva načina:

- v telefon vtipkajte *121# in izberite »Zapore storitev« ter sledite navodilom
- obiščite wap.tuskabina.si in izberite zavihek Moj Tušmobil ter sledite navodilom

V primeru izklopa zapore prenosa podatkov v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja, po zaključenem postopku izklopite in ponovno vklopite vaš mobilni telefon.

Izberite omrežje Tušmobil in izkoristite vse prednosti, ki jih ponuja vaš BREZMEJNI paket!




_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 08.01.2011 23:13:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest je napisal/a:
To so uvedli pred kratkim... se mi zdi, da takrat, ko so uvedli nove pakete "brezmejni"

Blokado prenosa podatkov lahko vključite na dva načina:

- v telefon vtipkajte *121# in izberite »Zapore storitev« ter sledite navodilom
- obiščite wap.tuskabina.si in izberite zavihek Moj Tušmobil ter sledite navodilom

V primeru izklopa zapore prenosa podatkov v omrežju ponudnika nacionalnega gostovanja, po zaključenem postopku izklopite in ponovno vklopite vaš mobilni telefon.

Izberite omrežje Tušmobil in izkoristite vse prednosti, ki jih ponuja vaš BREZMEJNI paket!




1000x hvala za tole.
Se ti morda sanja, če v tem primeru, dobim oz. lahko pošljem MMS? če sem sučajno na mobitelu?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.06.2009
Prispevkov: 458
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 09.01.2011 00:06:24
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
tut mene je to zanimal, pol sm se pa spomnu, da lahko tudi sam sprobam.

nazalost je odgovor ne Sad

tko da tnx za tole Jest, ampak nazalost nima smisla zadeva, ce mmsi potem ne delajo..
Stevie Jobs

Stevie Jobs

Pridružen/a: 05.02.2008
Prispevkov: 3715
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 09.01.2011 00:38:44
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ALT je napisal/a:
tut mene je to zanimal, pol sm se pa spomnu, da lahko tudi sam sprobam.

nazalost je odgovor ne Sad

tko da tnx za tole Jest, ampak nazalost nima smisla zadeva, ce mmsi potem ne delajo..


mah, sej sm tko malkrat na mobitelu, da je čist vseen če takrat ne dobim MMS-ja, pošiljal ga pa tut ne bom.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 09.01.2011 09:27:05
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
ALT je napisal/a:
tut mene je to zanimal, pol sm se pa spomnu, da lahko tudi sam sprobam.

nazalost je odgovor ne Sad

tko da tnx za tole Jest, ampak nazalost nima smisla zadeva, ce mmsi potem ne delajo..


Logicno, da MMSi ne bodo delali... Ampak logicno je tudi, da potem ne mores imeti na iPhone-u nastavljeno samodejno posodabljanje (beri: push mail) in podobono... ker bo slej ko prej znesek za nekaj prenesenih megabajtov presegel mesecno narocnino Smile ...

Ravno to je en izmed razlogov, zakaj niti ne razmisljam, da bi sel na Tusmobil Very Happy Confused

Dokler se bodo samo hvalili, kako super duper omrezje imajo... hkrati pa se bodo se vedno slepali pri Mobitelu, bo pac ostalo tako kot je Smile ...

Imam Tusmobil0... samo toliko, da vsake toliko casa malo probam... v novembru in v decembru sem nekajkrat probal prenos podatkov... in to me je kostalo cca. 15€ (se mi zdi, da je bil znesek na prejsnji poloznici okoli 6 do 7€, na zadnji pa dobrih 7€ ...) .. v decembru je bilo prenesenih 18.750 KB ... in za to je znesek 6,56€+DDV= 7,87€ ...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 19.06.2009
Prispevkov: 1032
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 09.01.2011 10:18:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jest, kaj T-2 UMTS Internet si že preizkusil kaj? V tistih koncih bi moralo loviti. Pa po LJ tudi.
Jabuk Jedi Master

Jabuk Jedi Master

Pridružen/a: 18.10.2007
Prispevkov: 27231
Kraj: Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #19   Objavljeno 09.01.2011 12:02:03
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
MarkTT je napisal/a:
Jest, kaj T-2 UMTS Internet si že preizkusil kaj? V tistih koncih bi moralo loviti. Pa po LJ tudi.


Ne nisem... ker nimajo predplacniskega paketa... 4€ mesecno mi je pa prevec zas nekaj, kar ne potrebujem... Glede tesnte SIM kartice sem jih ze kontaktiral... pa so bili gluhi na to prosnjo... prav tako so bili gluhi pri Tusmobilu... ampak tam sem potem vzel eno predplacnisko kartico... in kaseneje, ko so dali ven paket Tusmobil0 brez narocnine, vzel tega...

_________________
Lp
Thomas
________________________________________________


Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani