Jabuk
MacBook Air 13 2010, črički, pokanje
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #1   Objavljeno 29.12.2010 00:07:32
MacBook Air 13 2010, črički, pokanje
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Zdravo,

zanima me ali se to dogaja le meni ali je to splosna stvar ta novih macbook air ohisij. Recimo ko maksimalno odprem ekran se mi zdi da v pantih malce poka in recimo da samo ohisje ima tudi nekaksne cricke in malenkostno pokanje. Ce ga recimo zagrabim z eno roko se spet oglasi kje kak cricek. Pa recimo se vidna stvar je ta, da ko je lid zaprt, ce stisnem s prsti skupaj je recimo za pol milimetra lufta med gumico okoli ekrana in aluminjem kjer ze zadeva skupaj potem stakne. Tezko se tocno izrazim, kaj me moti, vem da pri mojem MBP 13 tega ni, tu me pa moram priznat da kar precej moti.

Hvalezen bom za kak odgovor aja drugace pa mimogrede z airom sem izredno zadovoljen.

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 13.12.2010
Prispevkov: 339
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #2   Objavljeno 29.12.2010 08:28:27
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Moj nič ne črička in ni nobene špranje, ko ga zaprem.
Stevie Wozniak

Stevie Wozniak

Pridružen/a: 25.11.2009
Prispevkov: 1448
Kraj: Izola, Medvode
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #3   Objavljeno 29.12.2010 09:23:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam MBP 13" in ko ga odprem je vse kul. Ko pa ga zaprem, kot da bi nekaj "pokalo" ko ga zapiram.

Ampak to se ne dogaja vedno, samo občasno. Torej ko ga zaprem, nekaj malega poči, ampak gre zapreti brez težav.

Serijska napaka? Možna brezplačna menjava?
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #4   Objavljeno 29.12.2010 09:34:48
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno, ce bi nekdo pogledal oz preslatal mojega aira, ga lahko da tudi ne bi popolnoma nic motilo oz sploh ne bi opazil da ohisje na dolocenih mestih rahlo poka, samo nekatere nas to moti, spet druge ne. Smile

Pri meni tudi enkrat poka prakticno cim se ga dotaknem, spet drugic prakticno minimalno. Sem tudi ugotovil da nima veze ali je hladen ali vroc oz topel..

Ce ga nesem nazaj na epl se mi bodo verjetno smejali in pomoje nisem upravicen do nikakrsne menjave, ker racunalnik deluje odlicno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 04.05.2009
Prispevkov: 657
Kraj: Vič
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #5   Objavljeno 29.12.2010 10:01:53
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
@gaj -> prodaj in kupi drugega -> seveda prej stestiraj da novi nima čričkov.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #6   Objavljeno 29.12.2010 10:19:02
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ma problem je ker imam ta hud BTO model in sem cakal nanga 5 tednov Sad
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #7   Objavljeno 30.12.2010 00:03:20
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vidim da je bolj malo ta novih Airov Smile še kdo?
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 21.02.2010
Prispevkov: 814
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #8   Objavljeno 30.12.2010 08:25:16
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Gaj je napisal/a:
Vidim da je bolj malo ta novih Airov Smile še kdo?


no sam še nisem mel aira ampak mislim da si apple nebi smel privoščiti čričkanja in škripanja !

No sem pa imel slabo izkušnjo z MBP, kateri se sploj prižgal ni ko sem ga odpakiral z original vakumsko zapakirane folije :S hehe pa je bila serjiska napaka na matični plošči Sad
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 19.07.2009
Prispevkov: 160
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #9   Objavljeno 30.12.2010 09:20:45
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz pri svojem nisem opazil pokanja pri odpiranju zaslona. Nasplošno je kvaliteta kot sem jo pričakoval. Je pa res, da je trenutno večino časa odprt na mizi in ga ne prenašam preveč naokoli...
Jabček

Jabček

Pridružen/a: 05.04.2008
Prispevkov: 17
Kraj: Kamnik
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #10   Objavljeno 30.12.2010 12:00:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Jaz imam tudi novega MBA in nimam čričkov. Zaenkrat Rolling Eyes
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #11   Objavljeno 30.12.2010 15:00:10
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Verjetno se mi bodo na eplju smejali ko bom povedal za problem. Ker drugace deluje vse tako kot mora. No ampak mislim da jih bom vseeno obiskal po praznikih. Smile

Če bo pa kdo mimo cityparka sibal pa se lahko uglasi v BigBangu, da potipam tega malega vraga Smile

Na tujih forumih sem sicer najsel nekaj v smislu hinge squeak (skripanje v pantih) ampak mislm da ne gre za isto stvar.

Hvala za odgovore
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 29.06.2010
Prispevkov: 456
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #12   Objavljeno 30.12.2010 16:43:23
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Za nekaj dni me je doltela čast, da lahko preizkusim MBA 13" Smile
Slišati ni niti najmanjšega škripanja (hitro, ali počasno odpiranje). Neslišno.
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 03.08.2007
Prispevkov: 368
Kraj: Velika Nedelja
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #13   Objavljeno 30.12.2010 22:39:01
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Ne bi rekel, da je težavico dobro omejiti le na novega Aira. Najbrž gre za konstrukcijsko napako v ohišju iz aluminija, ki se pojavlja tudi na mojem MacBook Proju, nabavljenem septembra. 17-inčni aprilski model ob odpiranju pokrova čisto do konca nekoliko poči, posebej, če večkrat zaporedoma hitro odprem in zaprem zadevo. Čričkanja nisem opazil.
Jabuk Staff

Jabuk Staff

Pridružen/a: 08.11.2006
Prispevkov: 871
Kraj: Žalec
Moški

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #14   Objavljeno 30.12.2010 22:53:19
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
moj MBA 11 ne poka in ne črička ne pri odpiranju ne pri zapiranju!
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 20.12.2009
Prispevkov: 323
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #15   Objavljeno 30.12.2010 22:55:04
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Pred letom sem kupil mbp 13, 2.53, pred tednom 13, 2.66. Pa je šel napredek applov malo nazaj. Very Happy no saj ni kakšne katastrofe ampak če že govorimo o čričkih. Sicer moj nima črčka ampak ima novi slabšo tipkovnico - tršo, ne bi dal roke v ogenj da so tipke za kakšen promil višje. Nogice računalnika so gladke da je kot bi bil na drsalkah, vsaj v primerjavi s prejšnjim. In kar me pa kar malo nervira - trackpad ni tako gladek kot pri prejšnjem, razen če sem prejšnjega že tako zdrsal.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 13.11.2007
Prispevkov: 175
Kraj: Ljubljana
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #16   Objavljeno 31.12.2010 02:40:39
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vse kar si napisal se strinjam. Ta nove nogice ki je neka cudna delna plastika/guma so porazno tako drsi po mizi da je precej zoprno. Na steklu verjetno ne.

To pokanje ekrana je mislm da se najmanjsa stvar ki me moti, bolj mi grejo nazivce cricki in rahlo pokanje v ohisju, vcasih se ga le nezno dotaknem in skrtne.

Na apple forumu sem zasledil to tezavo in americani pisejo da jim jih zamenjajo ene dva sta pa napisala da je blo potrebno le "re-seat" spodnje plosce naredit in da potem izgine to pokanje. Se bom po praznikih zglasil v epl in porocam kaj bodo rekli.

Gre pa tudi padec kvalitete meni nazivce, raje vidim da je stvar malenkost drazja kot pa da pada kvaliteta. Ni zastonj stal powerbook 12" made in england 500.000 tolarjev. Ce upostevamo inflacijo jo to kot da bi dal danes za maca 3000e.
Jablanator

Jablanator

Pridružen/a: 05.02.2009
Prispevkov: 169
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #17   Objavljeno 03.02.2011 20:32:14
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
meni macbook late 2008 tudi poka v pantih, vendar samo pri zapiranju. In to ob vsakem zapiranju že kar nekaj časa in ne vem zakaj.

Sem pa opazil je tam spodaj kjer je ekran vpet v ohišje na levi strani 2mm lufta da desni pa se dotika ohišja. Je slučajno to vzrok, ter kje bi to lahko saniral?

lp
Stevie Jabuk

Stevie Jabuk

Pridružen/a: 15.12.2009
Prispevkov: 215
Ni navedeno

Poglej uporabnikov profil
Prispevek: #18   Objavljeno 05.02.2011 00:34:21
Odgovori s citatom Dodaj uporabnika na seznam ignoriranih
Vsi ki imaste ali jih čutite neke napake glede Pantov je neki tihi dogovor med applom in servisi da vam vse te napake odpravijo neglede na garancijski rok, tok v info je dosti okoli tega napisanega na apple forumu, pa tudi iz prve roke povem da drži menjali so mi ekran čeprav sem bil iz garancije 2 leti.

Pa stem niso heci, ker zna usipat tudi ohišje ga dobesedno potrga, sicer v tem primeru menjajo tudi spodnji del ohišja, kir ma slabega mu bo še dober to prišlo.

Kar se tiče kvalitete je ta mass production zahteval svoj davek prej ko so bli računalniki apple bolj izjema kot pravilo so bili tudi kvalititetnejši, sam za intermeco 12" powebook G4 še danes vrti Leoparda B.P. razen diska, ki je šel pred mescom rakom žvižgat v 8 letih ni bilo nobene napake, aja pa eno baterijo sem še kupil Embarassed .
Ne moreš dodajati novih tem
Ne moreš odgovarjati na teme
Ne moreš urejati svojih prispevkov
Ne moreš brisati svojih prispevkov
Ne moreš glasovati v anketi
Pokaži sporočila:
Pojdi na:
Jabuk.si Vsa vsebina spletne strani je last Jabuk.si in njegovih članov. © 2004 - 2020 Jabuk.si Kontakt Kontakt   Domov Domov   Na vrh strani Na vrh strani